Otázky pro vašeho kadeřníka

Pokud jde o vlasy, jsou to největší odborníci. Ovšem na jejich názor se lidé kadeřníků ptají bohužel jen zřídka. A na následující otázky by vám zrovna tak rádi odpověděli.

Pokaždé je to stejný typický scénář: zamilovali jsme se do účesu filmové hvězdy nebo zpěvačky a nutně ho musíme mít také. A tak s několika fotografiemi stáhnutými z internetu v kapse sedíme v křesle u kadeřníka, kterému jsme svěřili svoji důvěru, a říkáme mu (nebo častěji jí) sebevědomě – „Takhle chci vypadat.“ A mnoho z nich se neodváží vám říct ne. Kdo platí, rozhoduje. Ale bohužel to příliš často a úplně zbytečně vede k tomu, že mnohé z nás opouštějí kadeřnický salon se střihem nebo barvou, která nám vůbec nesedí. S následujícími otázkami tomu a mnohému dalšímu můžete zabránit.

Jaký je stav mých vlasů a pokožky hlavy?

Máte suchou pokožku? Máte lupy nebo červené skvrnky? Vaše kadeřnice o tom všem nejen ví, ale dokáže váš stav dobře zhodnotit a poskytnout cenné rady. A to stejné platí i pro vlasy. Možná byste měli používat více olejů nebo zkusit péči s výrobky bez silikonu. 

Jak často si mám mýt vlasy?

Většina asi ví, že každodenní mytí vlasů má smysl jen tehdy, pokud se vám vlasy opravdu hodně mastí. Jestliže máte kožní problémy nebo lupy, může to být výsledek častého nebo naopak nedostatečného mytí.

Jaká barva vlasů se hodí k mým očím?

Když barvu vlasů sladíte s barvou očí, rozzáříte celý svůj obličej. K tmavě hnědým očím vypadají výborně teplé kaštanové tóny, ke světle hnědým očím zase karamelové odstíny.

Jaká barva vlasů je vhodná pro jaké roční období a barvě pleti?

Našli jste perfektní odstín a máte vystaráno… Ale to se domníváte špatně. Protože v každém ročním období má vaše pleť jiný odstín –  na jaře broskvová s pihami, v létě je opálená a v zimě bledá. Barva vlasů se tak musí přizpůsobit i jemným odchylkám.

Jaký střih se hodí k mému obličeji?

Nemilujete jenom Jeniffer Aniston, ale i její účes a chtěla byste vypadat jako ona? Ovšem její obličejové rysy jsou úplně jiné než vaše, a i k vašemu tvaru lebky by se hodil účes úplně jiný. Dobrý stylista ví, jak vaše přednosti nejlépe zdůraznit.

Jaký používat šampon a kondicionér?

Pokud máte pocit, že vaše vlasy jsou po návštěvě kadeřníka o kousek lepší, pak to není jen proto, že vám zastřihl konečky, ale také proto, že používá o kousek lepší, a hlavně vhodnější výrobky. Klidně se ho zeptejte na radu.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Život vám tento týden znepříjemní spousta drobných nepříjemností. A co vám bude kazit náladu asi nejvíce, bude zjištění, že si za ně můžete vy sami. Jenže toto zjištění v sobě zároveň skrývá velký potenciál – jestliže jste původcem maličkostí, jež vám znepříjemňují život, máte vy sami v rukou klíč k jejich nápravě. Pokud jej správně využijete, b... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

211 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:13
20 Příspěvků
Poslední příspěvek 16:54
8 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat