Běžné návyky přinášející každodenní stres

Právě jste dojedli marcipánový dortík, bez něhož by vám káva snad ani nechutnala? Pak se nedivte, že to s vaší náladou není žádná sláva. A jak s tím vším souvisí pyžamo a špatná rozhodnutí?

V dnešní době je zatraceně těžké žít v naprosté pohodě a duševní harmonii. Stres číhá v práci, schovává se v kolonkách bankovních účtů a útočí v dopravních kolonách. Běžně ho zažíváme ve frontě obchodu, přeplněné tělocvičně i před zrcadlem, když hodnotíme své křivky. O tom, že způsobuje dilema, jak nejlépe vyvážit profesní a soukromý život, raději ani nemluvit. Ano, příčiny, které nervovým systémem doslova otřásají, jsou takřka všude. Dokonce i v těchto běžných návycích!

Pití kávy. Škodí, nebo pomáhá?

Zřejmě není třeba zastírat, že káva je vysoce návyková záležitost. Možná právě proto její doporučenou denní dávku, což jsou čtyři šálky, mnozí tak často překračují. A to je problém. Již několik nezávislých studií poukázalo na souvislost mezi nadmírou kofeinu a zvýšeným výskytem úzkostí i nervozity. Černé zlato navíc působí jako diuretikum, takže kdo ho nezapíjí dostatečným množstvím vody, ten riskuje dehydrataci a na ni navazující bolesti hlavy. Ani tohle optimismu moc nepřidá…

Hořká stránka sladkostí

Čokoláda, sušenky, pytlík bonbonů nebo třeba kobliha. Že v náročných situacích takový doping vyhledáváte vždycky? Tím si náladu nejenže příliš nevylepšíte, spíš vás to hodí do ještě většího neklidu. Sladkosti zásobí vaše tělo cukrem, ovšem když pak jeho hladina v krvi poklesne, dostavuje se únava i prudké emoční výkyvy.

Ach, ten nepostradatelný spánek

A teď ruku na srdce, kolik hodin denně trávíte v pyžamu? Zamyslete se nad tím. Pokud spíte málo a ke všemu nekvalitně, žádný div, že se vás stres drží jako klíště. Optimální posilující a hlavně regenerační odpočinek je pro psychickou rovnováhu naprosto zásadní, přičemž jeho absence nahrává poruchám soustředění, zapomnětlivosti a podrážděnosti. Spánková deprivace podle vědců navíc podstatně zvyšuje i riziko špatných rozhodnutí.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
25:30

Kardio a zadeček

Kardio a zadeček
15:12

Cvičení pro zdravá záda

Cvičení pro zdravá záda
08:51

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Cvičení na problémové partie - zadek a břicho

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Jste systematický člověk, a tak vám příliš nevyhovuje, pokud se musíte věnovat hned několika věcem najednou. Ne že by vám to dělalo nějaké potíže, ale máte vždy pocit, že když se nemůžete něčemu věnovat naplno, hrozí, že budete dělat chyby. A na to nejste příliš zvyklí. Zkuste se na chvíli odpoutat od své snahy o dokonalost, uvidíte, že se vám u... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
143 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
98 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat