Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Alkohol není jen metla lidstva. Někdy může nahradit i lék

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

06.07.2019 | Zdraví a životní styl

Kdo se alespoň jednou pořádně opil, jistě ví, že alkohol není nic dobrého. V malém množství ale může působit i jako dobrý pomocník. V jakých případech může být „štamprle“ kvalitního alkoholu prospěšná našemu zdraví?

Bolest žaludku

Ačkoli je alkohol sám o sobě dráždivý a jeho konzumace většinou vede k žaludeční nevolnosti, trápí-li vás po mastném obědě bolesti břicha, malý panák bylinného likéru může od těchto nepříjemných pocitů pomoci. Byliny používané v alkoholických nápojích mají schopnost zklidnit podrážděnou sliznici a alkohol napomáhá jejich rychlejšímu vstřebávání. Bavíme se ale skutečně o velmi malém množství. V případě nadměrného požití může alkohol vaše bolesti jen zhoršit.

Bolesti zubů

Jestliže vás překvapí úporná bolest zubu a nemáte možnost se ihned dopravit k zubaři, zkuste si ulevit malou dávkou alkoholu. Napijte se a alkohol držte v ústech co nejdéle, ideálně několik minut. Kloktejte a snažte se jej dostat do míst, která bolí. Alkohol bolavé místo otupí a bolesti uleví alespoň na tak dlouho, abyste se byli schopni přepravit k lékaři, aniž byste cestou přišli o rozum.

Zánět středního ucha

Bolesti uší přicházejí nejčastěji v noci. Jestliže zánět ještě není příliš rozvinutý, může vám od bolesti pomoci kousek vaty namočený v alkoholu. Napuštěný tampon vložte do ucha a nechte působit. Tento zázrak používaly na léčení středoušních zánětů už naše babičky a skutečně to funguje.

Místo dezinfekce

Trocha silného alkoholu funguje stejně jako kvalitní dezinfekce z lékárny. Lze jej používat na odřeniny, řezné rány, ale i na ošetření vznikajících pupínků, které dokonale vysuší. U malých dětí buďte ale opatrní. Na rozdíl od dnešních dezinfekcí alkohol v ráně dost pálí. Pokud ale nemáte po ruce nic jiného, přijde vám vhod.

Při střevních potížích

Kdo někdy zažil při cestování po exotických zemích takzvanou „faraonovu pomstu“ neodjíždí už nikdy bez lahve kvalitní slivovice. Úporné střevní potíže dokážou zkazit každou dovolenou, ale lze jim vcelku účinně předejít. Stačí si naordinovat ranní a večerní dávku silného alkoholu, který zbaví váš žaludek a střeva bakterií, které mají na svědomí potíže v podobě zvracení či průjmu.

Ovšem pozor, u některých střevních onemocnění může alkohol stav ještě zhoršit, takže pokud potíže neustávají, rozhodně s alkoholovou léčbou přestaňte a raději vyhledejte lékaře.

Pozdní večeře přispívá k nárůstu hmotnosti

Salát se zelenými fazolkami

Salát se zelenými fazolkami

9 hlasů
25min 275 kJ 79 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Špenátový salát

6 hlasů
20min 614kJ 75 Kč

Salát ze špenátu, ředkviček a gorgonzoly.

Jehněčí kotletky z grilu

11 hlasů
50min 550kJ 180 Kč

Jehněčí grilované kotletky se zeleninou.

Poradny

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Jakým způsobem mám ukončit práci přes agenturu?

Dobrý den,pokud máte sjednanou zkušební dobu a jste ještě ve zkušební době, pracovní agentura s V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více