Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

I zvířátkům je zima. Jak je uchránit před nástrahami zimního období

26. 12. 2019 | Bydlení a design

Ačkoli má většina domácích zvířátek hustý kožíšek, chladnému zimnímu období se v teple domova přizpůsobí jen těžko. U zvířat, které žijí venku, je situace zcela jiná. Srst zvířat, které chováme v bytech je však po celý rok téměř stejná. Na to majitelé domácích mazlíčků často zapomínají. Jak tedy chránit naše chlupaté miláčky před nástrahami mrazivého zimního počasí?

Další vrstva

Stejně jako lidé, kteří se v chladných dnech zachumlají do teplých kabátů, čepic a šál, přijde pejskovi vhod další hřejivá vrstva, která ho ochrání před prochladnutím. Zejména u krátkosrstých plemen, která chováme v bytech, jsou psí kabátky téměř nutností, obzvlášť chodíme-li na dlouhé procházky.

Packy v teple

Psí nožky jsou sice odolné, v zimních měsících je však nutné chránit packy domácích mazlíčků před mrazem, který polštářky chodidel vysušuje a způsobuje jejich praskání. Jednou z možností je chránit packy použitím botiček. Mnoho pejsků si na ně ale nezvykne a jsou jim nepříjemné. V takovém případě je nutné tlapky promazávat mastnějším krémem, který chrání kůži. Skvělou volbou je například obyčejné sádlo.

Posilte imunitu

Jak u pejsků, tak i u kočiček, které tráví nějaký čas venku, není od věci posílit obranyschopnost jejich organismu. V zimním období je obzvláště vhodné přidávání zdravých olejů do jejich pravidelné dávky potravy, a i tu je třeba na zimu trochu přizpůsobit. Krmivo psů i koček by mělo být bohatší na bílkoviny, vitaminy, minerály a především právě tuky. Ideální je lněný nebo lososový olej, které slouží jak k posílení zdraví a imunity, tak i jako prevence proti různým zánětlivým onemocněním.

Nezapomínejte na „bouďáky“!

Zvířata, která žijí celoročně venku v kotcích nebo v boudách, se se zimou vypořádají snadněji než ta, která jsou zvyklá v bytech. Přesto byste na ně neměli zapomínat a měli byste jim připravit na zimu útočiště, ve kterém se mohou schovat před větrem a mrazem. Boudy by měly být nejen zateplené, ale měly by disponovat také malou předsíňkou, která bude boudu izolovat od větru. Zaměřit byste se měli také na dostatečný přísun vody, která nesmí zamrznout, aby byl pejskovi a venku žijícím kočkám zajištěn dostatečný přísun tekutin. V chovatelských potřebách lze zakoupit speciální topné misky, které udržují vodu v nezámrzné teplotě.

Z balkónu lze vykouzlit útulné letní posezení

Bramborový guláš

Bramborový guláš

14 hlasů
40min 375 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Podzimní salát

9 hlasů
25min 364kJ 55 Kč

Recept na salát plný vitamínů.

Salát z brokolice

19 hlasů
25min 1092kJ 80 Kč

Jednoduchý brokolicový salát s anglickou slaninou a br...

Poradny

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více