Pánové, za problémy s erekcí může vaše matka!

Porucha ztopoření neboli erektilní dysfunkce může mít celou řadu příčin. Od fyziologických až po psychologické. Stav duše a psychické pochody jsou přitom příčinou častější, nicméně porucha erekce může být také indikátorem vážných fyziologických problémů v těle. Nové výzkumy naznačují, že na poruchy erekce v pozdějším věku může mít vliv také vztah s matkou v dospívání.

Odborný časopis Journal of Sexual Medicine otiskl výsledky výzkumu sexuologů z Karlovy univerzity. Podle jejich studie mezi sebou mohou souviset porucha erekce u mužů v dospělosti a jejich vztah s matkou v době dospívání. Pokud mají muži emocionální či intimní konflikty s matkou a zamilovávají se až ve vyšším věku, mívají poruchu erekce častěji. Vyplývá to ze sledování 960 mužů ve věku patnáct až osmaosmdesát let.

Vztah mezi horší současnou sexuální funkcí a pozdějším věkem, kdy se muž zamiluje, může naznačovat to, že pokračují v jeho nitru jisté konflikty související se sexualitou a/nebo intimitou,“ píší autoři v časopise Journal of Sexual Medicine.

Pokud má muž konfliktní vztah s matkou, mohou se tyto emocionální potíže promítat později v jeho životě do fyzických problémů – porucha erekce.

Tak jako tak, poruchu erekce je třeba řešit vždy. Může být totiž indikátorem vážného onemocnění, které už probíhá v těle (kupříkladu choroby oběhové soustavy), ale které se zatím nijak jinak neprojevuje navenek. Krom poruchy erekce. Když lékař vyloučí fyzické potíže, pak lze poruchu erekce řešit částečně psychoterapií a dalšími metodami.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Odsuňte tento týden svůj společenský život na jeho druhou polovinu a v té první se soustřeďte na rodinu. Zkuste zkrátka tento týden trávit více času se svými blízkými – pomůže vám to předejít případnému nedorozumění, které poslední dobou hrozilo a které by mohlo nepříjemně poznamenat váš vztah. Nebojte se na tomto poli ani ráznějších kroků ke zm... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

133 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
222 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
Bety.cz

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat