Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Švestky či granátové jablko. Potraviny, které vám pomohou s cholesterolem

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

02.11.2017 | Zdraví a životní styl

Zdvihl váš lékař při poslední preventivní prohlídce nad hodnotami vašeho cholesterolu varovný prst? Pak je jasné, že vás čeká pořádná revoluce v jídelníčku! Nejenže z něho budete muset spoustu nezdravých dobrot vynechat, ale zařadit do něj byste měli potraviny, které hladinu cholesterolu pomohou snížit. Které to jsou?

Granátové jablko

Zatímco v létě granátová jablka míjíme v supermarketech téměř bez povšimnutí, na podzim a v zimě, kdy se kvůli menšímu výběru tradičních plodin a také díky svátkům dostávají ke slovu exotičtější pochoutky, kouzlům tohoto ovoce propadne spousta z nás. A to je dobře. Kromě spousty vitaminů a minerálů obsahuje totiž také látky, které zabraňují usazování škodlivého cholesterolu. Mimochodem, dodat je svému tělu můžete i prostřednictvím džusu z granátových jablek.

Luštěniny

Fazole, čočka, hrách, ale také třeba cizrna jsou úžasnými pomocníky, když potřebujete dostat hodnoty cholesterolu na zdravou hranici. Pokud si totiž porci luštěnin dopřejete každý den, začne se hladina škodlivého cholesterolu výrazně snižovat.

Švestky a blumy

Tohle podzimní ovoce je plné antioxidantů antokyanů, které prokazatelně prospívají zdraví srdce a cév. Pomáhají totiž nejen snížit cholesterol, ale také vysoký krevní tlak. Dopřávejte si švestky ideálně čerstvé, na koláči s drobenkou už tak zdraví prospěšné nebudou…

Ovesné vločky

Připravujte si ráno k snídani domácí ovesnou kaši s ovocem! Nejenže tělu dopřejete důležité živiny, ale také vlákninu. Navíc vločky obsahují látky, jež se ve studiích ukázaly jako účinné při snižování hladiny cholesterolu. Malý bonus navíc? Díky ovesné kaši budete zasycení až do oběda, takže nebudete mít tendence mlsat nezdravé dobroty.

Kokos

Ať už jste propadli kokosovému oleji, kokosové vodě, mléku nebo samotné kokosové dužnině, vaše tělo vám jistě poděkuje. Kokos totiž obsahuje látky, které prokazatelně pomáhají v boji s vysokým cholesterolem. Je jen na vás, v jaké podobě si ho dopřejete!

Višně

Jejich sezona sice netrvá příliš dlouho, a navíc je pomalu, ale jistě z pultů v supermarketech vytlačily sladké třešně, ale jen co se zas objeví, neváhejte! Také višně totiž obsahují již zmíněné antokyany, a tak jsou ve vaší snaze snížit hladinu cholesterolu cenným spojencem. Sáhnout ostatně můžete i višňovém džusu, ten seženete celoročně.

Zamrzlé rameno a blokády páteře je třeba léčit od prvních...

Vepřový guláš s bílými fazolemi

Vepřový guláš s bílými fazolemi

3 hlasy
1h a 20min 274 kJ 130 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Salát z cizrny

13 hlasů
15min 1421kJ 60 Kč

Recept na salát, který je opravdu rychle hotový.

Vepřové maso pečené se sušenými švestkami

0 hlasů
1h a 20min 912kJ 190 Kč

Takto upečené maso je šťavnaté, voňavé a skvěle chutná.

Poradny

Jsem OSVČ, může partner žádat o PPM?

Dobrý den,při hrazení minimálních záloh na nemocenské pojištění byste jako OSVČ samozřejmě měla j... Více

Jak doložit zdravotní pojišťovně péči o malé dítě?

Dobrý den,jestliže nyní osobně pečujete o dítě do sedmi let věku, měl by za Vás podle zákona o ve... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více