Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Aplikace krému na ruce podléhá denní době

02.08.2020 | Krása a móda

Suché a popraskané ruce rozhodně nejsou dobrou vizitkou. Jelikož jsou teď namáhány o něco víc než obvykle, trpí a potřebují odpovídající péči. Jenže minuty v tomhle případě zásadně rozhodují. Dermatologové varují, že když prošvihnete ideální čas pro aplikaci krému, účinné složky se do pleti nevstřebají!

Suchá pokožka, a to i na rukou, může být příčinou nadměrného slunění a opalování bez ochranných přípravků. Konkrétně ruce to teď navíc mají ještě těžší, neboť si je stále pečlivě myjeme a používáme dezinfekci jako ochranu před COVID-19. Pečlivá hygiena však má svoji temnější stránku. Nadměrné množství antibakteriálních gelů může způsobit problémy s bariérou pokožky a kožními mikrobiomy, tedy narušením společenstva mikroorganismů, které naši pleť obývají. Co s tím? Noste u sebe krém na ruce a ten skutečně pravidelně nanášejte. Ale kdy?

Ruce potřebujete hydratovat ihned po mytí

Mýdlo, dezinfekce, ručník. V pořádku. Ale hned potom musí přijít na řadu právě zmiňovaný přírodní hydratační krém. Pokud s jeho aplikací budete otálet, riskujete zhoršení stavu a jdete naproti dalšímu vysychání pleti a trhlinám v kožní bariéře.

Pokožku je totiž nezbytné hydratovat tak často, jak je to možné, a to z důvodu, aby se obnovily lipidy a povzbudil se opětovný růst zdravých bakterií nebo mikrobiomu pleti. Jak již bylo řečeno, důležité je hlavně načasování. Je nutné zachytit a utěsnit maximum výživných složek v kůži, než se voda zcela vypaří z jejího povrchu. Proto ctěte pravidlo, že krém by se měl nanést do dvou minut po umytí! I když trh nabízí nespočet kvalitních výrobků, možná máte radši krémy vyrobené doma. Z tohoto důvodu se vám bude hodit recept, jehož základ tvoří běžně dostupné suroviny.

Home made zázrak z bambuckého másla

Pro přípravu krému si připravte 60 g olivového oleje, 30 g kokosového oleje. 20 g bambuckého másla, 15 kapek levandulového esenciálního oleje a popřípadě i 20 g včelího vosku (není to však nutné). „Kokosák“, bambucké máslo a vosk rozehřejte ve vodní lázni, směs dobře promíchejte, přidejte esenciální levanduli, krém nechte mírně vychladnout, přelijte ho do kelímku a vyčkejte, až ztuhne. Hotovo, vlastní domácí krém je připravený k použití.

Aby jizvičky po akné v obličeji byly vzpomínkou

Telecí špízy s kuskusem

Telecí špízy s kuskusem

7 hlasů
35min 1003 kJ 194 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Pečená plněná dýně

19 hlasů
1h a 30min 658kJ 95 Kč

Dýně plněná sladkou směsí z jablek, ořechů a pomerančo...

Krůtí maso s rýží

1 hlas
1h a 5min 953kJ 220 Kč

Maso a příloha v jednom. Libové krůtí maso,křupavá zeleni...

Poradny

Mohu kombinovat dobu zaměstnání s péčí o dítě?

Dobrý den, Ivo,ano, pokud jste celou potřebnou dobu pojištění (12 měsíců) nezískala zaměstnáním, ... Více

Podal jsem pozdě žádost o ošetřovné, co mám dělat?

Dobrý den,podle výzvy zveřejěné na webových stránkách MPO bylo možné žádosti o ošetřovné za měsíc... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vše, co tento týden učiníte, uděláte ve prospěch svých blízkých. Zapomenete na vlastní sobecké zájmy a budete se snažit, aby se lidé, kteří jsou pro vás důležití, měli co nejlépe. A podaří se vám to. Buďte si jistí, že se...

Více