Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Viníci vzniku tělesné únavy

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

19. 2. 2020 | Zdraví a životní styl

Ocitá se vaše energetická hladina na bodě mrazu? Možná je to tím, že štítná žláza nepracuje tak, jak by měla. Viníkem však může klidně být také lenost nebo dehydratace!

I když chodíte brzy spát a v peřinách trávíte raději více než stále omílaných osm hodin, stejně vám ustavičně schází energie? Za tíživým pocitem vyčerpanosti nemusí být jen běžná jarní únava, jak si asi myslíte. O elán vás mohou zákeřně okrádat tyto faktory! Nemáte s nějakým z nich co dočinění?

Pravidelný pohyb jako velká neznámá

Přestože byste do té posilovny vážně chtěli zajít, zase vám to časově vůbec nevychází? Motivací mohou být závěry americké studie zveřejněné v magazínu zaměřeném na psychoterapii a psychosomatiku. Z těch jednoznačně vyplývá, že cvičení s nízkou intenzitou snižuje příznaky malátnosti o 65 %. A to vůbec není málo! Pohyb jako takový rovněž napomáhá fungování kardiovaskulárního systému, zlepšuje náladu a podporuje duševní zdraví. Nechcete si tedy denní harmonogram přece jen trochu poupravit?

I dehydratace vybíjí baterky

A teď se přiznejte, opravdu můžete s klidným svědomím říct, že pijete dostatečné množství vody? Vzhledem k tomu, že vaše oblíbená káva, kterou si s chutí dopřáváte několikrát denně, vykazuje močopudné vlastnosti, je třeba neustále doplňovat hladinu tekutin. Koneckonců, není žádnou novinkou, že dehydratace má spoustu nežádoucích vedlejších účinků. A to včetně podrážděnosti, bolestí hlavy a celkové slabosti.

Porucha štítné žlázy. Na to pozor!

Štítná žláza řídí mnoho procesů ve vašem těle, i když o tom možná nemáte ani tušení. Reguluje například metabolickou rychlost, zatímco přímo ovlivňuje trávení. Jejím úkolem je také kontrola činnosti svalů a zachovávání kostní hmoty. V případě, že tento orgán z nějakého důvodu nepracuje správně, hovoříme buď o hypotyreóze (snížené funkci), nebo hypertyreóze (zvýšené funkci). Vás by měl ovšem zajímat první z uvedených stavů, neboť tuto obtíž zpravidla provází kromě zpomalené srdeční frekvence i chronická únava. Nechcete se čistě pro jistotu objednat na lékařskou prohlídku?

Když se v noci budíte v ten samý čas

Jablečný salát s ředkvičkami

Jablečný salát s ředkvičkami

2 hlasy
25min 526 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Měkká rajčata s brusinkami a jehněčím filetem

0 hlasů
45min 453kJ 223 Kč

K jaru a k Velikonocům patří jehněčí mas...

Zapečené zelené fazolky

6 hlasů
55min 782kJ 150 Kč

Zapečené sterilované fazolky s kuřecím masem.

Poradny

Mohu v době nástupu na MD nastoupit do práce?

Dobrý den,přiznám se, že jsem se se situací, kdy žena chce v době nástupu na mateřskou dovolenou ... Více

Jsem v evidenci ÚP, dostanu nemocenskou nebo PPM?

Dobrý den,omlouvám se za předchozí nejasnou odpověď, přehlédla jsem informaci, že jste na ÚP, res... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Sotva jste si stačili o víkendu trochu odpočinout (i když to byl odpočinek docela aktivní), už se na vás valí další nápor úkolů v práci (pozor, některé budou celkem nečekané a poprat se s nimi vám seber poměrně dost energie, kterou poslední dobou zrovna ne...

Více