Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Kdo rychleji zhubne během půstu. Muži, nebo ženy?

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

15.04.2018 | Zdraví a životní styl

Konečně se blýská na teplejší časy, které nutí k odhalování svršků. Taky chcete letní šaty, ale bohužel ještě stále máte zimní zadek? Možná to spraví půst. Anebo taky ne. Záleží totiž na pohlaví. To rozhoduje o tom, jestli během půstu hubnete rychleji!

„Několikrát jsem držela, jednodenní, dvoudenní půsty. Pak jsem si troufla i na třídenní pokus. Vyčistila jsem se, měla jsem lepší pleť, ale s váhou to ani nehnulo. Vždycky jsem něco shodila, ale jakmile jsem se vrátila, a upozorňuji, že velmi pomalu a zdravě, ke svému původnímu režimu, kila šla znovu nahoru. Kde je chyba?“ zajímá se jistá Label v jednom z diskuzních fór, které se zabývají výživou a stravováním. Existuje adekvátní odpověď?

Taková dřina a výsledky žádné!

Některé výzkumy ukazují, že půst s cílem snížení tělesné hmotnosti může mimo jiné pomoci vyrovnat hladinu cukru v krvi a zlepšit rychlost metabolismu. Jiné vědecké práce naopak oponují. Třeba jistý pokus na zvířatech jasně prokázal, že ti jedinci, kteří jedí potraviny v kratších intervalech, obvykle žijí déle. Možná je tak nejlepší přihlédnut k osobním preferencím a aktuálním podmínkám. Ovšem ať už si o půstech a hladovkách myslíte cokoli, ukazuje se, že pro ženy nejsou nijak extra přínosné, pokud nerespektují jedno zásadní pravidlo.

Venuše versus Mars

Existuje pár důkazů o tom, že přerušované hladovění může mít negativní vliv na zdraví žen a patří k důsledkům nerovnováhy hormonů. Toto riziko se zvyšuje s prodlouženými obdobími „na lačno“ a velmi krátkými okny určenými pro jídlo. A, světe, div se, pokud vedle sebe postavíte ženu a muže, dáte jim stejné podmínky, seberete jídlo a přijdete za pár dní, muž zhubne výrazněji než jeho konkurentka.

Vědci se přiklánějí k názoru, že metabolismus ženy se přizpůsobuje podmínkám a zpomalí, čili ihned si začne ukládat tukového zásoby určené pro ni samotnou – a pro případné potomky. Proto navrhují organismus trochu ošálit a začínat ráno malým rituálem, a to konzumací kapky vysokotučného mléka, smetany či třeba lžičky kokosového oleje. Kalorie z tuků totiž pomáhají udržovat metabolismus v chodu a působí na vyváženost hormonálních hladin. (A nemějte obavy, tato přijatá energie se spálí a neuloží.)

Ženy, které se řídí výše uvedeným tipem, mohou mít z půstu stejné výhody jako muži. To zahrnuje úbytek váhy, snížené chutě na sladké, rychlejší rychlost metabolismu, zvýšenou hladinu energie a stabilnější hmotnost. No, můžete tomu věřit, ale nemusíte…

Nikdo by neměl sníst denně víc než 6 hranolků

Karbanátky z čočky

Karbanátky z čočky

10 hlasů
50min 1070 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Husa pečená s hruškami

7 hlasů
2h a 20min 756kJ 190 Kč

Sváteční husa s hruškami.

Wok s vepřovým masem

3 hlasy
50min 728kJ 140 Kč

Jednoduchý recept na přípravu vepřového masa se zeleninou.

Poradny

Kdy skončit v práci, abych měla nárok na PPM?

Dobrý den,pokud to umožňuje Váš zdravotní stav, mohla byste místo ukončení pracovního poměru nast... Více

Jak se počítá podpora z ÚP po měsíci v novém práci?

Dobrý den,i když v novém zaměstnání nemáte odpracované celé čtvrtletí, výše podpory v nezaměstnan... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Nevíte, kam dřív skočit, a je na vás vyvíjen stále větší tlak. Pomůže vám papír, pero a utříděné myšlenky. Sepíšete si do detailu i ty nejmenší úkoly a sestavíte harmonogram jejich plnění. Vám pak půjde v&sc...

Více