Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Vlastnictví psa vám změní život k lepšímu

Pořád ještě nechápe, že je z ní máma...A ani si nemyslí, že ji ten pocit opustí :) Ujídá malé Lucince a pak láteří nad váhou. Nadšeně testuje všechny dobroty, co do redakce dorazí.

Zobrazit další články autorky

19.06.2020 | Zdraví a životní styl

Pes? Ten dokáže utlumit bolest, podpořit činnost kardiovaskulárního systému a zajistit štíhlé křivky. Už ho máte, nebo jeho koupi teprve zvažujete?

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. A proč vlastně? Protože je věrný a nikdy svého majitele nezradí? Nebo je to tím, že spolehlivě hlídá majetek, a někdy dokonce i děti? Asi obojí. Lidské populaci však může jeho vlastnictví přinést i něco jiného. Třeba pevnější zdraví a lepší život! Co všechno lze ze společnosti němé tváře vytěžit?

Záruka fyzické aktivity na druhém konci vodítka

Pravidelné venčení je něco, bez čeho se štěkající chlupáč rozhodně neobejde. A to je výhoda, která se rozhodně počítá!

„Pohyb obecně představuje skvělou možnost, jak snáze zvládat starosti dnešního života. A když máte psa, bez ohledu na počasí musíte denně chodit na procházky, čímž trávíte venku spoustu času. To přispívá nejen ke snížení tělesné hmotnosti, ale i k celkové psychické pohodě,“ pochvaluje si Alan Beck, což je lékař působící na americké Purdue University College of Veterinary Medicine. To tedy máme dobrou náladu a štíhlé křivky. A dál?

Blaho pro srdce. Díky chlupům

Čtyřnohý parťák je pro mnohé takovou srdeční záležitostí, neboť bývá plnohodnotným členem rodiny. Zvláštní je, že na srdce má skutečně blahodárný vliv. Již několik studií naznačilo, že jeho blízkost snižuje úroveň stresových hormonů, což přispívá k regulaci krevního tlaku, škodlivého cholesterolu i hladiny triglyceridů, což jsou tuky nalézající v obíhající krvi. A to pochopitelně kardiovaskulární systém jenom uvítá. A s pomyslnou otevřenou náručí…

Zdroj úlevy, který se jen tak nevyčerpá

Bolest hlavy, kloubů, svalů nebo zubů. To jsou krajně nepříjemné situace, při nichž jeden vezme za vděk farmaceutickými medikamenty z lékárny. Nešlo by si ale ulevit nějak jinak a bez rizika nežádoucích vedlejších účinků? To víte, že ano. Vědci poukazují na skutečnost, že při hlazení psa nebo kočky si organismus přirozeně vyrábí betaendorfin. To je opiát, jež tlumí fyzickou a psychickou bolest. A s rychlým účinkem!

Zbytečné hříchy podporující vznik Alzheimerovi choroby

Dušená čočka

Dušená čočka

8 hlasů
45min 640 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Tvarohové placky

14 hlasů
45min 993kJ 85 Kč

Tvarohové placky s anglickou slaninou.

Chřestový krém s ricottou

0 hlasů
1h a 5min 252kJ 130 Kč

Italská polévka se zeleným chřestem, ricottou a bazalkou.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více