Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Situace, kdy brýle přijdou vhod, přestože nemáte vadu zraku

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

25.07.2019 | Zdraví a životní styl

Napadlo vás někdy, že si pořídíte brýle, přestože vás netrápí žádná vada zraku? Že ne? Možná je to škoda. Existují totiž situace, kdy vám brýle mohou pomoci, a to jak při řízení nebo třeba i při přijímacím pohovoru. Kdy by vám na nose neměly chybět?

Pod vodou

Ať už plavete doma v bazénu nebo na veřejném koupališti, brýle by vždy měly být součástí vašeho plaveckého outfitu. Jednak s nimi lépe uvidíte, především ale své oči chráníte před působením chloru a rizikem zavlečení infekce. Další výhodou plaveckých brýlí je to, že neztratíte kontaktní čočky, pokud nějaké nosíte.

V autě

Speciálně upravené brýle pro řidiče jsou ideálním pomocníkem na cesty a neměly by vám chybět. Jejich oranžová skla jsou navržená tak, aby odrážely paprsky slunce a světla protijedoucích aut. Vyhnete se tedy nepříjemnému oslňování, mžourání, hledání krajnice a tím eliminujete zrychlený nástup únavy. Výhodou těchto brýlí je i to, že je možné je nasadit přes klasické dioptrické brýle nebo je lze použít i v noci. Neztmavují totiž výhled tak, jako ty sluneční.

Při důležitých schůzkách

Chystáte-li se na důležitý pracovní pohovor nebo schůzku, pořiďte si pro tyto účely jedny stylové obroučky s obyčejnými skly. Proč? Protože je dokázáno, že lidé nosící brýle působí seriózněji a mají větší šanci na úspěch. Navíc je to v dnešní době moderní a jde o pěkný módní doplněk.

V létě

V létě, kdy sluníčko pálí, byste bez slunečních brýlí neměli opouštět přítmí svých domovů. Jednak tím chráníte svůj zrak, ale také tím předcházíte bolestem hlavy, které ostrý sluneční svit často působí. V neposlední řadě se také vyhnete neustálému mračení, když se díváte proti slunci, takže eliminujete tvorbu vrásek mezi obočím a kolem očí.

Při kinetóze

Dělá se vám nebo vašim dětem špatně v autě? I tohle má řešení. K sehnání jsou speciální brýle proti kinetóze, kterou lidé trpí především při cestování v autech, autobusech nebo na lodích. Obroučky brýlí obsahují tekutinu, která simuluje pohyb a tím dochází k synchronizaci očních vjemů s vnitřním uchem. Dobrý pomocník za pár korun.

Cvičení proti stresu všedních dní

Rybí polévka s čerstvým fenyklem

Rybí polévka s čerstvým fenyklem

5 hlasů
1h a 5min 272 kJ 190 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Ratatouille

18 hlasů
50min 238kJ 99 Kč

Velmi populární jídlo ve středomořské kuchyni. Ratatou...

Květák s kmínem a koriandrem

13 hlasů
50min 568kJ 70 Kč

Recept na květák s kmínem se hodí jako samostatné jídl...

Poradny

Dokládají se příjmy z brigády při žádosti o dávky?

Dobrý den,podle zákona o státní sociální podpoře, který upravuje výplatu příspěvku na bydlení a p... Více

Stihnu nastoupit na mateřskou v ochranné lhůtě?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla v předchozím zaměstnání, uběhlo do doby nástupu do dalšího zam... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více