Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Že je ještě brzy? Kdepak. Je nejvyšší čas připravit se na advent

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

8. 11. 2018 | Zajímavosti

Přestože do Vánoc zbývají ještě skoro dva měsíce, je nejvyšší čas začít se na ně připravovat. Přinášíme vám rozvrh, se kterým si celou přípravu usnadníte a svátky si později užijete v klidu a pohodě se svými nejbližšími.

Začátek listopadu

Na začátku listopadu doporučujeme rozvěsit na dům vánoční osvětlení. Někomu to může připadat přehnané, ale ten, kdo se ve vánočních světýlkách vyžívá, ví, že lézt po namrzlých taškách nebo plechové střeše a šest hodin v mrazu rozmotávat světýlka není příliš pohodlné. Zhasnutá světýlka na domě nejsou téměř vidět a nachystat si vánoční výzdobu můžete tedy již na začátku listopadu, když ještě neudeřily první mrazy. Také s dětmi napište Ježíškovi. Děti na chviličku zabavíte a Ježíšek jistě ocení, že nebude muset dárečky nakupovat z jedné výplaty.

Polovina listopadu

Pomalu začněte shánět vánoční dárky. Také vám to připadá brzy? Kdepak! Polovina listopadu je jednou z posledních možností, jak se ubránit předvánočním davům lidí. Lidé se ještě netlačí v dlouhých frontách, ale obchody již nabízejí dárkový sortiment a vánoční výzdobu. Je to tedy nejvhodnější doba, kdy na nákupy vyrazit.

Konec listopadu

Na konci listopadu začněte péct perníčky. Ty se do Vánoc krásně rozleží a budou vynikající. Také vyrobte nebo kupte adventní věnec, zkontrolujte, zda je kompletní stojan na stromeček, kolik ozdob zbylo z loňska a případné nedostatky napravte. Pomalu se pusťte do vánočního úklidu. Dětem nachystejte adventní kalendáře.

První adventní neděle

Zapalte první svíčku na adventním svícnu a naučte děti básničku pro Mikuláše. Nachystejte dětem mikulášské balíčky a vyzdobte vánočně celý dům a byt.

Druhá adventní neděle

Zapalte druhou svíčku a pusťte se do pečení lineckého cukroví. To se bude o Vánocích v puse rozplývat jako obláčky. Vyrazte na výlet do města. Při té příležitosti nakupte vánoční papír a stuhy, lepicí pásku a vše potřebné.

Třetí adventní neděle

Je nejvyšší čas koupit vánoční stromeček, zařídit poslední dárky, které případně chybí a zavolat si s rodinou a upřesnit organizaci celého dne. Rozešlete vánoční pohlednice vzdáleným příbuzným, pusťte se do nepečeného cukroví a večer se sklenkou vína usedněte k pohádce.

Dva dny předem

Nachystejte si seznam a zajeďte na velký poslední nákup. Hlavně nezapomeňte na kapra, řízky a brambory. Doma už neuklízejte, nepečte ani nic neorganizujte a užívejte si vánoční pohodu.

Štědrý den

Ozdobte stromeček, obalte řízky, udělejte salát, přivítejte rodinu, zorganizujte, kdo dá dárky pod stromeček, až budete s dětmi vyhlížet Ježíška a snažte se si to užít, jak jen to jde.

Ženy si v porovnání s muži lépe pamatují slova a tváře

Kuřecí paličky na pomerančích

Kuřecí paličky na pomerančích

7 hlasů
1h a 20min 313 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Candát s olivami

8 hlasů
45min 543kJ 150 Kč

Dušený candát s olivami.

Zelná polévka s mrkví

11 hlasů
50min 311kJ 80 Kč

Polévka z bílého zelí a mrkve.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více