Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zápach intimních partií může mít několik důvodů

04.04.2020 | Sex a vztahy

Snad každá žena se někdy setkala s tím, že její klín nevoněl zrovna po fialkách. Ne vždy je příčinou zápachu intimních partií infekce, někdy je viníkem dokonce obsah vašeho talíře. Pokud se ale potíže opakují, měly byste zpozornět. Jaké jsou nejčastější příčiny nepříjemných pachů?

Menstruace

Jestliže zaznamenáváte potíže se zápachem vašeho klína zejména tehdy, máte-li menstruaci, můžete být klidná. Zápach v období vašich dnů je naprosto normální. Zbytky tkáně a krev, kterou vaše tělo vylučuje, totiž obsahují bakterie, které se v teplém prostředí vašeho klína velmi rychle rozkládají, což má za následek onen nepříjemný zápach. Potíže lze vyřešit častější hygienou nebo používáním menstruačních tamponů či kalíšku.

Sex

Během sexu produkuje vaše vagina nadměrné množství sekretu, který zejména po smísení s partnerovým spermatem může být velmi nevábně cítit. Ačkoli nepomůže sprcha před aktem, abyste se následnému zápachu vyhnuly, po milování však opláchnutí problém vyřeší.

Jídlo

Stejně jako některé potraviny ovlivňují vůni našeho potu, dechu nebo moči, aromatické potraviny můžeme v trochu jiné podobě cítit i z našeho klína. Cibule, česnek, chilli, chřest, ale také červené maso, olivy nebo alkohol mění naši vůni vcelku spolehlivě. Jestliže jste v posledních dnech jedla něco, co by mohlo být příčinou zápachu, měl by se stav do pár dnů samovolně upravit.

Zdravotní problém

Gynekologové se velice často setkávají se zápachem bakteriálního původu, který způsobují sexuálně přenosné infekce, například chlamydie či kapavka. V takovém případě je ale zápach téměř vždy doprovázen žlutým či nazelenalým výtokem a často také bolestí při močení.

Infekce

Kvasinkové infekce jsou hned po aromatickém jídle a menstruaci tím nejčastějším důvodem, proč nás trápí zápach klína. Tato infekční onemocnění ale kromě zápachu provázejí také další symptomy, například svědění nebo hustý výtok. Pokud máte pocit, že je to váš případ, navštivte svého lékaře, který stanoví přesnou diagnózu a předepíše potřebné léky.

Perfektní vztah z pohledu muže

Pstruh na tymiánu

Pstruh na tymiánu

12 hlasů
40min 678 kJ 400 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře Marengo

21 hlasů
50min 481kJ 150 Kč

Recept na kuře s ananasem a rajčaty.

Zapečená cuketa

1 hlas
1h a 5min 718kJ 130 Kč

Cuketa zapečená se zakysanou smetanou a sýrem.

Poradny

Když dá syn souhlas s adopcí, musí dál platit výživné?

Dobrý den,jestliže Váš syn udělí souhlas s adopcí a jeho dceru (Vaši vnučku) adoptuje současný ma... Více

Jsem na ÚP po výpovědi a čekám dítě, dostanu PPM?

Pěkný den i Vám, Lucie,pro nárok na peněžitrou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotř... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Volný čas věnujete především rodině. Uvědomujete si, že jste ji v poslední době poněkud zanedbávali, a rozhodnete se to napravit. Užijete si tak příjemný týden v pohodové atmosféře. Hádky se vám vyhnou obloukem a blízcí budou naprosto spokojen&iacut...

Více