Esenciální oleje účinné na plísně na nehtech

Nehty se staly křehkými a žlutými. Napadla je zákeřná houba! V žabkách vypadají žalostně a vám se ani nechce chodit mezi lidi. Lékárna má zavřeno, nebo jen nechcete utrácet za drahé masti a krémy? Levnější a někdy možná i účinnější variantou jsou éterické oleje!

Léto houbám přeje, zvlášť když svoje nohy necháte pařit v nevhodné obuvi. Jakmile jsou dolní končetiny zavřené uvnitř těsných bot a ponožek ze syntetických materiálů, nemá to dlouhého trvání. Onychomykózu na nehtech (i vlasech a kůži) způsobují spory hub. Jak se infekce zhoršuje, může se nehet odštěpit, a dokonce oddělit od lůžka. S tím přichází nepohodlí a bolest. Naštěstí lze spásu nalézt v éterických olejích, které fungují stejně jako antifungální krémy. Které mají nejlepší pověst?

Olej z čajovníku

Olej tea tree pochází z větviček a listů slavného australského čajovníku. Obsahuje řadu aktivních látek, z nichž nejznámější je terpineol. Tato sloučenina ničí viry, bakterie a houby. Vědci zdůrazňují i schopnost čajovníku zabíjet řadu kvasinek, jmenovitě hlavně Candidu albicans, jež běžně postihuje kůži, genitálie, hrdlo a ústa. Čajovník se uplatňuje i při potlačování alergické kontaktní dermatitidy. Dokonce je prý ještě efektivnější než jiná léčba. Tento olej přitom lze použít samostatně, nebo jako součást směsi éterických olejů.

Před aplikací nohy důkladně opláchněte, očistěte a osušte. Naneste jednu nebo dvě kapky oleje z čajovníku, počkejte 10 minut, než se vsákne, a následně ho jemným kartáčkem rozetřete do stran. V případě citlivé pleti tea tree nařeďte nosným olejem, kupříkladu kokosovým nebo olivovým. Aplikujte každý den, dokud problém nezmizí.

Tymián a oregano

Účinná kombinace organických chemikálií v éterickém oleji z tymiánu poskytuje pokožce čisticí účinek. Hlavní roli v tomto procesu hraje hlavně tymol neboli silné antiseptikum. Postupujte jako v případě oleje z čajovníku. A pokud tymiánový esenciální olej nemáte, sáhněte po éterickém oreganu. I to je známé svými antibakteriálními a protiplísňovými vlastnostmi.

Hřebíček

Hřebíčkový olej má vysokou hladinu eugenolu, což je sloučenina, která podle vědeckých zjištění vykazuje silné antifungální vlastnosti. Hřebíčkový olej zároveň posiluje imunitní systém, urychluje proces hojení, účinně ulevuje od bolestí, podporuje celkovou relaxaci, a navíc má repelentní efekt. Při nanášení jej smíchejte s nosným olejem a směsí potřete prsty i nehtová lůžka. Opakujte, dokud se plísně nezbavíte.

Zdroje: medicinenet.com, medicalnewstoday.com, www.doterra.com


Celkem 1 komentářů


Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Králík na olivách

(3 hlasů)

Kuře na pivu

(4 hlasů)

Steaky z tuňáka

(5 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Poslední dobou neustále přehlížíte svůj organismus a jeho varovné signály v podobě táhnoucích se, i když mírných, zdravotních obtíží. Jenže ty teď čím dál více pronikají do vašeho soukromého i pracovního živ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

20 Příspěvků
Poslední příspěvek 11:54
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat