Chybějící antiperspirant můžete nahradit třeba limetkou

Chystáte se do práce a jejda, antiperspirant došel. Pak postavte na čaj a otevřete sklenici s kokosovým olejem! Hodit se bude i limetka.

V dnešní době jsou deodoranty a antiperspiranty neodmyslitelnou součástí běžné hygieny. Také byste bez výrobku, jenž neutralizuje pachy v podpaží, snad ani nevyšli z domu? Pak jistě souhlasíte s tím, že když vám onen pomocník jednoduše dojde, není to zrovna příjemné překvapení. Naštěstí má i tahle situace jednoduché řešení! Jací zachránci z kuchyně se jeví jako efektivní náhražky? Do těchto byste to možná neřekli!

Kokosový olej jako východisko

Je to už pár let, co první místo v pomyslné soutěži o nejpopulárnější rostlinný olej obsadil ten kokosový. Jeho příznivci si pochvalují, že jde využít při vaření, smažení i pečení, zatímco funguje jako hydratační krém nebo voňavý odstraňovač make-upu. Co vy, taky nedáte na mazlavý produkt s nádechem exotiky dopustit? V tom případě vás jistě potěší, že v něm obsažené složky v kombinaci s antibakteriálním působením dokáží zastoupit i „antipotící“ produkty z drogerie.

Limetka? I ta přijde k duhu

Plod stromu Citrus limetta se od běžného citronu odlišuje zelenou barvou, menší velikostí i nižší mírou kyselosti. Ačkoli se limeta nejčastěji využívá do koktejlů, salátových zálivek, moučníků či čajů, její pole působnosti sahá kupodivu i do kosmetické sféry. Tenhle zelenáč totiž platí za účinný přírodní antiperspirant, který tělesný pach pouze nemaskuje, ale skutečně mu zabraňuje. Neucpává také potní žlázy a jeho účinek vytrvá i několik hodin. Jak s ním naložit? Jeden kulatý kousek zkrátka rozkrojte a plátkem potřete místo, které to potřebuje. Po pár minutách zasychání si už můžete bez obav obléct košili, aniž by hrozily mokré skvrny.

Nepodceňujte ani černý čaj

Není žádným tajemstvím, že černý čaj je uznávaným „zdravotním nápojem“. Vždyť odborníci na základě mnoha studií již několikrát poukázali na to, že snižuje riziko kardiovaskulárních chorob, poskytuje prevenci před rakovinou, posiluje imunitu a napomáhá hubnutí. Ovšem pozor, on vám prospěje i jinak! Díky obsahu organické sloučeniny zvané tanin dokáže předejít i nepříjemnému závanu z podpaží. Jakmile necháte černý čaj vylouhovat a vychladnout na pokojovou teplotu, v aplikaci vám už vůbec nic nebrání. Tak na co ještě čekáte?

Veškeré názory a tvrzení jsou dílem autora článku. Případné citace jsou uvedeny.


Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít pocit, že po nějaké době váš život opět zaplavila motivace. A nezáleží na tom, zda je to motivace k práci, budování či posilování milostného vztahu nebo třeba k sebevzdělávání. Příval energie v&a... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

19 Příspěvků
Poslední příspěvek 14:54
43 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat