Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Procházkovým tempem ke zdravé kondici

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

17.02.2020 | Zdraví a životní styl

Často vás sužuje bolest hlavy nebo zad? O důvod víc, proč se projít! Tato činnost vám hodně rychle uleví, přičemž posílí také kardiovaskulární systém a kosti. Zbaví vás ale i stresu.

I když to kalendáři přinejmenším odporuje, jaro už je ve vzduchu pořádně cítit. Nechcete tedy využít momentálního příjemného počasí a vyrazit ven? I malá procházka s vaším zdravím dokáže velké věci! Jaké výhody může přinést pouhá půlhodina chůze v mírném tempu, a to bez ohledu na věk, pohlaví i fyzickou zdatnost člověka?

Žádný stres a spousta optimismu

Statistiky udávají, že počet lidí s úzkostmi či jinými neurotickými poruchami stoupl za poslední desetiletí o celou pětinu, což je bezpochyby alarmující. A právě kvůli tomu odborníci neustále poukazují na skutečnost, že jakýkoli pohyb zbavuje stresu a zároveň zvyšuje produkci šťastných hormonů, proto funguje jako prevence chmurných nálad. A zvláště v případě, že je provozován v přírodě.

Úleva od bolesti, kterou přivítáte

Bolesti hlavy, zad, kloubů nebo svalů nejsou žádným ternem. Běžně je zaháníte farmaceutickými medikamenty? Jsou i jiné možnosti. Své utrpení můžete zastavit pomocí alternativních léčivých prostředků, nebo ho jednoduše „rozchodit“. Tedy alespoň podle lékařů, kteří připouštějí, že chození tlumí bolístky nejrůznějšího původu. Alfou i omegou je však jeho pravidelnost.

Srdce v kondici a ukázkový tlak

Není žádným tajemstvím, že chůze výrazně omezuje pravděpodobnost kardiovaskulárních chorob, přičemž reguluje škodlivý cholesterol a normalizuje krevní tlak. Vy jste o tom ještě neslyšeli?

„Cokoli, co zvyšuje srdeční frekvenci a pomáhá pumpovat krev, je skvělé cvičení pro vaše srdce i oběhový systém. Denními vycházkami po dobu alespoň 30 minut můžete udržet tlak pod kontrolou, čímž máte až o 30 % vyšší šanci, že se vyhnete mrtvici,“ vysvětluje britský osobní trenér Stuart Amory. Tento fitness guru rovněž připomíná, že uvedená aktivita souběžně posiluje kosti, prospívá kognitivním funkcím, podporuje spalování kalorií a urychluje metabolismus.

Rakovinu děložního čípku tělo signalizuje již v jejím poč...

Zelný salát s jarní cibulkou

Zelný salát s jarní cibulkou

2 hlasy
45min 349 kJ 70 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře s pomerančovou šťávou

15 hlasů
1h a 20min 564kJ 91 Kč

Kuřecí maso v kombinaci s chutí pomeranče a mandarinky...

Zelný salát s rajčaty

16 hlasů
35min 403kJ 40 Kč

Jednoduchý recept na zelný salát s rajčaty a cibulí.

Poradny

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Mohu pobírat odměnu pěstouna a PPM současně?

Dobrý den, podle § 32 odst. 1 písm. b) zákona o nemocenském pojištění má pojištěnec, který převza... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Když jste zamilovaní, nehledíte na nic jiného. Milenecký vztah, který v současné době vedete, by vám proto mohl vyprázdnit nejen peněženku, ale i celé vaše konto. Snažte se držet nohama na zemi a nedovolte, aby vás vztah stál víc, než můžete dát.

Více