Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak si poradit při kousnutí hmyzem nebo popraskaných žilkách

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

25. 4. 2019 | Zdraví a životní styl

Včasná a promyšlená pomoc pleti poskytne nejen úlevu od bolesti, ale podpoří i rychlejší hojení a jemný návrat ke zdraví. Jak se efektivně zbavit popraskaných žilek, kousnutí od hmyzu, suchých rtů a jiných problémů? Využijte sílu bylinných výtažků, minerálních a vitaminových doplňků! Kdy se vyplatí mít po ruce okurku nebo rozmačkaný česnek?

Léto se kvapem blíží. Chcete v šatech vypadat co možná nejlépe? Pak nedejte šanci dehydrataci nebo útokům hmyzu! Tyhle rady v nouzi pomohou.

Kousnutí a žihadla

Žihadlo z rány vždy co nejdříve vyjměte. Na vosí štípnutí je ideální natřít jablečný ocet, který vytahuje z rány jed a snižuje zanícení. Na včelí štípnutí naneste roztok z jedlé sody. Mravenčí štípnutí bývá dosti bolestivé. Použijte rozmačkaný česnek, nebo místo potřete slupkou od okurky. Štípance je dále vhodné omývat roztokem oleje tea tree. Po štípnutí o sebe pečujte i zevnitř. Každé 3 hodiny do těla dopravte 2 gramy vitaminu C a běžnou denní dávku B komplexu.

Popraskané žilky

Popraskané žilky se objevují tam, kde je špatná cirkulace krve. V případě tohoto problému se vyvarujte koření, alkoholu, kávy a příliš horké nebo studené stravy. Také zvyšte přísun ovoce a zeleniny, ořechů, naklíčených semen, zařaďte do stravy kvalitní oleje. Dále chraňte kůži před vysoušením (slunce, klimatizace, chlorovaná voda). Pokožku denně zvlhčujte rozprašovačem a v místě žilek provádějte jemnou masáž pomocí oleje vymačkaného z kapsle vitaminu E.

Popraskané rty

I naše rty potřebují hydrataci a vitaminy. Pokud praskají rty nebo koutky, hlásí nám nedostatek vitaminu skupiny B. Dobrým pomocníkem je v takovém případě med. Před spaním rty masírujte krouživými pohyby a následně použijte vhodný krém.

Škrábance

Povrchové ranky a oděrky se rychle hojí, pokud se potírají šťávou z aloe vera. K hloubkovému čištění zkuste 6 kapek myrhové tinktury zředěných s vodou. Abyste zabránili zjizvení pokožky, aplikujte denně olej z kapsle vitaminu E.

Svědivost kůže

Svědí vás plet? To může být projevem narušené rovnováhy pH kůže. Dopřejte si koupel s několika lžícemi olivového oleje a jablečného octa. Působí velmi tišivě při ekzémech a vyrážkách.

Křehké nehty

Pokud vás kromě pleti trápí i křehké nehty, každý večer do nich vtírejte olej z kapsle vitaminu E a z kapsle rybího tuku. Přes noc ruce natřete krémem a navlečte do bavlněných rukavic. Vhodné je užívat doplňky z petrklíčového oleje.

Postava jako jablíčko zvyšuje riziko mrtvice

Brokolicová polévka s nivou

Brokolicová polévka s nivou

18 hlasů
40min 659 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Dietní rybí filé z hejka

17 hlasů
30min 553kJ 55 Kč

Zdravý recept z hejka.

Losos s tvarohem

11 hlasů
45min 630kJ 450 Kč

Recept na skvěle připraveného lososa, třeba na svátečn...

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více