Naučte se konečně relaxovat. Poradíme vám, jak na to

V dnešní době plné shonu a stresu je důležité vědět, jak správně relaxovat. Jenže co to vlastně znamená? Jak svému tělu i duši dopřát ten pravý klid, který tolik potřebují?

O tom, že přemíra stresu má na náš organismus téměř zhoubný vliv, není třeba pochybovat. Není proto od věci naučit se s ním vypořádat právě relaxací. Jak na to?

Zklidněte tělo

Ještě než dojde „na věc“, uveďte do klidu své tělo. Pohodlně se uložte nebo usaďte a snažte se soustředit na fyzické projevy stresu. Poklepáváte si nohou? Máte zatnuté svaly? Možná o tom ani nevíte, ale je to tak. Proto zkuste techniku, při níž si postupně uvědomujete každý kousek svého těla a snažíte se ho uvolnit. Začněte u prstů na nohou a postupujte směrem k hlavě. Až uvolníte i svaly krku a šíje, uvidíte, jak příjemný je to pocit.

Síla hudby

Když se řekne relaxace a hudba, většina lidí si představí jakési relaxační skladby, které se ovšem ne každému líbí. Naštěstí zdaleka nejsme odkázáni jen na tuto specifickou hudbu! Klidně si do sluchátek pusťte takovou, která se vám líbí a která vám zaručí úsměv na rtech. Je jedno, jaký žánr to bude – každý jsme jiný, a tak nás dokáže uvolnit jiná hudba. Mimochodem, pokud máte za sebou náročný den a jedete z práce, můžete se zaposlouchat do muziky už v tu chvíli. Hned vám bude lépe!

Žádný Facebook

Podle studie Americké psychologické asociace přispívají sociální média a e-maily k našemu stresu. A tak když se ho chcete opravdu zbavit, budete se muset na nějakou dobu „odstřihnout“ i od těchto vychytávek moderní doby. Mobilní telefon ukliďte někam ze svého dosahu a počítač ani nezapínejte. Možná to bude zpočátku těžké, ale zvyknete si. Však o nic nepřijdete, jen o stres!

Prostě zvolněte

Přiběhnete domů z práce celí vystresovaní a tam se rychle pustíte do plnění dalších povinností, plní výčitek, že zase nestíháte? Pak se zastavte a položte si jednoduchou otázku: „Co nejhoršího se může stát, když to nádobí dneska neumyju/když nezametu a nevytřu/když nevyžehlím a neposkládám prádlo?“ Ona je na ni totiž velmi jednoduchá odpověď. Nestane se nic hrozného. Naopak když vyměníte shon doma například za klidný rodinný večer nebo večer ve společnosti knihy, bude vám mnohem lépe.

Co se povedlo

Máte pocit, že se vám nic nedaří, stíhá vás jeden průšvih za druhým, všechno se vám tak nějak hroutí pod rukama? Možná na svůj život koukáte až příliš černě. Zkuste si v takových chvílích sednout, vytáhnout papír a tužku a napsat si, co vás ten který den potkalo dobrého. I kdyby to měly být úplné maličkosti (paní v autobuse se na mě mile usmála, když jsem ji pouštěla sednout, viděla jsem naprosto roztomilé štěně, syn přinesl ze školy jedničku, u pokladny v samoobsluze nebyla fronta a úžasně se mi povedla omáčka na špagety).

Boty a ven

Začínáte se doma cítit, jako by na vás všechno padalo, a to jen přispívá k vašemu stresu z práce? Pak – pokud máte tu možnost – nazujte boty, oblékněte něco pohodlného a vyrazte na 30minutovou procházku večerním městem či přírodou. Pročistíte si hlavu, prohlédnete krásy kolem sebe (ano, i na obyčejném panelákovém sídlišti se něco najde) a oddechnete si. Kromě toho se při pohybu vyplavují endorfiny, hormony zajišťující lepší náladu a bojující proti stresu.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pohostinnost je až neuvěřitelná. Pro své blízké a přátele byste tento týden udělali první poslední. A můžete si být jisti, že si vaší ochoty a laskavosti všimnou! Dočkáte se proto mnoha pochval a ocenění. To bude působit jako pohlazen&ia... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

11 Příspěvků
Poslední příspěvek 15:25
10 Příspěvků
Poslední příspěvek 13:45

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat