Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Viníci vzniku tělesné únavy

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

19. 2. 2020 | Zdraví a životní styl

Ocitá se vaše energetická hladina na bodě mrazu? Možná je to tím, že štítná žláza nepracuje tak, jak by měla. Viníkem však může klidně být také lenost nebo dehydratace!

I když chodíte brzy spát a v peřinách trávíte raději více než stále omílaných osm hodin, stejně vám ustavičně schází energie? Za tíživým pocitem vyčerpanosti nemusí být jen běžná jarní únava, jak si asi myslíte. O elán vás mohou zákeřně okrádat tyto faktory! Nemáte s nějakým z nich co dočinění?

Pravidelný pohyb jako velká neznámá

Přestože byste do té posilovny vážně chtěli zajít, zase vám to časově vůbec nevychází? Motivací mohou být závěry americké studie zveřejněné v magazínu zaměřeném na psychoterapii a psychosomatiku. Z těch jednoznačně vyplývá, že cvičení s nízkou intenzitou snižuje příznaky malátnosti o 65 %. A to vůbec není málo! Pohyb jako takový rovněž napomáhá fungování kardiovaskulárního systému, zlepšuje náladu a podporuje duševní zdraví. Nechcete si tedy denní harmonogram přece jen trochu poupravit?

I dehydratace vybíjí baterky

A teď se přiznejte, opravdu můžete s klidným svědomím říct, že pijete dostatečné množství vody? Vzhledem k tomu, že vaše oblíbená káva, kterou si s chutí dopřáváte několikrát denně, vykazuje močopudné vlastnosti, je třeba neustále doplňovat hladinu tekutin. Koneckonců, není žádnou novinkou, že dehydratace má spoustu nežádoucích vedlejších účinků. A to včetně podrážděnosti, bolestí hlavy a celkové slabosti.

Porucha štítné žlázy. Na to pozor!

Štítná žláza řídí mnoho procesů ve vašem těle, i když o tom možná nemáte ani tušení. Reguluje například metabolickou rychlost, zatímco přímo ovlivňuje trávení. Jejím úkolem je také kontrola činnosti svalů a zachovávání kostní hmoty. V případě, že tento orgán z nějakého důvodu nepracuje správně, hovoříme buď o hypotyreóze (snížené funkci), nebo hypertyreóze (zvýšené funkci). Vás by měl ovšem zajímat první z uvedených stavů, neboť tuto obtíž zpravidla provází kromě zpomalené srdeční frekvence i chronická únava. Nechcete se čistě pro jistotu objednat na lékařskou prohlídku?

Receptem na šťastný život je častý pobyt v přírodě

Polévka z bílých fazolí

Polévka z bílých fazolí

19 hlasů
40min 472 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Mléčná polévka s vejci

20 hlasů
20min 259kJ 50 Kč

Recept na jednoduchou mléčnou polévku s vejcem.

Rychlý salát z čínského zelí a krevet

14 hlasů
35min 303kJ 99 Kč

Opravdu velmi rychle připravený salát.

Poradny

Jak ukončit dohodu o provedení práce?

Dobrý den,to, že nejste dočasně schopná pracovat, nemusí nutně znamenat, že Váš zaměstnavatel neb... Více

Mám trvalý pobyt jinde než bydlím, dostanu příspěvek?

Dobrý den,na příspěvek na bydlení máte nárok tehdy, jste-li vlastníkem či nájemcem bytu/domu, ve ... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Tento týden přeje hlavně kamarádským vazbám! Proto se snažte naslouchat svým přátelům a ubezpečte je, že jste tu vždy pro ně. Uvidíte, že vám oplatí stejnou mincí. Díky nim se budete cítit velice sebejistě a v pohodě. Jen těžko vás něco rozhodí!

Více