Chcete miminko? Pak nepodceňujte tuhle přípravu na početí

Ačkoli je v životě ženy těhotenství věcí zcela přirozenou, není úplně od věci na ně připravit svůj organismus. Zvýší se tak pravděpodobnost na bezproblémové početí. Co bychom tedy měly dodržovat?

S jakousi přípravou je nejlépe začít přibližně 3 měsíce před tím, než se s partnerem o miminko začnete snažit. Není toho mnoho, ale vyplatí se to. Rozhodně byste měla…

… navštívit lékaře.

I mimo rámec pravidelných prohlídek se objednejte ke svému lékaři. V průběhu preventivního vyšetření se může přijít na určité skryté potíže, jež mohou početí znesnadňovat, případně znepříjemnit těhotenství. Je dobré o nich vědět, počítat s nimi a řešit je. Váš lékař vám také v případě potřeby doporučí určité změny životního stylu, které vám pomohou otěhotnět.

… přestat užívat antikoncepci.

Většina odborníků se shoduje, že chvilku trvá, než se tělo po dlouhodobém užívání hormonální antikoncepce vrátí zase „do normálu“ a začne s klasickým cyklem. Ačkoli je to záležitost hodně individuální, průměrně to trvá právě ony zmíněné tři měsíce. Rovněž se vyplatí navštívit gynekologa a situaci s ním probrat. I on vám jistě poradí jak své šance na brzké početí zvýšit a vyšetří vás, aby vyloučil všechny případné překážky ve vašem snažení.

… přestat kouřit a pít alkohol.

Jak kouření, tak alkohol ovlivňují (negativně) naše šance na početí. A proto je dobré obojí ze svého života vyloučit. Není to zas tak velká oběť, jak by se mohlo zdát. Navíc když přestanete s předstihem, odpadá riziko, že budete holdovat nikotinu a alkoholu v počátcích svého těhotenství (tedy v době, kdy o něm ještě většinou nevíte). To totiž může ohrozit zdravý vývoj vašeho dítěte…

… začít s pravidelným pohybem.

Tedy pokud se nějakému sportu již pravidelně nevěnujete. Nejenže díky pohybu snížíte hladinu hormonu kortizolu (tzv. stresový hormon, který nebývá početí dítěte právě přátelský), ale posílíte svou fyzičku a kardiovaskulární systém – a to se vám během těhotenství bude velmi hodit, až budete nosit dítě.

… změnit jídelníček.

Potřebujete spoustu vitaminů a minerálů, takže zařaďte na talíř více ovoce a zeleniny, dopřejte si dostatek bílkovin a antioxidantů, prostě začněte přemýšlet nad tím, co jíte. Už to neděláte jen pro sebe!
 


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Ačkoli jste poslední týdny neměli v práci tak úplně nadosah úspěch, po němž už dlouho toužíte, rozhodně se nevzdávejte! Snažte se ignorovat požadavky a nároky ostatních a soustřeďte se na své naděje a sny. Mělo by vám to usnadnit cestu. Nebojte se požádat o pomoc ty, o nichž víte, že vám ji poskytnou bez vedlejších úmyslů. Mají ve vás větší víru... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

59 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:26
40 Příspěvků
Poslední příspěvek 10:13
6 Příspěvků
Poslední příspěvek 14.1.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat