Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Procházkovým tempem ke zdravé kondici

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

17. 2. 2020 | Zdraví a životní styl

Často vás sužuje bolest hlavy nebo zad? O důvod víc, proč se projít! Tato činnost vám hodně rychle uleví, přičemž posílí také kardiovaskulární systém a kosti. Zbaví vás ale i stresu.

I když to kalendáři přinejmenším odporuje, jaro už je ve vzduchu pořádně cítit. Nechcete tedy využít momentálního příjemného počasí a vyrazit ven? I malá procházka s vaším zdravím dokáže velké věci! Jaké výhody může přinést pouhá půlhodina chůze v mírném tempu, a to bez ohledu na věk, pohlaví i fyzickou zdatnost člověka?

Žádný stres a spousta optimismu

Statistiky udávají, že počet lidí s úzkostmi či jinými neurotickými poruchami stoupl za poslední desetiletí o celou pětinu, což je bezpochyby alarmující. A právě kvůli tomu odborníci neustále poukazují na skutečnost, že jakýkoli pohyb zbavuje stresu a zároveň zvyšuje produkci šťastných hormonů, proto funguje jako prevence chmurných nálad. A zvláště v případě, že je provozován v přírodě.

Úleva od bolesti, kterou přivítáte

Bolesti hlavy, zad, kloubů nebo svalů nejsou žádným ternem. Běžně je zaháníte farmaceutickými medikamenty? Jsou i jiné možnosti. Své utrpení můžete zastavit pomocí alternativních léčivých prostředků, nebo ho jednoduše „rozchodit“. Tedy alespoň podle lékařů, kteří připouštějí, že chození tlumí bolístky nejrůznějšího původu. Alfou i omegou je však jeho pravidelnost.

Srdce v kondici a ukázkový tlak

Není žádným tajemstvím, že chůze výrazně omezuje pravděpodobnost kardiovaskulárních chorob, přičemž reguluje škodlivý cholesterol a normalizuje krevní tlak. Vy jste o tom ještě neslyšeli?

„Cokoli, co zvyšuje srdeční frekvenci a pomáhá pumpovat krev, je skvělé cvičení pro vaše srdce i oběhový systém. Denními vycházkami po dobu alespoň 30 minut můžete udržet tlak pod kontrolou, čímž máte až o 30 % vyšší šanci, že se vyhnete mrtvici,“ vysvětluje britský osobní trenér Stuart Amory. Tento fitness guru rovněž připomíná, že uvedená aktivita souběžně posiluje kosti, prospívá kognitivním funkcím, podporuje spalování kalorií a urychluje metabolismus.

Receptem na šťastný život je častý pobyt v přírodě

Cizrna na špenátu

Cizrna na špenátu

11 hlasů
45min 565 kJ 120 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Kapr s mandarinkami

19 hlasů
30min 531kJ 97 Kč

Zdravá ryba s chutí ovoce.

Telecí na bílém víně

7 hlasů
1h a 30min 505kJ 320 Kč

Narůžovělé, křehké, šťavnaté a navíc ještě dietní.

Poradny

Jak ukončit dohodu o provedení práce?

Dobrý den,to, že nejste dočasně schopná pracovat, nemusí nutně znamenat, že Váš zaměstnavatel neb... Více

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více