Prodlužte si život až o dva roky!

Vědci z Harvardovy univerzity opět vyzdvihli konzumaci ořechů v prevenci vážných chorob a předčasného úmrtí. Podle nich už jediná hrst ořechů konzumovaná denně prodlouží život v průměru o dva roky. Je totiž prevencí onemocnění srdce a cév, ale také některých typů rakoviny a neurodegenerativních chorob.

Větší vliv na zdraví má konzumace ořechů u žen, u mužů funguje zase mnohem účinněji sport a pohyb. Ovšem kombinace obojího, tedy konzumace třiceti gramů ořechů denně a každodenní sport po třicet minut jsou nejlepší prevencí předčasného úmrtí, rakoviny a chorob oběhové soustavy.

Lidé se přitom zcela mylně domnívají, že konzumace ořechů souvisí s přibýváním na váze. Ořechy jsou sice bohatým zdrojem tuků, ale především nenasycených mastných kyselin, které naopak slouží jako prevence vysoké hladiny cholesterolu a triglyceridů v krvi, které vedou k ukládání tuků na břiše. Navíc jsou ořechy bohatým zdrojem bílkovin, vitaminů a minerálů.

Nejlepšími ze všech možných druhů ořechů jsou pak podle většiny výzkumů vlašské ořechy.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
9:34

Intenzivní cvičení na břicho

Intenzivní cvičení na břicho
09:33

Štíhlé nohy a pevné hýždě

Štíhlé nohy a pevné hýždě
20:32

Kardio trénink

Kardio trénink

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete řešit poměrně závažný problém, jenže navzdory své obvyklé rozhodnosti se ocitnete v koncích – jako byste měli v hlavě dva hlasy, které vám oba radí dobře, jenže oba úplně opačně. Na něco takového nejste zvyklí, většinou máte své priority jasně dané. A tak vám nezbude nic jiného, než ve svém nitru najít kompromis, nebo si necha... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:09
23 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
24 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat