Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Omezte pečivo a tělo Vám poděkuje

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

31.07.2018 | Zdraví a životní styl

Aktuálně se hodně mluví o tom, že pečivo naše tělo vůbec nepotřebuje a naopak bychom se mu měli vyhýbat. Někteří ho nejedí vůbec, někdo jen občas a jiní si bez něj neumějí svůj jídelníček představit. Na pultech obchodů je k dostání mnoho druhů. Bílé, celozrnné, žitné, sójové… Některé v nás vzbuzují pocit, že musí být zdravé. Mnohdy je tomu přesně naopak.

A zase ty sacharidy

Skladba ideálního jídelníčku je mnohdy velká věda. Pečivo je především zdrojem sacharidů, které samozřejmě potřebujeme, ale jejich příjem se odvíjí od toho, co od našeho jídelníčku očekáváme.

Pokud se snažíme hubnout, samotné vynechání pečiva nám moc nepomůže. Důležité je snížit příjem sacharidů celkově. Když už při redukčních dietách sáhneme po pečivu, mělo by být celozrnné, které má nižší glykemický index. Tělo po takovém jídle nevyplavuje příliš velké množství inzulinu, hladina krevního cukru je stabilnější a necloumají s námi pak nezvladatelné chutě na sladké.

V případě redukce hmotnosti je lepší nahradit pečivo, rýži nebo těstoviny zeleninou, která sice sacharidy také obsahuje, ale je pro dosažení našeho cíle mnohem vhodnější.

Bílé pečivo = nic za dvě koruny

Nejhorší volbou je konzumace bílého pečiva. Zásadní rozdíl mezi bílým a celozrnným pečivem je ten, že bílé pečivo, ač může mít stejný počet kalorií, jako to celozrnné, obsahuje tzv. „prázdné“ kalorie.

Pro naše tělo nemají žádný přínos, nic mu nedodají, jen na chvíli oddálí hlad. Na rozdíl od celozrnného, neobsahuje bílé pečivo žádné minerály a vitamíny

Jíme ho až příliš

Zvykli jsme si jíst extrémní množství pečiva a to je hlavní důvod, proč se o tomto tématu v poslední době všude mluví. Sladké pečivo k snídani, rohlík nebo chleba k polévce, odpoledne dalamánek a večer houska s máslem. To je celkem častý model. Rozhodně bychom ale pečivo neměli jíst každý den. Bílé pečivo neobsahuje nic než mouku, tuky a cukr.

Nejenže si konzumací bílého, nebo hůř, sladkého pečiva zaděláváme na problémy s obezitou, ale výrazně tím ovlivňujeme i kolísání krevního cukru. Zejména pro děti není nutričně vůbec vhodné. A to ani bílé, ani celozrnné.

Ženám stárnou cévy rychleji

Pikantní cizrnové kroketky

Pikantní cizrnové kroketky

6 hlasů
1h a 5min 795 kJ 140 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Grilované makrely

5 hlasů
45min 824kJ 200 Kč

Už se těšíte na grilování? Grilovat můžete i doma.

Filé zapečené s pórkem

10 hlasů
45min 461kJ 140 Kč

Zdravá ryba se zdravou zeleninou - skvělá kombinace.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více