Obsah z lednice pro snazší otěhotnění

Na plodnost má velmi významný vliv to, co si denně nakládáme na talíř a naléváme do sklenice. Pokud se chystáte počít potomka, rozhodně byste měli do svého jídelníčku zařadit následující potraviny.

Která jídla zvyšují šance na otěhotnění?

Brokolice

Ne nadarmo se jí říká superpotravina. Obsahuje totiž tolik vitaminů, minerálů a antioxidantů, že jí málokterá zelenina může konkurovat. Z hlediska ženské plodnosti je cenná především vysokým obsahem kyseliny listové.

Sladké brambory

Ačkoli je to pro nás Čechy stále ještě tak trochu exotická surovina, těší se sladké brambory stále větší oblibě. A je to dobře. Pokud se snažíte počít dítě, určitě je do jídelníčku zařaďte. Obsahují totiž fytoestrogeny, které zlepšují reprodukční zdraví žen.

Avokádo

Je skvělým zdrojem vitaminu E, který pomáhá nejen ženám, ale také mužům, u nichž zvyšuje kvalitu a mobilitu spermií. A tak zvyšuje šance na otěhotnění.

Vaječný žloutek

Obsahuje cholin, který je velmi důležitou látkou pro správnou funkci ženských reprodukčních orgánů. Bohužel spousta z nás jej nemá ve stravě dostatek. A tak si klidně dopřejte jedno vajíčko denně. Zvýšíte tím nejen šance na otěhotnění.

Losos

Není žádným tajemstvím, že z lososa dělají jednu z nejzdravějších ryb omega-3 mastné kyseliny. A ty kromě jiného hrají důležitou roli i ve snahách o početí potomka. Dopřejte si alespoň jednou týdně (i když někteří odborníci doporučují i 3 porce za týden). Alternativou může být i tuňák, u něj ale vybírejte opravdu kvalitní zdroje.

Listové saláty

Prospívají nám na mnoha „frontách“, a tak není divu, že k nim patří i reprodukční zdraví. Obsahují totiž kyselinu listovou a železo, které vám mohou pomoci nejen s početí, ale jsou důležité i v samotném těhotenství. V rámci početí jsou důležité především pro zdraví vajíček i spermií.

Zdroj: whattoexpect.com, mayoclinic.org


Celkem 2 komentářů

Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Kokosové lívance

(24 hlasů)

Valentýnska snídaně

(18 hlasů)

Skvělá snídaně s jahodami

(15 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít pocit, že po nějaké době váš život opět zaplavila motivace. A nezáleží na tom, zda je to motivace k práci, budování či posilování milostného vztahu nebo třeba k sebevzdělávání. Příval energie v&a... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

35 Příspěvků
Poslední příspěvek 15.5.
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 15.5.
3 Příspěvků
Poslední příspěvek 15.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat