Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zbavte se rychle stresu. Dejte si čaj a kousek čokolády

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

17.05.2018 | Zdraví a životní styl

Je toho na vás moc a nevíte, kam dřív skočit? Není se co divit, že stres je váš společník, který celou situaci jenom zhoršuje. Můžete nad tím ale vyzrát osvědčenými způsoby, které vás připraví jen o pár minut!

Stres dnes číhá za každým rohem a bohužel ještě nikdo nevymyslel, jak se mu úspěšně vyhnout. Také vás občas úplně vykolejí a dostane do kolen? Nezoufejte, poradíme vám, jak se s ním snadno vypořádat. Bonus navíc, že jste to vy? Tyto vědecké metody zabírají téměř okamžitě! Jak tedy ulevit svým pocuchaným nervům a opět roztáhnout koutky do úsměvu?

Čokoláda. Hřích, co je povolen

Projíst se sladkým do pohody? A proč vlastně ne, když stačí jen malé množství, takže vaše štíhlé křivky zůstanou takřka neporušeny. Závěry americké studie publikované v časopise Journal of Proteome Research prokázaly, že denní konzumace jednoho čtverečku tmavé čokolády po dobu dvou týdnů výrazně snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu. Docela fajn kúra, nemyslíte?

Pohled na sněhovou vločku. To zabere

Samozřejmě víme, že třeba v létě je sněhová vločka nedostatkovým zbožím. Pro vaše účely vám bohatě postačí nálepka či obrázek s tímto motivem. Nutno dodat, že stejně efektivně zabírá i snímek kapradin, nebo blesku. Podle vědců z americké Oregonské univerzity tyto fraktální obrazy zmírňují stres o celých 44 procent. Je tedy třeba vyhledat nejbližší papírnictví…

Srkněte si čaje. Na druhu zase tolik nesejde

Zelený čaj obsahuje aminokyseliny, které mají příznivý vliv na mozkové vlny alfa a podporují pocit vítaného uvolnění. Nemáte ho rádi? Nevadí, pomůže i heřmánkový, jež tlumí příznaky úzkosti. Dobrou zprávu máme také pro vyznavače čaje černého. Sloučeniny v něm obsažené ovlivňují neurotransmitery v mozku. Ty, které navozují dobrou náladu. Takže na zdraví!

Nádech a výdech. Pěkně zhluboka

Tohle banální cvičení funguje na jedničku, i když ho mnozí podceňují. Když jste totiž nervózní, máte tendenci dýchat zrychleně, nebo dech dokonce zadržovat. Pokud však v krizové situaci budete provádět hluboké membránové nádechy nosem a výdechy ústy, zvýší se vám příjem kyslíku do mozku a uklidní srdeční rytmus. Tak se budete cítit odpočatější a klidnější. Dobré je, že tuto metodu můžete využívat prakticky kdekoli a kdykoli. Klidně i ve frontě v obchodě!

Hořčík je při léčbě deprese prakticky stejně účinný jako ...

Sýrové palačinky

Sýrové palačinky

18 hlasů
45min 804 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Vepřové plátky s bylinkami

11 hlasů
1h a 15min 788kJ 140 Kč

Vepřové plátky s majoránkou, tymiánem a koriandrem.

Hovězí svíčková s brokolicí

0 hlasů
55min 746kJ 400 Kč

Restované nudličky z hovězího masa s vařenou brokolicí.

Poradny

Kdo platí zdravotní pojištění po konci podpůrčí doby?

Dobrý den, jestliže jste po ukončení dočasné pracovní neschopnosti nastoupila zpět do zaměstnání ... Více

Jaký je postup výpočtu příspěvku na bydlení?

Dobrý den,je možné, že problém je ve výši tzv. normativních nákladů na bydlení. Výše příspěvku na... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Budete si dělat zálusk na jistou osobu, která je o dost mladší než vy. I když byste rádi vyzkoušeli, jaké by to s dotyčným bylo, nakonec nejspíše poslechnete hlas rozumu a racionality. Uvědomujete si totiž, že vztah by nikdy neměl velkou perspektivu.

Více