Popusťte uzdu erotické fantazii!

Církev se celá staletí snažila vykořenit z hlav svých oveček hříšné myšlenky. Tvrdila, že přemýšlení o sexu škodí duši. Jenže opak je pravdou. Ve skutečnosti právě myšlení na sex posiluje paměť a zbystřuje uvažování. Podle britských vědců naopak myšlení na sex pomáhá lépe si pamatovat a rychleji vybavovat.

„Živé a smysluplné zážitky jsou zcela evidentně mnohem snáze zapamatovatelné než ty nudné… Nahota, věci, které jsou tabu, extrémně atraktivní lidé, věci, které nás zaujmou, tyto věci upoutají naši pozornost ve světě a vzpomínky, které obsahují tyto elementy, se zakotví v paměti snáze,“ vysvětluje profesor Ed Cooke v rozhovoru pro britský deník The Mail.

Faktu, že si lépe pamatujeme vulgární říkanky než nudné stati ze školy, využívali staří Řekové a Římané. Už básník Simonides věděl, že když se informace zabalí do vulgárního či lechtivého verše, lidé si ji mnohem snáze zapamatují.

„Barvy, pohyb, násilí, humor, absurdita a věci, které nás osobně zajímají, mohou být použity jako mnemotechnické pomůcky,“ tvrdí profesor Cooke působící na Oxfordské univerzitě.


Celkem 0 komentářů

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Odsuňte tento týden svůj společenský život na jeho druhou polovinu a v té první se soustřeďte na rodinu. Zkuste zkrátka tento týden trávit více času se svými blízkými – pomůže vám to předejít případnému nedorozumění, které poslední dobou hrozilo a které by mohlo nepříjemně poznamenat váš vztah. Nebojte se na tomto poli ani ráznějších kroků ke zm... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

133 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
222 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat