Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Že je ještě brzy? Kdepak. Je nejvyšší čas připravit se na advent

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

8. 11. 2018 | Zajímavosti

Přestože do Vánoc zbývají ještě skoro dva měsíce, je nejvyšší čas začít se na ně připravovat. Přinášíme vám rozvrh, se kterým si celou přípravu usnadníte a svátky si později užijete v klidu a pohodě se svými nejbližšími.

Začátek listopadu

Na začátku listopadu doporučujeme rozvěsit na dům vánoční osvětlení. Někomu to může připadat přehnané, ale ten, kdo se ve vánočních světýlkách vyžívá, ví, že lézt po namrzlých taškách nebo plechové střeše a šest hodin v mrazu rozmotávat světýlka není příliš pohodlné. Zhasnutá světýlka na domě nejsou téměř vidět a nachystat si vánoční výzdobu můžete tedy již na začátku listopadu, když ještě neudeřily první mrazy. Také s dětmi napište Ježíškovi. Děti na chviličku zabavíte a Ježíšek jistě ocení, že nebude muset dárečky nakupovat z jedné výplaty.

Polovina listopadu

Pomalu začněte shánět vánoční dárky. Také vám to připadá brzy? Kdepak! Polovina listopadu je jednou z posledních možností, jak se ubránit předvánočním davům lidí. Lidé se ještě netlačí v dlouhých frontách, ale obchody již nabízejí dárkový sortiment a vánoční výzdobu. Je to tedy nejvhodnější doba, kdy na nákupy vyrazit.

Konec listopadu

Na konci listopadu začněte péct perníčky. Ty se do Vánoc krásně rozleží a budou vynikající. Také vyrobte nebo kupte adventní věnec, zkontrolujte, zda je kompletní stojan na stromeček, kolik ozdob zbylo z loňska a případné nedostatky napravte. Pomalu se pusťte do vánočního úklidu. Dětem nachystejte adventní kalendáře.

První adventní neděle

Zapalte první svíčku na adventním svícnu a naučte děti básničku pro Mikuláše. Nachystejte dětem mikulášské balíčky a vyzdobte vánočně celý dům a byt.

Druhá adventní neděle

Zapalte druhou svíčku a pusťte se do pečení lineckého cukroví. To se bude o Vánocích v puse rozplývat jako obláčky. Vyrazte na výlet do města. Při té příležitosti nakupte vánoční papír a stuhy, lepicí pásku a vše potřebné.

Třetí adventní neděle

Je nejvyšší čas koupit vánoční stromeček, zařídit poslední dárky, které případně chybí a zavolat si s rodinou a upřesnit organizaci celého dne. Rozešlete vánoční pohlednice vzdáleným příbuzným, pusťte se do nepečeného cukroví a večer se sklenkou vína usedněte k pohádce.

Dva dny předem

Nachystejte si seznam a zajeďte na velký poslední nákup. Hlavně nezapomeňte na kapra, řízky a brambory. Doma už neuklízejte, nepečte ani nic neorganizujte a užívejte si vánoční pohodu.

Štědrý den

Ozdobte stromeček, obalte řízky, udělejte salát, přivítejte rodinu, zorganizujte, kdo dá dárky pod stromeček, až budete s dětmi vyhlížet Ježíška a snažte se si to užít, jak jen to jde.

Nechutnosti, které občas dělá každý. I vy!

Kuřecí kousky s mrkví

Kuřecí kousky s mrkví

11 hlasů
1h a 15min 540 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Rizoto s chřestem

9 hlasů
40min 614kJ 140 Kč

Chřestové rizoto se šafránem.

Treska na česneku a rajčatech

9 hlasů
60min 234kJ 95 Kč

dušená treska s rajčaty a bylinkami

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více