Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Alkohol není jen metla lidstva. Někdy může nahradit i lék

Ano, to jsme MY ŽENY v redakci Bety.cz. Jsme jedinečné, tak jako každá z vás! Jsme jako puzzle, kde je na první pohled každý kousek jiný, ale když je dáte dohromady, perfektně to sedí!

Zobrazit další články autorky

06.07.2019 | Zdraví a životní styl

Kdo se alespoň jednou pořádně opil, jistě ví, že alkohol není nic dobrého. V malém množství ale může působit i jako dobrý pomocník. V jakých případech může být „štamprle“ kvalitního alkoholu prospěšná našemu zdraví?

Bolest žaludku

Ačkoli je alkohol sám o sobě dráždivý a jeho konzumace většinou vede k žaludeční nevolnosti, trápí-li vás po mastném obědě bolesti břicha, malý panák bylinného likéru může od těchto nepříjemných pocitů pomoci. Byliny používané v alkoholických nápojích mají schopnost zklidnit podrážděnou sliznici a alkohol napomáhá jejich rychlejšímu vstřebávání. Bavíme se ale skutečně o velmi malém množství. V případě nadměrného požití může alkohol vaše bolesti jen zhoršit.

Bolesti zubů

Jestliže vás překvapí úporná bolest zubu a nemáte možnost se ihned dopravit k zubaři, zkuste si ulevit malou dávkou alkoholu. Napijte se a alkohol držte v ústech co nejdéle, ideálně několik minut. Kloktejte a snažte se jej dostat do míst, která bolí. Alkohol bolavé místo otupí a bolesti uleví alespoň na tak dlouho, abyste se byli schopni přepravit k lékaři, aniž byste cestou přišli o rozum.

Zánět středního ucha

Bolesti uší přicházejí nejčastěji v noci. Jestliže zánět ještě není příliš rozvinutý, může vám od bolesti pomoci kousek vaty namočený v alkoholu. Napuštěný tampon vložte do ucha a nechte působit. Tento zázrak používaly na léčení středoušních zánětů už naše babičky a skutečně to funguje.

Místo dezinfekce

Trocha silného alkoholu funguje stejně jako kvalitní dezinfekce z lékárny. Lze jej používat na odřeniny, řezné rány, ale i na ošetření vznikajících pupínků, které dokonale vysuší. U malých dětí buďte ale opatrní. Na rozdíl od dnešních dezinfekcí alkohol v ráně dost pálí. Pokud ale nemáte po ruce nic jiného, přijde vám vhod.

Při střevních potížích

Kdo někdy zažil při cestování po exotických zemích takzvanou „faraonovu pomstu“ neodjíždí už nikdy bez lahve kvalitní slivovice. Úporné střevní potíže dokážou zkazit každou dovolenou, ale lze jim vcelku účinně předejít. Stačí si naordinovat ranní a večerní dávku silného alkoholu, který zbaví váš žaludek a střeva bakterií, které mají na svědomí potíže v podobě zvracení či průjmu.

Ovšem pozor, u některých střevních onemocnění může alkohol stav ještě zhoršit, takže pokud potíže neustávají, rozhodně s alkoholovou léčbou přestaňte a raději vyhledejte lékaře.

Naučte se, jak si správně sáhnout na prsa

Salát z brokolice

Salát z brokolice

12 hlasů
25min 608 kJ 85 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Medailonky v anglické slanině

8 hlasů
40min 1046kJ 80 Kč

Grilované vepřové medailonky v anglické slanině.

Brambory zapečené se sušenými rajčaty

0 hlasů
1h a 5min 242kJ 90 Kč

Skvělá chuť a jednoduchost inspirovaná italskou kuchyní .

Poradny

Dostanu PPM, když skončím v práci ve zkušební době?

Dobrý den,do potřebné doby nemocenského pojištění (270 kalendářních dní během posledních dvou let... Více

Je možné zaslat dotaz e-mailem?

Dobrý den, Katko,omlouvám se, ale svoji e-mailovou adresu zveřejňovat nebudu. Dotaz můžete vložit... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více