Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Velké sklenice plné vína urychlují jeho konzumaci

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

16. 3. 2020 | Zdraví a životní styl

Majitelé vinoték, vináren a restaurací, v nichž se podává víno, by měli ihned investovat do velkých sklenic na víno. Podle vědců z Cambridge lidé vypijí a nakoupí více vína, pokud je jim tento nápoj servírován z velkých sklenic. Při zvětšení sklenice z objemu 300 mililitrů na 370 mililitrů vzroste konzumace o sedm procent. I při standardním servírování po 200 mililitrech v jedné dávce.

Naopak podávání vína ve sklenicích s objemem 270 mililitrů sníží konzumaci o 9,6 procenta ve srovnání s konzumací ve sklenicích s objemem 300 mililitrů.

„Všichni si rádi myslíme, že různé obchodní triky na nás nepůsobí, třeba velikost sklenice na víno, ale výzkum dokazuje, že tomu tak prostě není,“ tvrdí profesorka Ashley Adamson z Cambridgeské univerzity.

Ale nekonečně zvyšování objemu sklenic na víno nesouvisí s neustálým nárůstem rychlosti konzumace. U sklenic s objemem nad 400 mililitrů se rychlost pití zastaví.

Lék, který chutná

Červené i bílé víno má moho zdravotních bonusů. Dát si tak zdravotní deci vína může mít blahodárný vliv dokonce i na dezinfekci úst a krku. A pomoci dokonce na počátku infekce. Víno může být údajně účinným antimikrobiálním prostředkem proti testovaným patogenním ústním streptokokům a může být účinnou prevencí infekcí úst a horních cest dýchacích a krku.

Vyšší obsah polyfenolů, které také prospívají srdci a cévám a chrání před rakovinou, mají vína červená. Ačkoli se jich lidé často bojí, protože barví sklovinu, vědci prokázali, že více tmavnutí zubů souvisí s konzumací vína bílého.

Hlavně s mírou!

Každopádně se stále hovoří o konzumaci střídmé – v množství jeden až dva decilitry denně. Větší množství dodává tělu nadbytek toxického etanolu. Navíc nadměrná konzumace vína příliš snižuje pH v ústech, kyseliny narušují sklovinu. A třebaže je víno dezinfekce, na chvíli sice bakterie zničí, ale při nadměrném působení kyselé pH může také oslabit sklovinu. Zkrátka všechno má svá pro i proti.

Příznaky různých druhů alergií

Pečené bramborové placky

Pečené bramborové placky

44 hlasů
60min 447 kJ 60 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Zelná polévka s citrónovou chutí

14 hlasů
45min 404kJ 65 Kč

Vydatná zelná polévka.

Polévka z čerstvých hub s vínem

0 hlasů
1h a 5min 223kJ 110 Kč

Vyzkoušejte recept na vynikající polévku z čerstvých ...

Poradny

Počítají se do zameškaných směn i státní svátky?

Dobrý den,nárok na dovolenou se Vám krátí o 1/12 za prvních 100 zameškaných směn a o další 1/12 z... Více

Může mi dát škola výpověď nebo snížit úvazek?

Dobrý den,škola jako Váš zaměstnavatel Vám může dát výpověď pouze z důvodů uvedených v zákoníku p... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více