Pandemie pořádně cloumá se sexuálním chováním

Něco dala, něco vzala. Pandemie prokazatelně ovlivňuje to, co se děje v ložnicích českých i zahraničních párů. K lepšímu? Záleží, jak váš mozek reaguje na stres!

S příchodem celosvětové pandemie koronaviru byla spousta lidí přinucena změnit své dosavadní návyky a chování. Život se zastavil a z veřejných míst se přesunul do soukromých sektorů. Páry začaly být víc spolu, čímž se plošně zvýšila rozvodovost. Odborníci však zaznamenali i změny v libidu. Jak právě s ním COVID-19 zatočil a co můžete pozorovat i u sebe?

Varianta č. 1: Na sex nemáte ani pomyšlení

Ohromný stres, chaos a negativní emoce vyvolané pandemií utlumily sexuální touhu. Chybí pozitivnější nálada i motivace. Ve výsledku platí, že i když máte víc osobního času, nevykazujete zájem mazlit se, dotýkat a pracovat na prohloubení partnerského pouta. A to vlastně není nic nového, neboť některé studie potvrdily, že stresující život obecně je skutečně spojován s nižším sexuálním vzrušením.

Problém přitom spočívá hlavně v tom, že se nemůžete oprostit od starostí, myslet na pěkné věci a uvolnit se. Mozek se spíš zabývá otázkami a odpověďmi ohledně přežití a na nějaký fyzický kontakt vůbec není zvědavý. Pak je tu taky ta věc s tělesnými proporcemi.

Zavřená fitcentra, vánoční svátky, práce z domova, méně zdravé jídlo v kombinaci s mediální „masírkou“ přispívají k tomu, že se lidé méně hýbou, víc jedí a tloustnou. Vinou váhového přírůstku se pak ve svém těle necítí dobře. V souvislosti s tím se snížené sebevědomí odráží na dění v ložnici.

Varianta č. 2: Milovat se můžete pořád

Ne každý reaguje na stres stejným způsobem. Existují i tací, pro které jsou negativní zprávy v televizi a úzkost naopak hnacím motorem, to znamená, že bývají nadrženější víc než kdy jindy. Možná, že se to týká i vás. Frekvence vašich milostných setkání se znásobila a sex je pro vás úlevou od všeho, co se děje „tam venku“. Četnější hrátky pro dospělé však nemusí představovat kvalitnější uspokojení. Již v minulosti některé ankety upozornily na to, že víc sexu štěstí nezaručuje. Dvojice, které dočasně znásobily sexuální setkání, si po čase začaly stěžovat na nudu a stereotyp.

Za dostatečný se považuje pohlavní styk jednou až dvakrát týdně. Bohužel, některé páry si o něčem takovém mohou nechat zdát. Uzavřené školy a distanční výuka menších dětí ohrožuje soukromí mileneckých dvojic, takže to, že na sex máte chuť, ještě nemusí znamenat, že se k němu skutečně dostanete.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat