Diskuse na téma Sport, kterým vládnu

Sportujete? A jaký sport je pro vás ten nej, který umíte nejlépe? A na co byste naopak "nikdy nevlezla" (kolo, brusle, lyže....)? Pochlubte se ostatním :)

karla 30.04.2014

U mě vede jednoznačně cyklistika a běh. S běháním jsem začala tak před dvěma lety. Na to, že jsem na základce nesnášela běhání osmistovky a podobným běhů,tak teď si v klidu zaběhnu těch 8-10 km a je mi skvěle. Běhám obden a prokládám to právě jízdou na kole. K tomu mě zase přivedl přítel, který jezdí na kole i do práce. Začínala jsem s ní jezdit na kole od sestra,jenže té jsem ho musela po půl roce vrátit, takže v únoru jsem si pořizovala nové kolo a toto je můj nový společník :) http://www.nejlevnejsi-kola.cz/specialized-myka-elite-disc-26-2013.html V poslední době jsem měla nějaké zdravotní problémy, takže jsem se moc neprojela, takže už se těším,až někam vyrazíme na výlet :)

bambitka 18.07.2013

Tak já mám hodně ráda běh, kolo a turistiku. Ten běh mi z toho jde asi nejlíp. Letos bych konečně chtěla zkusit jógu, můžu jít k jedné paní na zkušební lekci zdarma, tak pokud se mi bude líbit, tak si zaplatím kurz pro začátečníky. občas mě pobolívají záda,takže by mi to mohlo pomoct. Taky chceme s přítelem začít hrát golf, dostali jsme oba k narozeninám poukazy na lekce s trenérem, takže vyrazíme do Jinačovic. No a ještě máme z minulého roku poukazy na skok padákem do Kunavic, takže to nás ještě čeká asi letos v srpnu nebo v září.

Blanka 15.07.2013

Už 9 let se věnuju airsoftu (střílení s velmi přesnými kopiemi reálných zbraní - střelivo 6 mm kuličky) :) jen pro upřesnění. To je nej! A pak ještě turistika a kolo. Dnes se mi zdálo o tom,že jsem znovu skákala s padákem, zážitky na celý život :-)<3

lindary 15.07.2013

Miluju cyklistiku v létě a v zimě běžky, obojí dvojí je skvělý na fyzičku a skvěůlě se odreaguju.

lindary 15.07.2013

Miluju cyklistiku v létě a v zimě běžky, obojí dvojí je skvělý na fyzičku a skvěůlě se odreaguju.

Emur 10.04.2013

Já se přiznám, že jsem na sport nikdy moc nebyla, co mě ale nakonec opravdu nadchlo, byl golf. Začalo to, když jsem se seznámila s mým tehdejším přítelem, který byl nadšeným golfistou. Často mě brával s sebou na víkend do Kaskády u Brna, kde hrál s "chlapama" golf a mně zaplatil wellness. Ne, že by se mi to nelíbilo, nechat se někde hýčkat je fajn, ale bylo to, jak kdyby mě dal do "hracího koutku", aby měl ode mě klid. Tak jsem se jednou naštvala a řekla, že se to chci taky naučit. Zaplatila jsem si v kaskádě kurz a trénovala. Už tenkrát mě to doslova pohltilo. Nyní už sice nejsem s mým tehdejším přítelem, ale golf tam jezdím hrát pořád, se známými si sami pořádáme víkendy v kaskádě tentokrát však bez wellness. Na golfu se mi líbí hlavně to, že při něm dokážu úplně vypnout a soustředit se jen na to, kam míček odpálit. Je to pro mě neuvěřitelná relaxace. A na co UŽ bych nikdy nevlezla je snowboard. Po prvním a zároveň posledním pokusu jsem skončila v nemocnici s rozdrceným loktem XD

Lucy, snažíme se o co největší objektivnost. Takže používáme různé číselné pomůcky jako první, poslední, číslo podle dne vyhlášení atd. Věřím, že tyto důvody chápete :)

Dnešní výherní balíček posíláme za 10. příspěvěk (protože dneska je 10.5. :) a to Anničce Levické.

Lucy 10.05.2011

a vyhraje Jennifer, protože měla nejdelší článek......... To je pořád dokola, nejdelší, nejkratší, první, poslední, s obrázkem, nejvíce odpovědí......, nechcete raději losovat, bylo by to férovější. :-/

Deniska.G 09.05.2011

Už jako dítě jsem měla chuť sportovat, ale protože je moje maminka sportovní antitalent a má strach i z kotrmelce a navíc našemu obýváku tehdy vévodilo rodinné dědictví v podobě piana, můžete si snadno domyslet, jak to se sportem dopadlo... Ze školní lavice jsem doma přesedala k pianu a pak hurá do "lidušky". Školní léta skončila, s klavírem jsem sekla a židli vyměnila za kancelářskou, přicházela jsem domů a sedala si k televizi, někdy jsem si šla sednout do kina a jindy zase posedět s přáteli. Samozřejmě, že záda se zase začala hlásit o slovo a já si uvědomila, že nechci svůj život prosedět! Chtěla jsem se hýbat a dát svoji páteř do pořádku. Ale s čím začít? Časopisy pro ženy byly tehdy plné toho, že celebrity propadly józe, tak proč ji nezkusit? Na první hodinu jsem šla poněkud s despektem - jóga? To mě nebude bavit, jen sedět a dýchat, ale pořád mi to bylo bližší než nějaké hopsání. Samozřejmě jsem neměla ani páru o tom, jaký je rozdíl mezi hathajógou a powerjógou a tak k mému štěstí jsem se nejprve vypravila na dynamickou powerjógu a už po prvních pár minutách mi bylo jasné, že tohle rozhodně nuda nebude a dokonce, že tohle by mě mohlo i bavit! Cvičení mě nejen že bavilo, ale také jsem po čase cítila, že se mi začíná měnit tělo, začala jsem si ho více uvědomovat, naslouchat mu, a změnila se také má mysl, téměř zmizel stres, vyčerpání, bolesti zad i pocity únavy. Po každé odcvičené lekci jsem se cítila svěží a plná energie s čistou hlavou a příjemně unaveným tělem. A pro tento pocit jsem se na hodiny musela stále vracet. O tom, že mě powerjóga bavit nepřestala (a pevně věřím, že ani bavit nepřestane, protože se stala pevnou součástí mého života), se můžete sami přesvědčit, pokud si přijdete zacvičit. Stále se snažím sledovat novinky z oblasti fitness, vzdělávat se v pomalých formách cvičení (body and mind) a znalosti a zkušenosti předávat dál svým klientům. To, že lidé pravidelně a rádi navštěvují moje hodiny, mají chuť se zdokonalovat a jít dál, to je pro mě ta nejlepší motivace a odměna zároveň.

Jennifer.K 09.05.2011

Nastoupila do taneční školy břišního tance. Vždycky jsem tohle umění pozorovala jen z pohledu diváka a jednou jsem měla možnost si to i vyzkoušet, bylo to myslím na dovolené v Egyptě. Od té doby jsem to vždy chtěla zkusit. Ale hodiny, termíny nebo něco jiného mi v tom bránilo. Tentokrát jsem bojovala do posledního a dokonce si rozvrh ve škole přesoupala tak, abych na tu hodinu a půl mohla každou středu chodit. Penízkový šátek je základ, to vám potvrdí každá tanečnice. Ten jsem sebou měla už na první hodině, celá natěšena :) Postupem času, po těch pár měsících tančení a vrtění břichem, ale nejen jim, jsem pochopila proč lektorka tolik ty šátky nemusí, jako my – amatérky :) Poslouchat to cinkání několik hodin denně může lézt opravdu na nervy. A tak jsem si pořídila šátek nový, tentokrát dovezený přímo z Turecka a už necinká :) Lektorka moji volbu schválila a vypadám v něm dobře. A ne že ne :) Samotný tanec je naprosto okouzlující a naučí dnešní hromotluky vypadat zase jako ženy. Ženskost se prostě ztrácí a z něžného pohlaví se stávají mužatky. Fuj. Na hodinách břišních tanců vás naučí nejen správně dýchat, pohybovat boky, rukama nebo bříškem, ale také vás naučí být zase žena. Spousta ženských hodinu břišních tanců bere jako příležitost jak vypadnout z mateřské někam ven, něco pro sebe udělat, ale zároveň také pocítit a vzpomenout si, že je to přeci jen žena a ne kojící mašina. Proto se hezky nalíčí, obléknout a mají důvod vyrazit… už i to je na břišních tancích pozitivní. Po takové hodině a půl neodcházíte zpocené jako prasátka, i když budete zdrchané jako psi, přesto z vás nepoteče pot a nebude vypadat jako před infarktem. Pohled na takovou odcházející ženskou je krásná..cítí se krásně a je na sebe tak nějak hrdá :) Břišňáky jsou opravdovou makačkou na ruce (překvapivé že?:), které neustále držíte nad hlavou nebo v úrovni ramen. Máknete si taky v oblasti břicha. Takové pillates nebo posilování ve fitku se s tím nedá srovnat. Jen ty ženské u toho vypadají lépe:) Když to vyzkoušíte, naprosto vás to pohltí…opravdu varuji, je to těžce návykové :) Z počátku to půjde opravdu ztuha. Budete si připadat jako hrozné poleno, ale časem se to naučíte…Břišní tance nejsou striktně dány, mají spoustu pohybů, které jsou individuální a dají se tančit opravdu pouhým citem. To je na nich opravdu krásné…stačí totiž jen cítit a vnímat hudbu (mimochodem moc krásnou hudbu) a můžete se vlnit jak chcete a jak dokážete… Hodně důležitá je lektorka, která vás vede. Je potřeba cítit nadšení, lásku k tanci a umění naučit. Nejen ona sama musí umět tančit, ale musí to umět naučit. Spousta lektorek nádherné tančí, ale bohužel své umění neumějí předat dále… Já jsem od začátku měla jasno, ke komu chci chodit. A to proto, že je to majitelka studia a tanci se věnuje už opravdu dlouho. Je to ženská s velkým Ž na začátku. Svému oboru rozumí a pohled na ní je kouzelný. Její tělo umí dokonale každý pohyb a je na ní opravdu radostný pohled. Nechtěla jsem jít k jaké holce, která si prošla za rok dvěma kurzy a pak už je celá žhavá učit.Skvělé je, že se břišnímu tanci věnují děti stejně tak jako starší dámy. Věkové ohraničení prostě neexistuje. A po čase dokonce i uvidíte, že se ty starší ženské dokážou přestat stydět, odloží tričko a vezmou si o kousek kratší. Ukážou bříško a vidíte ten slastný pocit, že se cítí „jako opravdové břišní tanečnice.“ Tanec jim prostě dodá sebedůvěry a to je super. Vůbec neplatí, že ženská která tančí břišňáky musí být korpulentní a baculatá. Blbost. Máme tam mraky hubených holek a vypadají u toho stejně dobře, jako ty macatější. Takže sport, který jsem si vybrala, a na kterém ujíždím, jsou břišní tance.

Draha 09.05.2011

Jsem sportovec tělem i duší,zvítězil fotbal aktivně . A ted samozdřejmě pasivně hokej

Pro mě je nej sport plavání. Plávání je sportovní aktivitou, kterou může vykonávat téměř každý, a to i jedinci zdravotně oslabení či postižení. Ať už si chci udržet fyzickou kondici, zhubnout, formovat postavu či dělat něco pro radost. Jsou různé plavecké způsoby. Těmi základními jsou prsa, kraul, motýlek a znak. Každý si zvolí takový způsob, který mu bude nejvíce vyhovovat. Plavání má pozivní účinky na naše zdraví. Např. Především všestranně a rovnoměrně zatěžuje svalstvo. Je soustředěné na velké svalové skupiny. Vede také celkově ke zdokonalování svalového tonusu. Díky vodě a jejímu antigravitačnímu účinku nedochází k přetěžování páteře a kloubů. Právě proto je plávaní vhodné i pro lidi s omezenou hybností a pro obézní jedince, kteří by jiným sportem příliš zatěžovali klouby. Kromě toho má plavání také blahodárný vliv na srdeční cévní systém. Příznivý vliv má i na dýchací systém. Plíce jsou lépe prokrvováné. Při plavání pracují i jejich horní části, které jsou u jiných aktivit využívány méně. Pobyt ve vodě má také kladný vliv na rozvoj termoregulačních schopností a pomáhá v otužování organismu, který se tak stává odolnější vůči teplotním změnám, ale i proti infekci. Celkově dochází k posilování imunitního systému. Pokud je člověk ve stresu a napjatý, tak i I v tom mu plavání pomůže. Má pozitivní vliv na duševní funkce. Příjemně člověka uklidní a načerpáte novou psychickou sílu. Plavání je vhodnou tělesnou aktivitou pro jedince jakéhokoliv věku. Vřele doporučuje všem. A na co bych nikdy nevlezla?Zimní sporty mě vůbec neberou. Lyže,snowboard.

anna levicka 09.05.2011

Sportujem velmi rada-bicykel, plavanie,stolny tenis, v zime sankovacka :-) Ale najkrajsim sportom je pre mna dennodenne nahananie sa s mojimi 2 chlapcami. A to da teda riadne zabrat.:-)

Lilieanna 09.05.2011

Od dětství nás rodiče vedli ke sportu - stolní tenis, plavání, jízda na kole, lyžování, volejbal, brácha hrál hokej, jezdili jsme na vodu, neustále jsme byli v pohybu :-) Většinu rekreačně :-p A rádi na tu dobu vzpomínáme. Dnes máme i já , i bratr svoje děti a snažíme se , aby i ony sport milovaly. Dcerka i syn jezdí od tří let na lyžích, na kolech, plavou, synek chodí na gymnastiku, na fotbal, skáčou na trampolíně ....Na rafty jsme s poprvé vypravili, když byl dceři jen rok , vodu miluje. Zatím je to oba baví,sportují bez protestů, tak doufám, že jim to vydrží ....:-P

HalickovaM 09.05.2011

Pro mě sport jedině jízda na kole. Na všechny ostatní jsem levá. Při běhu jsem si naposledy zlomila nohu, v míčových hrách mně balón utíká. Já prostě mužu jen tu jízdu na kole nebo "gaučing" (ležení na gauči).

viki 09.05.2011

Tak v pohodě zvládám zimní sporty jako sáňkování, koulování, stavění sněhuláku apod. :-) V létě jsem zas nepřekonatelná ve válení se na dece, dlouhé sprinty po obchodech a strefování much plácačkou, mám natrénovanou téměř 100% mušku. Na jaře se věnuji posilování horních končetin a to hrabábním trávy a na podzim to samé ale s listím..a jsem celoročně fit.. :-) Jo a neoblíbenější je pro mě postelová gymnastika <3

Jan Dospěl 09.05.2011

podle mě je sex ten správný sport pro pravý chlapy :-D zabvíme se,něco spálíme,dobře usneme a vyspíme se..co víc si můžeme přát :-) ale ne tak samozřejmě v práci toho naběhám taky dost a s mojí dcerkou taky..začala chodit a to jsou mety..ted si pořídíme kola takže bude o sport a zábavu postaráno. :-)

Chcela by som sa naučiť korčuľovať na kolieskových korčuliach alebo plávať, lebo to neviem, nikdy by ma asi ;-)nebavilo lyžovanie.

Nie som športovec, ale práve sledujem posledný zápas Slovákov proti Dánom, zatiaľ vyhrávame, dúfam, že naši to udržia do konca zápasu aspoň s takým výsledkom.:-p:-p:-p


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude obzvláště intenzivní. Řada planet, včetně vašeho vládce Marta, bude fungovat jako katalyzátor pro změny a přináší s sebou jak napětí tak odměny.V oblasti kariéry budou dveře otevřené široko. Nic neskončí přesně tak, jak jste ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
7 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat