Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Švestky či granátové jablko. Potraviny, které vám pomohou s cholesterolem

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

02.11.2017 | Zdraví a životní styl

Zdvihl váš lékař při poslední preventivní prohlídce nad hodnotami vašeho cholesterolu varovný prst? Pak je jasné, že vás čeká pořádná revoluce v jídelníčku! Nejenže z něho budete muset spoustu nezdravých dobrot vynechat, ale zařadit do něj byste měli potraviny, které hladinu cholesterolu pomohou snížit. Které to jsou?

Granátové jablko

Zatímco v létě granátová jablka míjíme v supermarketech téměř bez povšimnutí, na podzim a v zimě, kdy se kvůli menšímu výběru tradičních plodin a také díky svátkům dostávají ke slovu exotičtější pochoutky, kouzlům tohoto ovoce propadne spousta z nás. A to je dobře. Kromě spousty vitaminů a minerálů obsahuje totiž také látky, které zabraňují usazování škodlivého cholesterolu. Mimochodem, dodat je svému tělu můžete i prostřednictvím džusu z granátových jablek.

Luštěniny

Fazole, čočka, hrách, ale také třeba cizrna jsou úžasnými pomocníky, když potřebujete dostat hodnoty cholesterolu na zdravou hranici. Pokud si totiž porci luštěnin dopřejete každý den, začne se hladina škodlivého cholesterolu výrazně snižovat.

Švestky a blumy

Tohle podzimní ovoce je plné antioxidantů antokyanů, které prokazatelně prospívají zdraví srdce a cév. Pomáhají totiž nejen snížit cholesterol, ale také vysoký krevní tlak. Dopřávejte si švestky ideálně čerstvé, na koláči s drobenkou už tak zdraví prospěšné nebudou…

Ovesné vločky

Připravujte si ráno k snídani domácí ovesnou kaši s ovocem! Nejenže tělu dopřejete důležité živiny, ale také vlákninu. Navíc vločky obsahují látky, jež se ve studiích ukázaly jako účinné při snižování hladiny cholesterolu. Malý bonus navíc? Díky ovesné kaši budete zasycení až do oběda, takže nebudete mít tendence mlsat nezdravé dobroty.

Kokos

Ať už jste propadli kokosovému oleji, kokosové vodě, mléku nebo samotné kokosové dužnině, vaše tělo vám jistě poděkuje. Kokos totiž obsahuje látky, které prokazatelně pomáhají v boji s vysokým cholesterolem. Je jen na vás, v jaké podobě si ho dopřejete!

Višně

Jejich sezona sice netrvá příliš dlouho, a navíc je pomalu, ale jistě z pultů v supermarketech vytlačily sladké třešně, ale jen co se zas objeví, neváhejte! Také višně totiž obsahují již zmíněné antokyany, a tak jsou ve vaší snaze snížit hladinu cholesterolu cenným spojencem. Sáhnout ostatně můžete i višňovém džusu, ten seženete celoročně.

Proč se nevyplatí kupovat brýle v supermarketu

Pečené jehněčí koleno

Pečené jehněčí koleno

7 hlasů
2h a 15min 98 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Bramborový salát s olivami

12 hlasů
50min 371kJ 60 Kč

Recept na rychlou přípravu bramborového salátu.

Plněná rýže s hráškem

14 hlasů
60min 598kJ 85 Kč

Lehký oběd nejen pro děti.

Poradny

Z čeho se počítá PPM po dlouhodobé nemocenské?

Dobrý den,ve Vašem případě by se peněžitá pomoc v mateřství (PPM neboli mateřská) měla vypočítáva... Více

Jsem v PN, kdy se evidovat na úřadě práce?

Dobrý den,v době pracovní neschopnosti se nemůžete stát uchazečem o zaměstnání, tudíž se nemůžete... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Úsilí o zvládnutí všech vašich pracovních závazků a zároveň jejich vyvážení s vašimi osobními předsevzetími bude tento týden u Beranů dominovat. Snažte se proto nebrat si toho více, než bude nezbytně nutné. A nebojte se někter&e...

Více