Diskuse na téma Darování vajíček

20. 06. 2021 | Chceme dítě

Dobrý den, ráda bych se zeptala na jednu věc, docela vážně uvažuji nad darováním vajíček. Je mi 28 let, jsem ještě vůbec vhodnou dárkyní? Co všechno to obnáší ?

Linda 29.06.2021

No je to docela náročný proces, proto je někdy lepší si projít stránky kliniky, kterou si vybereš a kde budeš chtít vajíčka darovat.

Andrejka Linda 25.09.2021

Ty máš osobní zkušenost ? Chtěla bych se stát také dárkyní, ale docela si lámu hlavu s tou klinikou, protože co jsem vyčetla v diskuzích, tak ne všechny jsou dobré ...

Linda Linda 15.02.2022

Tak já jsem si vybrala kliniku na základě recenzí a tou je klinika Ivf Zlín. Tady tu kliniku doporučuju každé ženě, co chce darovat vajíčka.

Andrejka Linda 22.02.2022

Jsou na všech klinikách stejné podmínky ?

Linda Linda 15.03.2022

To upřímně nevím, já šla na jistotu tady na tu kliniku www.ivf-zlin.cz, která je vyhlášená takže mě víc nezajímalo.

EvaLesa 11.11.2023

Dárkyní může být každá zdravá žena do 35ti let, takže tuhle podmínku věku splňuješ. Proces většinou probíhá tak, že na první návštěvě kliniky se tě zeptají na osobní a rodinnou anamnézu (nemoci v rodině, jestli se s něčím léčíš ty..), poté ti udělají krevní testy, genetiku a gynekologické vyšetření. Když všechno tohle bude v pořádku, pozvou tě na další návštěvu, kde proberete hormonální stimulaci, aby se během cyklu dozrálo větší množství oocytů. Doma si budeš píchat nejakou dobu injekce s hormony do břicha. No a jako poslední krok je samotný odběr, ten probíhá v anestezii, takže je bezbolestný, ale po zákroku, tě může nějakou dobu pobolívat v podbříšku, ale to by se mělo během pár dnů vrátit do normálu. Jinak víc a jak přesně to probíhá se asi odvíjí klinika od kliniky, ale tohle je takový obecný postup.

Janka746 17.11.2023

Holky a jaká jsou tam rizika? Slyšela jsem něco o hyperstimulačním syndromu ve spojení s aplikací těch hormonů v injekcích.

MilenaMazurová Janka746 20.11.2023

Riziko je u každého zásahu do těla, ale důležité je zvolit dobrou kliniku, co vím, tak hodně lidí si pochvaluje právě IVF Zlín, jak doporučuje @ Lilliane. Hyperstimulační syndrom je podle mě docela vzácný, ale nevím. Na klinice si tě pohlídají, aby rizika byla minimální :)).

Denisa 21.12.2023

Já jsem darovala vajíčka v ivf-zlin, kde jsem podstoupila stimulaci i samotný odběr. Bála jsem se, jak náročné to bude, ale bylo to ok.

Hana Denisa 22.12.2023

Tak to moc obdivuji, je to náročné psychicky nebo fyzicky? Je mi jasný, že umělé oplodnění je náročné i psychicky.

JirineckaA 25.04.2024

Holky a nevíte, kolik je teďka ta finanční kompenzace za darování?

Maruška45 JirineckaA 25.04.2024

Já dostala 33 tisíc.

Holky a jak na to reagovala vaše okolí, že chcete jít darovat? Nebo říkali jste to někomu?

Hildegarda BedřiškaHranatá 25.05.2024

U nás to věděl jenom manžel, myslím, že kdybych se s tím svěřila rodině, tak se setkám s nepochopením. Jsou dost konzervativní, ale já v tom visím smysl, přijde mi to fajn, hlavně třeba vzhledem k těm, co sami mimiko mít nemůžou.

Tichavka BedřiškaHranatá 25.06.2024

Já jsem to řekla tomu, kdo se zeptal. A jejich názor mě netrápil, protože je to moje rozhodnutí :))

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vám planety přinesou do vašeho milostného života nové impulzy a dynamiku. Pokud jste v partnerském vztahu, čeká vás období plné komunikace a porozumění. Věnujte svému partnerovi více pozornosti a buďte vnímaví k jeho potřebá... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat