Jak rychleji usnout. Zabere horko i chlad

Spánek je jedním z nejdůležitějších aspektů života. Jedná se o dobu, kdy se naše tělo samo léčí. Trpíte tím, že noc co noc nemůžete „zabrat“? Tyhle báječné tipy vás účinně a rychle přivedou do říše snů! Tak nafukujte balonky…

Lékaři apelují, že pokud organismus není spánkem dostatečně zregenerován, zvyšuje se riziko poruch nervového systému, koronárních srdečních onemocnění, cukrovky, úzkosti a vysokého krevního tlaku. A jak dlouho se vůbec usíná? Většina lidí uvádí, že se jedná přibližně o 10–20 minut. (Toto období je známé jako latence spánku.) Na druhou stranu se najdou tací, kteří hodiny proleží v posteli, avšak „nezaberou“. Patříte k nim? Pak musíte vědět, že mezi nejlepší způsoby, jak rychle usnout, patří nejen teplé sprchy a esenciální oleje. Rozšiřte si obzory!

Teplá sprcha

Teplá sprcha před spaním může uvolnit svaly i mysl, což vytváří ideální podmínky pro usnutí. Už jste to zkoušeli?

Chlad

Pokud udržujete svůj pokoj relativně chladný, budete se chtít zachumlat do přikrývek a polštářů. Tento „úkryt“ prý podle vědců také urychluje usínání.

Esenciální olej z levandule

Levandule pomáhá uvolnit nervy a snižuje krevní tlak. To může přispět k podpoře dobrého spánku. Stačí použít difuzér, nebo pár kapek esenciálního oleje aplikovat na svůj polštář.

Vizualizace šťastného místa

Vizualizace vašeho oblíbeného místa před spaním uklidňuje, snižuje úzkost a celkově přispívá k vyvolání dobrého a rychlého spánku.

Ponor do studené vody

Ponoření tváře do studené vody na dobu 30 sekund vede k nedobrovolnému jevu nazývanému reflexní potápění savců. Ten pomáhá stabilizovat srdeční frekvenci a regulovat krevní tlak. Zmíněný úkon taktéž usnadňuje usínání.

Omezení kofeinu

Vyhněte se kávě a čaji ve druhé polovině dne, protože tyto kofeinové nápoje mohou váš organismus podporovat v akci po delší dobu. Usínání je pak problematické.

Žádná elektronika

Smartphony a počítače, stejně jako televize, mohou udržovat mozek stimulovaný a aktivní, zatímco jasná světla ho nutí k přemýšlení. To je dobře, ovšem pokud jsou tak tři hodiny odpoledne, ne ráno. Proto razte heslo, že elektronika do ložnice nepatří!

Správná doba

Vyhýbejte se tomu, abyste se dostali do postele dřív, než jste skutečně unavení. Odborníci to doporučují proto, že jedině tak si vaše tělo propojí fyzický prostor lůžka se spaním.

Poslech hudby i meditace

K rychlejšímu usínání napomáhá i uklidňující hudba, která zbavuje mysl vnějších myšlenek. Vhodné je také zakrývání hodin, meditace či jeden takový méně obvyklý tip. Až si lehnete do postele, zformujte rty do kroužku a představujte si, že nafukujete balonek. Tato technika je prý neméně účinná.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Plněná kuřecí prsa

(4 hlasů)

Plněné kedlubny

(3 hlasů)

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden vás zastihne v příjemně „milostné“ náladě – budete mít chuť flirtovat, projevovat i přijímat lásku, rozmazlovat děti, trávit čas s nejbližšími přáteli, zkrátka prožijete vztahový týden se všemi vzestupy a ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:39
1 Příspěvků
Poslední příspěvek 17:35

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat