Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Běhání v zimě? Určitě, ale chce to trénink a kvalitní výbavu

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

20.12.2018 | Zdraví a životní styl

Přestože je běhání oblíbenější spíše v jarním a letním období, není důvod, proč bychom nemohli pokračovat i když mrzne, až praští. Je však třeba dodržovat pár zásad, na které jste v teplejších částech roku nebyli zvyklí.

Není moc zima?

Co se týče teploty pod nulou, je zcela na vás, v kolika stupních si zaběhnete pár kilometrů. Vzhledem k tomu, že u nás nebývají zimy nijak drsné, nemusíte mít strach, že by to pro vás mohlo být nějak nebezpečné. Na konec, běhání se příliš neliší od běžkování a to se přece také provozuje v zimě.

Zpomalte

První zásada, kterou byste při běhání v zimě měli dodržovat, je pomalejší tempo. Prudké kopce raději zdolávejte v poklusu nebo svižným krokem a snažte se nedýchat ústy, abyste si nenachladili horní dýchací cesty. Snažte se trénovat dýchání nosem. Pro první dny, než se naučíte nedýchat ústy, doporučujeme přes ústa přetáhnout nákrčník, který ochrání od mrazivého vzduchu vaše dýchací cesty.

Kvalitní oděvy

Co se týče oděvů, rozhodně vsaďte na jejich vrstvení a bezpečnou obuv. První vrstva by měla být prodyšná, přilnavá a měla by odvádět pot. Ideální je tedy nějaké kvalitní termoprádlo. U druhé vrstvy vyhledávejte spíše přírodní materiály, například merino vlnu. Ta třetí by měla být lehká a měla by umět odolat větru a dešti. Co byste ale nikdy neměli vynechat, jsou čepice, nákrčník a rukavice. Skrze hlavu a ruce totiž uniká nejvíce tepla.

U bot se zaměřte na protiskluzovou podrážku, je možné dokonce zakoupit boty s hřeby, které ale využijete spíše do složitých terénů, než na cestu v parku. Také dbejte na výběr materiálu, který by měl být dostatečně prodyšný, aby se vám noha zbytečně nepotila a nebyla vám následně v botě zima.

Strečink až doma

Možná jste zvyklí protahovat se již na zpáteční cestě k domovu, ale v chladném zimním období si strečink nechte až na doma a doběhněte nebo svižně dojděte až tam. Po běhání není vhodné se zastavovat na mrazu, jelikož byste mohli rychle prochladnout. Raději se tedy protáhněte až po příchodu a vypijte nějaký teplý nápoj, který vás prohřeje a pomůže tělu se rychle aklimatizovat.

Jak si zajistit pevnou vůli, která se hodí nejen při hubnutí

Pikantní telecí plátek

Pikantní telecí plátek

12 hlasů
1h a 10min 345 kJ 165 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Makrela na bílém víně

11 hlasů
60min 339kJ 211 Kč

Makrela pečená na víně, cibuli a citrónech.

Rizoto se španátem a houbami

12 hlasů
45min 454kJ 95 Kč

Jednoduché rizoto se špenátem a houbami.

Poradny

Mám po rodičovské dovolené podepsat výpověď?

Dobrý den,zaměstnavatel je opravdu povinen Vám držet pracovní místo nejdéle do tří let od narozen... Více

Musím v práci doložit rodný list dítěte?

Dobrý den,neuvádíte, komu máte dokládat rodný list a o jakou smlouvu se jedná, ale předpokládám, ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Kdosi vám bude chtít přebrat vaši lásku, to si však rozhodně nenecháte líbit! Naopak, rozhodnete se stůj co stůj ubránit svůj vztah. Moc dobře si však uvědomujete, že není zapotřebí agresivita a síla, ale prozíravost a chytrost. Umíte si poradit!

Více