Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Každodenní cvičení vyžaduje kvalitní doplňky stravy

29.06.2020 | Zdraví a životní styl

Je jedno, jestli každý den cvičíte pod vidinou štíhlejšího těla nebo spíš vyrovnané psychiky. Tělo si žádá svoje. Pokud trpíte únavou, trápí vás bolest a ztrácíte motivaci, zařaďte do svého denního režimu určité doplňky stravy. Se kterými se zase začnete cítit dobře?

Konečně důsledně dodržujete svůj tréninkový i jídelní plán. Ale myslíte na to, že vaše tělo potřebuje optimální péči? Aby vinou zvýšené námahy nezačalo stávkovat a chátrat, dopřejte mu správnou výživu. Tohle si zaslouží!

Tolik potřebný hořčík

Spojencem každého sportovce je hořčík. Při pohybové aktivitě tělo více hořčíku spotřebuje i vyloučí. Výsledkem je únava, horší výkon i nedostatečná regenerace svalů. V případě, že ho neužíváte v pohodlné formě kapslí, čerpejte jej z listové zeleniny, semen, ořechů (mandle, piniová semínka, kešu), ale i z ovoce (datle, banán, sušené meruňky). Vaše energetická hladina se navýší, budete lépe spát a zaznamenáte menší bolestivost svalů.

BCAA

Aminokyseliny BCAA neboli Branched Chain Amino Acids si tělo nedokáže samo vyrobit. Chrání svaly, podporují zvýšení výkonu, oddalují pocit únavy, jsou základem pro regeneraci a v neposlední řadě zvyšují přirozené schopnosti spalování tuků. Není tedy pravdou, že „bécéáčka“ potřebují jen kulturisté! Dřete-li častěji než třikrát týdně, určitě se bez nich neobejdete.  

Koenzym Q10

Technicky je koenzym Q10 antioxidant, což znamená, že chrání buňky před poškozením volnými radikály. U toho však výčet jeho schopností nekončí. Koenzym Q10 hraje důležitou roli při produkci energie. Zvyšuje aerobní sportovní výkon, působí proti únavě a slabosti. V lékárně se poptejte po kapslích s obsahem rostlinného oleje, ve kterém je koenzym rozpuštěný.

Vitamin D

Světová zdravotnická organizace (WHO) uvádí, že vitamin D chybí 59 % obyvatelstva! Pak není divu, že si mnozí stěžují na nadměrnou únavu a deprese! Mezi signály jeho nedostatku však patří i svalová slabost, přecitlivělost, nespavost a oslabení kostí. To se sportovci zrovna moc nehodí! Tekutý vitamin D či kapsle jsou skvělou volbou, k přírodním zdrojům pak patří tučné mořské ryby, maso, vaječné žloutky nebo mléčné výrobky. Co se týče nejpřirozenější zásobárny, slunečního svitu, věc se má následovně. V případě, že se oddáte slunečním paprskům asi tak 20 minut denně každý třetí den, budete mít déčka dostatek.

Zbytečné hříchy podporující vznik Alzheimerovi choroby

Banánový salát

Banánový salát

14 hlasů
20min 429 kJ 55 Kč

Nejčtenější články

Tip na oběd

Losos na kari

6 hlasů
50min 744kJ 189 Kč

Vyzkoušejte přípravu lososa se zeleninou a kokosovým m...

Těstoviny s cuketou

2 hlasy
1h a 5min 666kJ 120 Kč

Letní recept na těstoviny se zeleninou.

Poradny

Mám nárok na PPM po konci rodičovské dovolené?

Dobrý den,na peněžitou pomoc v mateřství (PPM neboli mateřskou) budete mít nárok v obou případech... Více

Můžeme si naúčtovat náklady na vývoz jímky?

Dobrý den, Jojo,v této poradně jsou zodpovídány především dotazy z oblasti sociálního zabezpečení... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

V zaměstnání přijde vaše velká chvíle. Proto mějte oči na stopkách a nedovolte, aby vám jedinečná příležitost unikla. Nejenom, že se můžete skvěle zviditelnit, ale také se vám podaří získat spoustu cenných zkušeností, které se b...

Více