Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kdo rychleji zhubne během půstu. Muži, nebo ženy?

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15. 4. 2018 | Zdraví a životní styl

Konečně se blýská na teplejší časy, které nutí k odhalování svršků. Taky chcete letní šaty, ale bohužel ještě stále máte zimní zadek? Možná to spraví půst. Anebo taky ne. Záleží totiž na pohlaví. To rozhoduje o tom, jestli během půstu hubnete rychleji!

„Několikrát jsem držela, jednodenní, dvoudenní půsty. Pak jsem si troufla i na třídenní pokus. Vyčistila jsem se, měla jsem lepší pleť, ale s váhou to ani nehnulo. Vždycky jsem něco shodila, ale jakmile jsem se vrátila, a upozorňuji, že velmi pomalu a zdravě, ke svému původnímu režimu, kila šla znovu nahoru. Kde je chyba?“ zajímá se jistá Label v jednom z diskuzních fór, které se zabývají výživou a stravováním. Existuje adekvátní odpověď?

Taková dřina a výsledky žádné!

Některé výzkumy ukazují, že půst s cílem snížení tělesné hmotnosti může mimo jiné pomoci vyrovnat hladinu cukru v krvi a zlepšit rychlost metabolismu. Jiné vědecké práce naopak oponují. Třeba jistý pokus na zvířatech jasně prokázal, že ti jedinci, kteří jedí potraviny v kratších intervalech, obvykle žijí déle. Možná je tak nejlepší přihlédnut k osobním preferencím a aktuálním podmínkám. Ovšem ať už si o půstech a hladovkách myslíte cokoli, ukazuje se, že pro ženy nejsou nijak extra přínosné, pokud nerespektují jedno zásadní pravidlo.

Venuše versus Mars

Existuje pár důkazů o tom, že přerušované hladovění může mít negativní vliv na zdraví žen a patří k důsledkům nerovnováhy hormonů. Toto riziko se zvyšuje s prodlouženými obdobími „na lačno“ a velmi krátkými okny určenými pro jídlo. A, světe, div se, pokud vedle sebe postavíte ženu a muže, dáte jim stejné podmínky, seberete jídlo a přijdete za pár dní, muž zhubne výrazněji než jeho konkurentka.

Vědci se přiklánějí k názoru, že metabolismus ženy se přizpůsobuje podmínkám a zpomalí, čili ihned si začne ukládat tukového zásoby určené pro ni samotnou – a pro případné potomky. Proto navrhují organismus trochu ošálit a začínat ráno malým rituálem, a to konzumací kapky vysokotučného mléka, smetany či třeba lžičky kokosového oleje. Kalorie z tuků totiž pomáhají udržovat metabolismus v chodu a působí na vyváženost hormonálních hladin. (A nemějte obavy, tato přijatá energie se spálí a neuloží.)

Ženy, které se řídí výše uvedeným tipem, mohou mít z půstu stejné výhody jako muži. To zahrnuje úbytek váhy, snížené chutě na sladké, rychlejší rychlost metabolismu, zvýšenou hladinu energie a stabilnější hmotnost. No, můžete tomu věřit, ale nemusíte…

Hubnutí díky ketóze. Jak funguje a pro koho se vlastně hodí

Srnčí ragú s houbami a brusinkami

Srnčí ragú s houbami a brusinkami

10 hlasů
1h a 45min 344 kJ 350 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zapečené těstoviny

14 hlasů
60min 828kJ 145 Kč

Recept na zapečené těstoviny se sýrem tofu.

Podzimní ovocný salát

17 hlasů
20min 706kJ 55 Kč

Salát z nektarinek a švestek.

Poradny

Za jak dlouho po PN a odstupném dostanu podporu?

Dobrý den, paní Baarová,zákon o zaměstnanosti ke vztahu podpory v nezaměstnanosti uvádí, že: Ucha... Více

Zítra mi končí RD, jaké mám možnosti?

Pěkný den i Vám, Jano,rodičovskou dovolenou je možné čerpat (na rozdíl od rodičovského příspěvku)... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dáte průchod zamilovanosti a ukážete partnerovi, že vám na něm opravdu záleží. A věřte, že protějšek váš postoj stoprocentně opětuje. Možná to nedá najevo tak vroucně, jak byste si představovali, nicméně se ujistíte o tom, že vztah má budoucnost.

Více