Víte, kolik hodin máte ve svém věku spát? Tady je přehled

Podívejte se, jestli to se spánkem přeháníte, nebo si ho naopak máte dopřát víc.

Je zjištěno, že přibližně třetinu života prospíme. Spánek je důležitý a podstatný pro načerpání nové energie, snižuje riziko obezity, srdečních poruch, cukrovky a k životu ho prostě potřebujeme. S věkem se však potřeba spánku mění a ne vždy platí, že spát by se mělo doporučovaných osm hodin.

Čím jsme starší, tím se spánková hranice snižuje. Logicky, novorozenci a kojenci spí nejdéle. Uvolňuje se jim během spánku růstový hormon a ten je pro ně důležitý. U předškoláků je to přibližně 10-13 hodin, jinak se může stát, že budou mít problémy s chováním, citové problémy a problém s komunikací.

Školáci zase čím více spí, tím jim to lépe myslí. Spát by proto měly 9-11 hodin. Teenageři 8-10 hodin. Často se však stává, že spí dost málo, pak se jim bouří hormony, nesprávné se tvoří a vznikají problémy s vývojem. Dospívající a dospělí lidé by měli mít hranici od 7 do 9 hodin, ale vhodných může být i šest.

Čím je člověk starší, už se mu špatně usíná. Senioři mají časté problémy se spánkem. Dostatek spánku však může odvrátit mnoho nemocí. Proto by měli spát od 7 - 8 hodin, v pořádku je i 5-6 hodin.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na oběd

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Berani, týden 9 v roce 2024 vypadá být pro vás pozitivně! Bude to období různých příležitostí. Očekávejte velký postup ve vaší kariéře. Bude to týden, kdy se budete cítit velmi energický a plný radosti. Vaše tvrdá ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

3 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:10
71 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:48

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat