Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Jak si poradit při kousnutí hmyzem nebo popraskaných žilkách

Miluje přírodu, psy a občas si s nepořádným manželem dopřeje dobré červené víno. Jejím největším snem je vychovat ze svých dvojčat slušné kluky.

Zobrazit další články autorky

25.04.2019 | Zdraví a životní styl

Včasná a promyšlená pomoc pleti poskytne nejen úlevu od bolesti, ale podpoří i rychlejší hojení a jemný návrat ke zdraví. Jak se efektivně zbavit popraskaných žilek, kousnutí od hmyzu, suchých rtů a jiných problémů? Využijte sílu bylinných výtažků, minerálních a vitaminových doplňků! Kdy se vyplatí mít po ruce okurku nebo rozmačkaný česnek?

Léto se kvapem blíží. Chcete v šatech vypadat co možná nejlépe? Pak nedejte šanci dehydrataci nebo útokům hmyzu! Tyhle rady v nouzi pomohou.

Kousnutí a žihadla

Žihadlo z rány vždy co nejdříve vyjměte. Na vosí štípnutí je ideální natřít jablečný ocet, který vytahuje z rány jed a snižuje zanícení. Na včelí štípnutí naneste roztok z jedlé sody. Mravenčí štípnutí bývá dosti bolestivé. Použijte rozmačkaný česnek, nebo místo potřete slupkou od okurky. Štípance je dále vhodné omývat roztokem oleje tea tree. Po štípnutí o sebe pečujte i zevnitř. Každé 3 hodiny do těla dopravte 2 gramy vitaminu C a běžnou denní dávku B komplexu.

Popraskané žilky

Popraskané žilky se objevují tam, kde je špatná cirkulace krve. V případě tohoto problému se vyvarujte koření, alkoholu, kávy a příliš horké nebo studené stravy. Také zvyšte přísun ovoce a zeleniny, ořechů, naklíčených semen, zařaďte do stravy kvalitní oleje. Dále chraňte kůži před vysoušením (slunce, klimatizace, chlorovaná voda). Pokožku denně zvlhčujte rozprašovačem a v místě žilek provádějte jemnou masáž pomocí oleje vymačkaného z kapsle vitaminu E.

Popraskané rty

I naše rty potřebují hydrataci a vitaminy. Pokud praskají rty nebo koutky, hlásí nám nedostatek vitaminu skupiny B. Dobrým pomocníkem je v takovém případě med. Před spaním rty masírujte krouživými pohyby a následně použijte vhodný krém.

Škrábance

Povrchové ranky a oděrky se rychle hojí, pokud se potírají šťávou z aloe vera. K hloubkovému čištění zkuste 6 kapek myrhové tinktury zředěných s vodou. Abyste zabránili zjizvení pokožky, aplikujte denně olej z kapsle vitaminu E.

Svědivost kůže

Svědí vás plet? To může být projevem narušené rovnováhy pH kůže. Dopřejte si koupel s několika lžícemi olivového oleje a jablečného octa. Působí velmi tišivě při ekzémech a vyrážkách.

Křehké nehty

Pokud vás kromě pleti trápí i křehké nehty, každý večer do nich vtírejte olej z kapsle vitaminu E a z kapsle rybího tuku. Přes noc ruce natřete krémem a navlečte do bavlněných rukavic. Vhodné je užívat doplňky z petrklíčového oleje.

Nejlepší dobroty, které zajistí skvělý detox organismus

Jarní zeleninová polévka s jahelnou zavářkou

Jarní zeleninová polévka s jahelnou zavářkou

16 hlasů
45min 340 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Salát z pórku

10 hlasů
45min 782kJ 60 Kč

Pórkový salát s vejci a sýrem.

Rukola s plátky hrušek

12 hlasů
20min 494kJ 55 Kč

Salát vhodný jako předkrm.

Poradny

Při péči o malé dítě za mě platí pojištění stát?

Dobrý den,během péče o dítě do čtyř lět věku za Vás sociální pojištění není přímo hrazeno, ale do... Více

V říjnu mi končí RD, můžu už teď podat výpověď?

Dobrý den,rodičovská dovolená je poskytována nejdéle do tří let věku dítěte. Pokud se po jejím sk... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více