Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bolest hlavy: Řekněte, kde bolí a my vám prozradíme proč

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16. 5. 2019 | Zdraví a životní styl

Bolest hlavy má nejrůznější příčiny. Ne vždy je ale nejvhodnější volbou sahat hned po lécích proti bolesti. Podle toho, ve kterých místech se tlak či bolest koncentruje, lze odhadnout příčinu těchto nepříjemných pocitů.

Od šíje, přes temeno až po uši

Pokud vás trápí tupá bolest hlavy táhnoucí se od zadní strany krku přes oblast uší až na temeno, bude viníkem nejspíše stres nebo dlouhodobé sezení ve špatné pozici, často doplněné sledováním ostrého světla z monitoru počítače.

Měkké svaly, které se na hlavě a krku nacházejí při stresu nebo únavě tuhnou a dříve nebo později o sobě dají vědět právě tupou bolestí hlavy.

Abyste se bolesti co nejrychleji zbavili, aniž byste museli sahat po platíčku s léky, je nejlepší se protáhnout nebo ztuhlou šíji promasírovat. Zajděte na čerstvý vzduch a zbavte se alespoň na chvíli všech příčin, které bolest způsobují.

Ostrá bolest na jedné straně hlavy

Takto o sobě dává nejčastěji vědět migréna. Při migréně lidé popisují bolest jako ostrou a pulzující, nejčastěji koncentrovanou právě jen na jedné straně hlavy, často počínající za okem. Migrénu mohou doprovázet nevolnosti, přecitlivělost na světlo, poruchy vidění či mžitky.

Migrény často spouští ostrá světla, dehydratace či hormonální změny. Pokud se vás podobné stavy týkají a opakují se často, rozhodně byste se měli poradit s lékařem, který doporučí vhodnou léčbu.

Čelo, nos a tváře

Pokud cítíte tlak či bolest v obličeji, nejspíše za to mohou dutiny. Nenechte se zmást, když se necítíte nemocní nebo zrovna netrpíte rýmou. Podobné bolesti v dutinách mohou být průvodním jevem zánětu či „zadní rýmy“.

Pokud nechcete hned běžet k lékaři, zkuste inhalovat. Ohřejte vodu v hrnci, přidejte lžíci mořské soli nebo pár kapek eukalyptového olejíčku a hlubokými nádechy nosem vdechujte páru.

Bolest v týle

Tupá bolest koncentrující se do oblasti týlu se nejčastěji připisuje potížím s krevním tlakem. Nízký i vysoký tlak dokážou být spolehlivým spouštěčem podobné nepříjemnosti. Bolest přichází plíživě, nejčastěji v ranních hodinách, během dopoledne pak sama odeznívá.

Bolest může vznikat i při náhlé změně krevního tlaku, například když po ránu vypijete hrnek silné kávy a tlak se prudce zvýší nebo naopak při jeho rychlém poklesu, když ráno vstáváte z postele.

Ruce na prsa: Rakovina o sobě nemusí dát vědět jen bulkou

Zvěřinový guláš

Zvěřinový guláš

18 hlasů
1h a 50min 841 kJ 211 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Sytá bramborová polévka

22 hlasů
40min 259kJ 89 Kč

Sytá polévka, kterou můžeme podávat s chlebem i jako v...

Kuřecí maso s hráškem

17 hlasů
45min 351kJ 95 Kč

Mleté kuřecí maso dušené s hráškem.

Poradny

Důchod mi nestačí ani na nájem, dostanu sociální dávky?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Jak řešit stěhování při evidenci na úřadě práce?

Dobrý den,měla byste spadat pod úřad práce v místě svého trvalého bydliště. Je tedy otázka, zda j... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pro jistou osobu budete tento týden naprosto neodolatelní. Připravte se proto na flirtovné pohledy a pokusy o svádění. Než však podlehnete, pečlivě zvážíte veškerá pro a proti. Rozhodně nemáte chuť se do ničeho vrhat po hlavě. Ani když jde o city.

Více