Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny, které se jako zdravé jenom tváří

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

20.06.2019 | Zdraví a životní styl

Na pultech obchodů je mnoho produktů, které se tváří zdravěji, než ve skutečnosti jsou. Ačkoli se snažíme pro své tělo dělat to nejlepší a pečlivě volíme potraviny, které konzumujeme, mnohdy jsou zdánlivě zdravé potraviny rozdílné, v porovnání s běžnými, jen svojí cenou.

Zeleninové chipsy

Všichni vědí, že klasické smažené brambůrky našemu tělu moc neprospějí. Když se tedy na pultech obchodů objevily všelijaké zeleninové modifikace, lidé je vítali s nadšením. Sáčky s fotkami čerstvé zeleniny lákají zákazníky na zdravější mlsání, opak je ale pravdou. Uvnitř sáčku jsou dost možná kusy zeleniny, kterou si běžně člověk nedopřává, pořád jsou ale smažené, stejně jako bramborové lupínky. Obsahují obrovské množství soli a tuku a do zdravé pochoutky mají hodně daleko.

Ovesné kaše za minutu

„Dopřejte si po ránu tu nejzdravější snídani, stačí jen zalít vodou,“ hlásají slogany reklam, které nabízejí instantní ovesné kaše. Sáčky se směsí ořechů, ovesných vloček a sušeného ovoce skrývají totiž také další, méně prospěšné složky, jako je obrovské množství cukru a chemická barviva.

Smoothie v lahvi

Smoothie je skvělá věc, pokud nemusíte ovoce v klasické formě. Jednoduše smícháte oblíbené ovoce a zeleninu a o pořádnou porci vitaminů máte rázem postaráno. Jak je tomu ovšem v případě těch kupovaných směsí? Většina z nich obsahuje velké množství konzervantů, protože ovocná šťáva podléhá rychlé zkáze. Chcete-li skutečně čerstvý nápoj, dejte přednost před smoothie v lahvi raději stánkům, kde vám připraví nápoj čerstvý, přímo před vašima očima.

Dietní limonády

Pijete limonády s označením „light“, abyste předešli nechtěnému přibírání? Tak vás musíme zklamat. Dietní nápoje slazené umělými sladidly nejsou zdravé ani trochu. Po jejich požití si tělo myslí, že spořádalo velké množství cukru a reaguje nadměrnou tvorbou inzulinu, kterým se hladinu cukru snaží vyrovnat. Výsledkem je akorát rychlý nástup hladu. 

Dětská šunka

Dětská šunka vyvolává v lidech naděje, že postrádá veškeré škodliviny, extrémní množství soli a dusitany. Bohužel, dětská šunka se svým složením nijak neliší od té klasické. Jde pouze o marketingový tah. Malé děti by šunku neměly konzumovat vůbec, i když nese označení dětská.

Zdravý životní styl prodlouží život bez nemocí o několik let

Čokoládová polévka

Čokoládová polévka

13 hlasů
40min 686 kJ 105 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Grilovaný pstruh

18 hlasů
45min 723kJ 185 Kč

Ugrilujte si zdravou rybu s bylinkami. Vůně pečeného m...

Hovězí kari

8 hlasů
1h a 45min 436kJ 300 Kč

Snadný pokrm z hovězího masa připravovaného s mletým k...

Poradny

Jsem od července zaměstnaná, mám nárok na PPM?

Dobrý den,pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) je zapotřebí splnit zej... Více

Má manžel právo na volno k návštěvě lékaře?

Dobrý den,dle nařízení vlády č. 590/2006 Sb. je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden budete mít opravdu velké štěstí. Splní se vám dlouho očekávané přání! Radost bude veliká a užijete si ji po právu. Nebojte se trochu provětrat peněženku a pozvat své přátele a blízké na pořádnou oslavu. Rozhod...

Více