Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Sex vedle spícího dítěte: Je to vůbec normální?

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

10.06.2019 | Sex a vztahy

Téměř třicet procent párů se miluje i v případě, že se v místnosti nachází jejich spící potomek a nepovažují to za nic nevhodného. Jiní rodiče se k celé věci staví jako k ohrožování mravní výchovy a snad i zneužívání. A co si o tom myslí psychologové?

Dítě v ložnici

Oddávat se milování, když se v místnosti nachází malé dítě, je standardní ve většině rodin. Zhruba do tří let věku nehrozí, že by dítě v případě probuzení pochopilo, co se děje a rozhodně si neodnesou do budoucna žádné trauma. Jsou však tací, kteří se svým milostným hrátkám oddávají i za přítomnosti starších dětí. Tento moment však dělí rodiče na dva tábory. Jedni tvrdí, že je to v pořádku, druzí, že to hraničí se zneužíváním.

„Kamarádka se mi svěřila, že se se svým partnerem miluje ve stejném pokoji, kde spí i jejich šestiletý syn. Nepřijde jí na tom nic divného. Mně se ale taková věc skutečně hnusí. Podle mě to nemůže přinést nic dobrého,“ svěřuje se maminka Ivana (35).

„My spíme s oběma dětmi ve stejné ložnici už od jejich narození. S partnerem máme sex několikrát týdně, ale snažíme se být tišší, abychom je nevzbudili. Máme malý byt, tak co máme dělat?“ vysvětluje Veronika (27).

Co na to odborníci?

U starších dětí hrozí především vyvolání strachu z něčeho, co jim dosud bylo neznámé, a u rodičů se s takovým chováním nesetkaly. Často si takové situace spojují s násilím a tehdy může vzniknout problém. Ze strachu z možného opakování se o tom, co viděly, před rodiči nezmíní a celý zážitek může mít negativní dopad na jejich psychický stav. Skutečnost, že k takovému závěru dojde, je ale naprosto minimální.

Většina psychologů se shoduje, že pokud nejsou rodiče hluční a celý akt probíhá s ohledem na přítomnost spoluspáče, nejedná se o nic nekalého. Rozhodně je lepší oddávat se tichému milování, než se o sex ochuzovat, a riskovat tak svůj vztah s partnerem.

Na druhou stranu, pokud se vaše dítě uprostřed vašeho počínání probudí, může vás vyrušit i tehdy, kdy má pokoj vlastní a prostě se rozhodne přijít do vaší ložnice. Jestliže někdy k takové situaci dojde a dítě bude zvědavé, co se děje, snažte se mu situaci v klidu vysvětlit, samozřejmě s přihlédnutím k věku. Nemějte ale strach, že byste mu snad mohli nějak ublížit. Takové situace jsou naprosto normální.

Sex a menopauza: Jaký vliv má na vaše libido

Hovězí kostky s bramborovou kaší

Hovězí kostky s bramborovou kaší

0 hlasů
2h a 25min 334 kJ 160 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuřecí paličky v jogurtu

8 hlasů
60min 601kJ 80 Kč

Recept na chutné kuřecí paličky marinované v jogurtu.

Treska v kabátku

11 hlasů
50min 1277kJ 170 Kč

Recept na tresku pečenou s anglickou slaninou.

Poradny

Dávám výpověď, na jak dlouhou dovolenou mám nárok?

Dobrý den,protože pro zaměstnavatele neodpracujete celý kalendářní rok, máte nárok na tzv. poměrn... Více

Jsem nemocná, kdy mi skončí výpovědní doba?

Dobrý den,nemocenská může prodloužit trvání pracovního poměru pouze v případě výpovědi ze strany ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Vzbudíte touhu u osob opačného pohlaví. Tento týden také oplýváte šarmem, jaký se jen tak nevidí! Soustřeďte se především na své priority a neplýtvejte energií na ty, kteří za to nestojí. Nezadaní, mějte oči na stopk&aacu...

Více