Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zbavte se rychle stresu. Dejte si čaj a kousek čokolády

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

17.05.2018 | Zdraví a životní styl

Je toho na vás moc a nevíte, kam dřív skočit? Není se co divit, že stres je váš společník, který celou situaci jenom zhoršuje. Můžete nad tím ale vyzrát osvědčenými způsoby, které vás připraví jen o pár minut!

Stres dnes číhá za každým rohem a bohužel ještě nikdo nevymyslel, jak se mu úspěšně vyhnout. Také vás občas úplně vykolejí a dostane do kolen? Nezoufejte, poradíme vám, jak se s ním snadno vypořádat. Bonus navíc, že jste to vy? Tyto vědecké metody zabírají téměř okamžitě! Jak tedy ulevit svým pocuchaným nervům a opět roztáhnout koutky do úsměvu?

Čokoláda. Hřích, co je povolen

Projíst se sladkým do pohody? A proč vlastně ne, když stačí jen malé množství, takže vaše štíhlé křivky zůstanou takřka neporušeny. Závěry americké studie publikované v časopise Journal of Proteome Research prokázaly, že denní konzumace jednoho čtverečku tmavé čokolády po dobu dvou týdnů výrazně snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu. Docela fajn kúra, nemyslíte?

Pohled na sněhovou vločku. To zabere

Samozřejmě víme, že třeba v létě je sněhová vločka nedostatkovým zbožím. Pro vaše účely vám bohatě postačí nálepka či obrázek s tímto motivem. Nutno dodat, že stejně efektivně zabírá i snímek kapradin, nebo blesku. Podle vědců z americké Oregonské univerzity tyto fraktální obrazy zmírňují stres o celých 44 procent. Je tedy třeba vyhledat nejbližší papírnictví…

Srkněte si čaje. Na druhu zase tolik nesejde

Zelený čaj obsahuje aminokyseliny, které mají příznivý vliv na mozkové vlny alfa a podporují pocit vítaného uvolnění. Nemáte ho rádi? Nevadí, pomůže i heřmánkový, jež tlumí příznaky úzkosti. Dobrou zprávu máme také pro vyznavače čaje černého. Sloučeniny v něm obsažené ovlivňují neurotransmitery v mozku. Ty, které navozují dobrou náladu. Takže na zdraví!

Nádech a výdech. Pěkně zhluboka

Tohle banální cvičení funguje na jedničku, i když ho mnozí podceňují. Když jste totiž nervózní, máte tendenci dýchat zrychleně, nebo dech dokonce zadržovat. Pokud však v krizové situaci budete provádět hluboké membránové nádechy nosem a výdechy ústy, zvýší se vám příjem kyslíku do mozku a uklidní srdeční rytmus. Tak se budete cítit odpočatější a klidnější. Dobré je, že tuto metodu můžete využívat prakticky kdekoli a kdykoli. Klidně i ve frontě v obchodě!

Signály, že vašemu tělu chybí proteiny. Tyhle nepodceňujte

Vepřové maso s brokolicí

Vepřové maso s brokolicí

11 hlasů
1h a 5min 485 kJ 150 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Těstoviny se žampióny

8 hlasů
45min 588kJ 90 Kč

Rychlý recept na přípravu těstovin s omáčkou plnou hub.

Houby plněné rýží

16 hlasů
1h a 10min 360kJ 75 Kč

Plněné žampióny portobello.

Poradny

modřiny na dolních končetinách

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Určitě jste správně, vůbec se nebojte. Snadná tvorba modřin může ... Více

otoky

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz, který svědčí o tom, že máte o babičku starost. Otoky při vyšším k... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Skutečné city budete raději tajit. A to spíše před sebou než před osobou, ke které je pociťujete. Strach z budoucnosti vám nedovolí být upřímní sami k sobě. Přesto byste se měli postavit pravdě čelem. Srdce vám nelže a věřte, že vše šťastně skončí.

Více