Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Páchne vám z úst? Tohle jsou nejčastější příčiny

30.12.2019 | Zdraví a životní styl

Páchnoucí dech je mezi lidmi bohužel velmi častým problémem. Ne vždy za to však může špatná hygiena. Zápach z úst je často i ukazatelem vážnějších potíží, které je nutné začít bezodkladně řešit. Problém tkví však v tom, že lidé svůj dech často vůbec necítí a nemají dojem, že by se jich mělo něco podobného týkat.

Nejčastějším viníkem páchnoucího dechu je samozřejmě minimální dodržování hygieny nebo špatná technika čištění zubů. Při nedostatečné péči zůstává na zubech plak plný bakterií a v mezizubních prostorech se rozkládají zbytky jídla, což nemůže mít za následek nic jiného, než nechutný zápach. Přestože mnoho lidí dbá na každodenní péči o svůj chrup, často je příčinou podobných potíží i absence správných pomůcek. Samozřejmostí je zubní nit, mezizubní kartáčky a škrabka na jazyk. Jedině tak vyčistíte ústní dutinu dokonale. Skvělým pomocníkem jsou také ústní sprchy, které ocení zejména uživatelé rovnátek.

Další častou příčinou zápachu jsou zubní kazy, záněty dásní či parodontóza. Pokud věnujete péči o své zuby maximum a přesto vás tyto potíže trápí, rozhodně se vydejte k zubaři.

Zápach nemusí mít původ v ústech, odkud vychází. Často za něj může i cukrovka nebo zánět trávicího traktu. Někdy jen stačí se najíst. Když máte hlad a prázdný žaludek, tělo spustí přirozenou očistu a v ústech se tak tvoří více bakterií, které jsou cítit.

Můžete také vyzkoušet některý z těchto tipů:

Nezapomínejte pít!

Pravidelné vyplachování bakterií z úst čistou vodou podporuje nejen snížení jejich koncentrace, ale i tvorbu slin, které je nadále odplavují i mezitím, co nepijete. Rozhodně se ale vyhněte konzumaci sladkých limonád. Ty naopak celý efekt tvorby zápachu umocňují.

Věnujte pozornost mezizubním prostorům

Přecházíte regál s mezizubními kartáčky a dentálními nitěmi v obchodě bez povšimnutí? To je velká chyba! Aby vám z úst nebylo cítit, je nutné věnovat maximum péče i těmto částem chrupu.

Pozor na kávu!

Káva má na svědomí špatný dech velmi často. Proto by sklenice vody, kterou ústa po vypití šálku kávy vypláchnete, měla být samozřejmostí.

Nekuřte a nepijte alkohol

V tomhle případě asi není moc co dodávat. Asi nikdo nečeká, že po krabičce cigaret a lahvi alkoholu bude vonět po fialkách. Pach alkoholu v dechu se však dokáže udržet i několik dní. Lepší je ho nepít.

Talíř plný zdravých dobrot pro celkovou pohodu těla

Pečená plněná dýně

Pečená plněná dýně

19 hlasů
1h a 30min 658 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Polévka ze sterilované kukuřice

18 hlasů
20min 449kJ 62 Kč

Ideální recept, když máte hlad a nechce se vám nic dlo...

Losos na zelenině

7 hlasů
1h a 5min 891kJ 290 Kč

Připravte si na vánoční stůl místo kapra lososa.

Poradny

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více