Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bolest hlavy: Řekněte, kde bolí a my vám prozradíme proč

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16.05.2019 | Zdraví a životní styl

Bolest hlavy má nejrůznější příčiny. Ne vždy je ale nejvhodnější volbou sahat hned po lécích proti bolesti. Podle toho, ve kterých místech se tlak či bolest koncentruje, lze odhadnout příčinu těchto nepříjemných pocitů.

Od šíje, přes temeno až po uši

Pokud vás trápí tupá bolest hlavy táhnoucí se od zadní strany krku přes oblast uší až na temeno, bude viníkem nejspíše stres nebo dlouhodobé sezení ve špatné pozici, často doplněné sledováním ostrého světla z monitoru počítače.

Měkké svaly, které se na hlavě a krku nacházejí při stresu nebo únavě tuhnou a dříve nebo později o sobě dají vědět právě tupou bolestí hlavy.

Abyste se bolesti co nejrychleji zbavili, aniž byste museli sahat po platíčku s léky, je nejlepší se protáhnout nebo ztuhlou šíji promasírovat. Zajděte na čerstvý vzduch a zbavte se alespoň na chvíli všech příčin, které bolest způsobují.

Ostrá bolest na jedné straně hlavy

Takto o sobě dává nejčastěji vědět migréna. Při migréně lidé popisují bolest jako ostrou a pulzující, nejčastěji koncentrovanou právě jen na jedné straně hlavy, často počínající za okem. Migrénu mohou doprovázet nevolnosti, přecitlivělost na světlo, poruchy vidění či mžitky.

Migrény často spouští ostrá světla, dehydratace či hormonální změny. Pokud se vás podobné stavy týkají a opakují se často, rozhodně byste se měli poradit s lékařem, který doporučí vhodnou léčbu.

Čelo, nos a tváře

Pokud cítíte tlak či bolest v obličeji, nejspíše za to mohou dutiny. Nenechte se zmást, když se necítíte nemocní nebo zrovna netrpíte rýmou. Podobné bolesti v dutinách mohou být průvodním jevem zánětu či „zadní rýmy“.

Pokud nechcete hned běžet k lékaři, zkuste inhalovat. Ohřejte vodu v hrnci, přidejte lžíci mořské soli nebo pár kapek eukalyptového olejíčku a hlubokými nádechy nosem vdechujte páru.

Bolest v týle

Tupá bolest koncentrující se do oblasti týlu se nejčastěji připisuje potížím s krevním tlakem. Nízký i vysoký tlak dokážou být spolehlivým spouštěčem podobné nepříjemnosti. Bolest přichází plíživě, nejčastěji v ranních hodinách, během dopoledne pak sama odeznívá.

Bolest může vznikat i při náhlé změně krevního tlaku, například když po ránu vypijete hrnek silné kávy a tlak se prudce zvýší nebo naopak při jeho rychlém poklesu, když ráno vstáváte z postele.

Zlepšete si pracovní den

Pečený halibut

Pečený halibut

14 hlasů
25min 563 kJ 520 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Květákový salát

14 hlasů
25min 427kJ 59 Kč

I květák dokáže být velice chutnou ingrediencí na příp...

Treska s rajčaty

0 hlasů
60min 414kJ 290 Kč

Jednoduché,rychlé a hlavně zdravé .

Poradny

Nesouhlasím s rozhodnutím soudu o výživném, co dělat?

Pěkný den i Vám, jak jsem pravděpodobně uvedla v některé ze svých předchozích odpovědí, tabulky M... Více

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více