Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Matka na pokusy: O dětské kreativitě a multitaskingu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

12.03.2018 | Zábava

Včera jsem četla jakýsi blog, ve kterém si jeho autorka s humorem povzdechla, že ženy jsou považovány za superstvoření, která mnohem lépe než muži zvládají tzv. multitasking. Po česku: věnování se několika činnostem naráz.

Autorka blogu se proti tomuto výroku ohradila a dala příklad ze svého života: kloubení péče o děti, domácnost a firmu se dá uspokojivě zvládnut pouze za předpokladu, že si k dětem a domácnosti žena najme pomoc. Představa, že řešíte pracovní maily, do toho píšete s dětmi úkoly, utíráte batoleti pusu (či zadek), k tomu vaříte nutričně hodnotnou stravu a vůbec to nemá vliv na kvalitu všech činností a vaši nervovou soustavu, je z kategorie snů.

Dala jsem autorce za pravdu. Také často dělám několik činností najednou a rozmělněná pozornost má za následek nějakou tu drobnou či větší katastrofu. Facebook mě právě usvědčil, že jsem se kupříkladu snažila vytvářet pracovní hodnoty a radovala se, že nemusím odpovídat na záplavu otázek dvouletého dítěte, neboť toto si samo hraje ve svém pokoji:

„Ticho v dětském pokoji nikdy nevěstí nic dobrého. Jinak tomu nebylo ani dnes odpoledne. Zabrána do jakési činnosti jsem zaslechla, kterak můj dobrý muž při vstupu do dcerčina království vyjekl. Naše milovaná byla právě zaujatá hrou „na Vladimíra Franze“ a soustředěně si malovala fixkami na obličej. Já jsem – zcela v souladu se svou veselou povahou – dostala záchvat smíchu. Manžel byl nervní. Dcerka se rozplakala. V nastalé rodinné pohodě jsem onen talentovaný bodyart nestihla zdokumentovat a rovnou se jala ho smývat prostředky všelikými. Nepomohlo nic. Dcera vypadá jako oběť domácího násilí a kdybychom žili v Norsku, patrně by u nás zítra zvonil Barnevern s odchytovou sítí. Jdu pokračovat v mytí!“

Takže si tu vesele vzpomínám na to, jak si starší dcerka pomalovala obličej, do toho vařím svíčkovou, dávám prádlo do pračky, vymýšlím jednu pracovní záležitost a říkám si, že ten multitasking vlastně docela zvládám. Hodím okem po batoleti, které si samostatně a tiše hraje v obývacím pokoji…zlatíčko moje…hodné…samostatné…právě velice kreativně počmáralo propisovačkou sedačku. Ano, multitasking je blbost!


Matka na pokusy

HanKa je reklamní textařka a máma dvou malých dcer.

Kdysi psala blog, nyní své postřehy ventiluje hlavně na svůj Facebook.

Nerada dělá z rodičovství vědu, ale

Testováno na tátovi: Paní doktorka Viki

Losos na zeleném salátě

Losos na zeleném salátě

7 hlasů
50min 904 kJ 300 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Letní salát s broskvemi

13 hlasů
20min 503kJ 95 Kč

Vhodný na piknik, nebo k prázdninovému grilování.

Květáková polévka

27 hlasů
40min 146kJ 60 Kč

Květáková polévka s hráškem a mrkví.

Poradny

existuje prevence hemoroidů?

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Máte pravdu, že změny na žilním systému mají svoje genetické rizi... Více

Pobírám RP a pracuji na HPP, mám nárok na ošetřovné?

Dobrý den,kdybyste pouze pobírala RP bez toho, abyste pracovala pro Vašeho původního zaměstnavate... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více