Malý lexikon kolegů: Sběrač drbů i Jekyll a Hyde. Otestujte ty své!

Pokud pracujete v kolektivu více lidí, určitě jste si všimli, že by se řada z nich klidně dala rozřadit do nejrůznějších kategorií. Zdalipak v některé z následujících poznáte své kolegy?

Kategorie č. 1: Individualista

Spolupráce s několika lidmi vyžaduje umění dělat kompromisy a přizpůsobit se. Jenže vždycky se najde někdo, kdo je sice excelentní pracovník, ale rozhodně ne týmový hráč. Před každým společným projektem má námitku k čemukoli, co někdo navrhne, a velmi rád vysvětluje, proč je ten který návrh špatně (a proč by se to mělo udělat tak, jak chce on nebo ona). V případě jakéhokoli problému, jenž se při práci vyskytne, má v rukávu dlouhé a prakticky nevyvratitelné vysvětlení, proč to v žádném případě nebyla jeho vina.

Kategorie č. 2: Jekyll a Hyde

Zatímco mimo práci je tento kolega úžasný společník, jak s ním přijdete do styku v kanceláři, stane se nepříjemným, nevyzpytatelným a rozhodně ne přátelským. I když na firemním večírku se promění opět v onoho milého kolegu, který vám bude vyprávět, jak se mu s vámi úžasně spolupracuje.

Kategorie č. 3: Nováček, který toho má až nad hlavu

Obvykle nejmladší člen týmu, který se snaží dokázat, že je jeho právoplatným členem, a tak si nabírá víc práce, než často dokáže zvládnout. A kromě toho jej zavalují další prací i ostatní kolegové, protože se ještě nenaučil říkat ne.

Kategorie č. 4: Vedoucí bez vedoucích schopností

Moc milý a oblíbený kolega, který dostal vedoucí úlohu, ale díky své mírné povaze a absenci manažerských či organizačních schopností nedokáže nic rozhodnout ani zařídit. Často nedokáže delegovat práci, a tak se stává, že nestíhá.

Kategorie č. 5: Sběrač drbů

Kolega, který vždycky přiběhne s nějakou zaručenou informací – ať už se týká práce nebo některého z členů vašeho týmu. Tváří se hrozně tajemně, i když vám sděluje něco, co stejně všichni dávno vědí. A protože pro něho nezřídka bývá pravda až moc nudná, neváhá si historky ještě přikrášlit, případně k nim připojit i svůj názor a návrhy na řešení sdělovaných, často ovšem imaginárních, situací…


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat