Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Páchne vám z úst? Tohle jsou nejčastější příčiny

30.12.2019 | Zdraví a životní styl

Páchnoucí dech je mezi lidmi bohužel velmi častým problémem. Ne vždy za to však může špatná hygiena. Zápach z úst je často i ukazatelem vážnějších potíží, které je nutné začít bezodkladně řešit. Problém tkví však v tom, že lidé svůj dech často vůbec necítí a nemají dojem, že by se jich mělo něco podobného týkat.

Nejčastějším viníkem páchnoucího dechu je samozřejmě minimální dodržování hygieny nebo špatná technika čištění zubů. Při nedostatečné péči zůstává na zubech plak plný bakterií a v mezizubních prostorech se rozkládají zbytky jídla, což nemůže mít za následek nic jiného, než nechutný zápach. Přestože mnoho lidí dbá na každodenní péči o svůj chrup, často je příčinou podobných potíží i absence správných pomůcek. Samozřejmostí je zubní nit, mezizubní kartáčky a škrabka na jazyk. Jedině tak vyčistíte ústní dutinu dokonale. Skvělým pomocníkem jsou také ústní sprchy, které ocení zejména uživatelé rovnátek.

Další častou příčinou zápachu jsou zubní kazy, záněty dásní či parodontóza. Pokud věnujete péči o své zuby maximum a přesto vás tyto potíže trápí, rozhodně se vydejte k zubaři.

Zápach nemusí mít původ v ústech, odkud vychází. Často za něj může i cukrovka nebo zánět trávicího traktu. Někdy jen stačí se najíst. Když máte hlad a prázdný žaludek, tělo spustí přirozenou očistu a v ústech se tak tvoří více bakterií, které jsou cítit.

Můžete také vyzkoušet některý z těchto tipů:

Nezapomínejte pít!

Pravidelné vyplachování bakterií z úst čistou vodou podporuje nejen snížení jejich koncentrace, ale i tvorbu slin, které je nadále odplavují i mezitím, co nepijete. Rozhodně se ale vyhněte konzumaci sladkých limonád. Ty naopak celý efekt tvorby zápachu umocňují.

Věnujte pozornost mezizubním prostorům

Přecházíte regál s mezizubními kartáčky a dentálními nitěmi v obchodě bez povšimnutí? To je velká chyba! Aby vám z úst nebylo cítit, je nutné věnovat maximum péče i těmto částem chrupu.

Pozor na kávu!

Káva má na svědomí špatný dech velmi často. Proto by sklenice vody, kterou ústa po vypití šálku kávy vypláchnete, měla být samozřejmostí.

Nekuřte a nepijte alkohol

V tomhle případě asi není moc co dodávat. Asi nikdo nečeká, že po krabičce cigaret a lahvi alkoholu bude vonět po fialkách. Pach alkoholu v dechu se však dokáže udržet i několik dní. Lepší je ho nepít.

Ženám stárnou cévy rychleji

Ryba s citronovou omáčkou

Ryba s citronovou omáčkou

3 hlasy
50min 786 kJ 180 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Sýrová polévka s mletým masem

18 hlasů
1h a 5min 267kJ 130 Kč

Recept na snadnou a velmi dobrou polévku.

Kuře pečené se slaninou a olivami

13 hlasů
1h a 10min 691kJ 160 Kč

Kuřecí plátky pečené v troubě.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více