Čaj, káva a víno prospívají střevní mikroflóře

Čaj, káva a víno zlepšují různorodost střevní mikroflóry. Všechny tři nápoje v mírném množství konzumovány pravidelně prospívají zdraví. Vědci z Nizozemska ale tvrdí, že blahodárně působí také na druhovou skladbu bakterií ve střevech. Přitom se ví, že čím pestřejší skladba ve střevech je, tím má člověk silnější imunitu, lepší celkové zdraví a je hubenější.

„Normálně vědci zkoumají pouze jednu určitou oblast DNA, v jejímž rámci můžou být rozlišeny různé skupiny bakterií. My jsme ale mapovali veškerou bakteriální DNA, abychom získali mnohem detailnější informace o bakteriálních typech. Tak vidíte kupříkladu účinek stravy na střeva,“ uvedla profesorka Cisca Wijmengová z Groningenské univerzity.

Právě čaj, káva a víno jsou jedny z mnoha potravin, které ovlivňují skladbu mikroflóry pozitivně.

„Celkem jsme ale objevili šedesát různých stravovacích faktorů, které ovlivňují skladu střevní mikroflóry,“ tvrdí spoluautorka výzkumu doktorka Alexandra Zhernakova.







Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden může být plný intenzivních emocí a hlubokého uvědomění. Pokud jste ve vztahu, možná budete cítit potřebu vyjádřit své pocity a touhy otevřeně. Nebojte se sdílet své myšlenky a snažte se pochopit i pohled svého partnera. To může po... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

14 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:33
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:26
2 Příspěvků
Poslední příspěvek 12:19

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat