Špatný den v práci? Nakupování dokáže působit jako terapie

Rozchod, vyhazov z práce, špatný den? Teď už není pochyb o tom, proč vám nakupování ve chvílích psychické disharmonie dělá tak dobře! Vědci se shodují, že poskytuje duševní prázdniny!

Příště, když vás někdo osočí, že si toho pro sebe kupujete až příliš, odpovězte, že je to dobré pro vaše zdraví. Ostatně, nebudete lhát, jedná se o vědecky podložený fakt. Sociální vědci, kteří pořádají rozhovory se stovkami obchodníků v USA, uvádějí v odborném časopise Journal of Psychology and Marketing, že nakupování nabízí mnoha lidem společenský život, pečuje o duševní zdraví a posiluje sebeúctu. No vida!

Změny v životě? Díky obchodům snesitelnější!

„Maloobchodní nákupy mohou být užitečné, pokud ve vás produkt vyvolává sebevědomí,“ říká Sara Levin, psycholožka specializující se na vývoj dítěte s tím, že i dokonce i on-line nakupování funguje jako ekvivalent miniaturní dovolené, která pozitivně působí na psychický i fyzický stav člověka. To zní jako skvělá zpráva!

Investice, která se vrací

Pokud za sebou máte třeba rozvod, během kterého si manžel odvezl půl obýváku, projevte vděčnost. Nábytek si koupíte nový, a ještě se při jeho shánění dáte dohromady. A podobně to funguje i v jiných situacích. Právě jste dostali výpověď? Nevadí. Posledních pár stovek investujte do nového pásku nebo kabelky. Jedno či druhé vám zvedne náladu, navíc se motivujete pro pohovor v novém zaměstnání.

Ostatně, nakupování je jedním ze způsobů, jak zůstat ve spojení se světem. Úředníci i personalisté si všímají vašeho vkusu, preferencí, stylu a smyslu pro módu, proto je velmi snadné získat, nebo naopak ztratit vytoužené příležitosti. Tak si obstarejte to, co se vám líbí, teď před svátky to navíc bude hračka.

Něco jako psychoterapie

Mimochodem, z průzkumu agentury Nielsen Admosphere, která pro úvěrovou společnost Profi Credit zjistila, kolik Češi utratí za Vánoce, vyplývá, že za nejkrásnější svátky v roce našinci „pustí“ v průměru 10 000 korun. Pokud to letos plánujte nějak podobně, budete evidentně maximálně v pohodě. Po Novém roce si tak můžete odpustit návštěvu psychoterapeuta. Nebo aspoň tak to vyplývá z výše uvedeného průzkumu.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

2 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
3 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat