Zbavte se levně závislosti na cigaretách. Háčkujte a pleťte

Máte v oblibě ruční práce? Ne? Měly byste. Nejnovější výzkumy totiž uvádějí, že pletení zbavuje úzkosti, snižuje depresi, zpomaluje nástup demence, a dokonce pomáhá při chronické bolesti. Je tedy na čase opět oprášit pletací výbavičku.

Rytmus jako součást meditace

Celé kouzlo tkví v jednoduchých a opakujících se pohybech. Při provozování podobných činností, jako je pletení, háčkování, paličkování, drhání apod. zklidníte nejen tělo, ale především mozek. Pletení se zejména mezi organizace, které ho využívá jako léčebnou metodu, velmi rozšířilo. Pletení není vhodné jen pro dospělé, ale také pro děti, kterým pletení velmi zlepšuje motorický výkon. Některé školy dokonce učí děti plést dříve, než psát a číst. Naučí se totiž lepšímu soustředění a lépe tak stimulují jejich mozek.

Demence

Kroužky, ve kterých se lidé učí plést, fungují také pro lidi trpící depresemi, úzkostmi, nespavostí nebo demencí. Pokud jde o demenci a průzkumy, které souvisely s vlivem pletení na vývoj této choroby, ukazuje se, že ti, kteří se věnují nějaké ruční práci, vykazují mnohem nižší pravděpodobnost onemocnění demencí.

Deprese

Pacienti s depresí se v Británii podrobili testům, které spočívaly v několikahodinové terapii pletením. V naprosté většině se při činnostech jako je pletení a háčkování cítili velice spokojeně. Dokonce natolik, že u mnoha jedinců pocit blaha po dlouhé době překonal sílu samotné nemoci.

Artritida

Pletení a jiné ruční práce mají pozitivní účinky i na klouby postižené artritidou. Častý pohyb je v takovém případě žádoucí, a tím, že se klouby udržují v pravidelném pohybu, může nemocný výrazně zmírnit chronickou bolest.

Odvykání

Několik studií také dokazuje, že je drobná ruční práce výrazným pomocníkem při odvykání kouření, užívání drog či v případě alkoholismu. Jednoduše nutí člověka soustředit se na něco jiného a pro mnoho pacientů je činnost poměrně zábavná. Tudíž je pro ně odvykání mnohem snazší.

Stres

Pletení umožňuje soustředit se na úkol, který jsme si předsevzali. Mozek musí přemýšlet a vizualizovat, aby dokázal vytvořit finální produkt. Tím vypne vnímání stresu a vás nechá odpočinout.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

9 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
99 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek 11.4.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat