Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Bolest hlavy: Řekněte, kde bolí a my vám prozradíme proč

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

16.05.2019 | Zdraví a životní styl

Bolest hlavy má nejrůznější příčiny. Ne vždy je ale nejvhodnější volbou sahat hned po lécích proti bolesti. Podle toho, ve kterých místech se tlak či bolest koncentruje, lze odhadnout příčinu těchto nepříjemných pocitů.

Od šíje, přes temeno až po uši

Pokud vás trápí tupá bolest hlavy táhnoucí se od zadní strany krku přes oblast uší až na temeno, bude viníkem nejspíše stres nebo dlouhodobé sezení ve špatné pozici, často doplněné sledováním ostrého světla z monitoru počítače.

Měkké svaly, které se na hlavě a krku nacházejí při stresu nebo únavě tuhnou a dříve nebo později o sobě dají vědět právě tupou bolestí hlavy.

Abyste se bolesti co nejrychleji zbavili, aniž byste museli sahat po platíčku s léky, je nejlepší se protáhnout nebo ztuhlou šíji promasírovat. Zajděte na čerstvý vzduch a zbavte se alespoň na chvíli všech příčin, které bolest způsobují.

Ostrá bolest na jedné straně hlavy

Takto o sobě dává nejčastěji vědět migréna. Při migréně lidé popisují bolest jako ostrou a pulzující, nejčastěji koncentrovanou právě jen na jedné straně hlavy, často počínající za okem. Migrénu mohou doprovázet nevolnosti, přecitlivělost na světlo, poruchy vidění či mžitky.

Migrény často spouští ostrá světla, dehydratace či hormonální změny. Pokud se vás podobné stavy týkají a opakují se často, rozhodně byste se měli poradit s lékařem, který doporučí vhodnou léčbu.

Čelo, nos a tváře

Pokud cítíte tlak či bolest v obličeji, nejspíše za to mohou dutiny. Nenechte se zmást, když se necítíte nemocní nebo zrovna netrpíte rýmou. Podobné bolesti v dutinách mohou být průvodním jevem zánětu či „zadní rýmy“.

Pokud nechcete hned běžet k lékaři, zkuste inhalovat. Ohřejte vodu v hrnci, přidejte lžíci mořské soli nebo pár kapek eukalyptového olejíčku a hlubokými nádechy nosem vdechujte páru.

Bolest v týle

Tupá bolest koncentrující se do oblasti týlu se nejčastěji připisuje potížím s krevním tlakem. Nízký i vysoký tlak dokážou být spolehlivým spouštěčem podobné nepříjemnosti. Bolest přichází plíživě, nejčastěji v ranních hodinách, během dopoledne pak sama odeznívá.

Bolest může vznikat i při náhlé změně krevního tlaku, například když po ránu vypijete hrnek silné kávy a tlak se prudce zvýší nebo naopak při jeho rychlém poklesu, když ráno vstáváte z postele.

Posilování je pro snížení tuku na srdci lepší než běh

Mrkvová polévka s chřestem

Mrkvová polévka s chřestem

1 hlas
60min 191 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kuřecí paprikáš

15 hlasů
1h a 30min 529kJ 99 Kč

Jedna z velmi jednoduchých verzí receptu na paprikáš.

Brambory zapečené s pikantní klobásou

10 hlasů
60min 654kJ 110 Kč

Brambory zapečené s klobásou a vejci na maďarský způso...

Poradny

Může manžel ošetřovat dítě, na které pobírám RP?

Dobrý den, Jitko,na starší dítě, na které nepobíráte rodičovský příspěvek, si Váš manžel může vzí... Více

Přiznali mi příspěvek na bydlení 50 Kč, je to správně?

Dobrý den,je pravděpodobné, že přiznaná částka je opravdu částkou za pouhý jeden měsíc a že v pří... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Jste zadaní? Přesto se vám může stát, že se vám budou myšlenky toulat okolo jiné osoby. Přesto vše zůstane jen u platonického snění. Moc dobře si uvědomujete, že partner je pro vás prioritou číslo jedna. Jde jen o to, že jinde se zdá tráva zelenějš&...

Více