Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Potraviny, které se jako zdravé jenom tváří

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

20.06.2019 | Zdraví a životní styl

Na pultech obchodů je mnoho produktů, které se tváří zdravěji, než ve skutečnosti jsou. Ačkoli se snažíme pro své tělo dělat to nejlepší a pečlivě volíme potraviny, které konzumujeme, mnohdy jsou zdánlivě zdravé potraviny rozdílné, v porovnání s běžnými, jen svojí cenou.

Zeleninové chipsy

Všichni vědí, že klasické smažené brambůrky našemu tělu moc neprospějí. Když se tedy na pultech obchodů objevily všelijaké zeleninové modifikace, lidé je vítali s nadšením. Sáčky s fotkami čerstvé zeleniny lákají zákazníky na zdravější mlsání, opak je ale pravdou. Uvnitř sáčku jsou dost možná kusy zeleniny, kterou si běžně člověk nedopřává, pořád jsou ale smažené, stejně jako bramborové lupínky. Obsahují obrovské množství soli a tuku a do zdravé pochoutky mají hodně daleko.

Ovesné kaše za minutu

„Dopřejte si po ránu tu nejzdravější snídani, stačí jen zalít vodou,“ hlásají slogany reklam, které nabízejí instantní ovesné kaše. Sáčky se směsí ořechů, ovesných vloček a sušeného ovoce skrývají totiž také další, méně prospěšné složky, jako je obrovské množství cukru a chemická barviva.

Smoothie v lahvi

Smoothie je skvělá věc, pokud nemusíte ovoce v klasické formě. Jednoduše smícháte oblíbené ovoce a zeleninu a o pořádnou porci vitaminů máte rázem postaráno. Jak je tomu ovšem v případě těch kupovaných směsí? Většina z nich obsahuje velké množství konzervantů, protože ovocná šťáva podléhá rychlé zkáze. Chcete-li skutečně čerstvý nápoj, dejte přednost před smoothie v lahvi raději stánkům, kde vám připraví nápoj čerstvý, přímo před vašima očima.

Dietní limonády

Pijete limonády s označením „light“, abyste předešli nechtěnému přibírání? Tak vás musíme zklamat. Dietní nápoje slazené umělými sladidly nejsou zdravé ani trochu. Po jejich požití si tělo myslí, že spořádalo velké množství cukru a reaguje nadměrnou tvorbou inzulinu, kterým se hladinu cukru snaží vyrovnat. Výsledkem je akorát rychlý nástup hladu. 

Dětská šunka

Dětská šunka vyvolává v lidech naděje, že postrádá veškeré škodliviny, extrémní množství soli a dusitany. Bohužel, dětská šunka se svým složením nijak neliší od té klasické. Jde pouze o marketingový tah. Malé děti by šunku neměly konzumovat vůbec, i když nese označení dětská.

Největší mýty o štíhlé linii: Přestaňte jim podléhat

Hovězí svíčková s rýží

Hovězí svíčková s rýží

9 hlasů
40min 522 kJ 175 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Fenyklový salát s česnekovým dresinkem

6 hlasů
30min 760kJ 140 Kč

Zeleninový salát, který zasytí.

Losos s pomerančovou šťávou

15 hlasů
45min 650kJ 180 Kč

Porce lososa marinované v pomerančové šťávě s citrónov...

Poradny

Ovlivní nemocenská výši peněžité pomoci v mateřství?

Dobrý den,na mateřskou dovolenou nastuujete v období od počátku 8. do počátku 6. týdne před stano... Více

Jak posuzuje ÚP při žádosti o dávky příjmy na účtu?

Dobrý den,při žádosti o dávky pomoci v hmotné nouzi je zapotřebí doložit prohlášení o celkových m... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více