Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Lidé libující si v urážení druhých jsou častěji závislými na sociálních sítích

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

01.08.2020 | Zdraví a životní styl

Vědci z Michiganu potvrdili to, co si mnozí uživatelé Facebooku a jiných sociálních sítí dávno všimli. Že ti, kdo tráví na těchto platformách nejvíce času a jsou na nich závislí, jsou lidé libující si v urážení druhých a jejich zesměšňování. Psychologové z Michiganu skutečně prokázali, že lidé trávící nejvíce času na sociálních sítích je využívají především proto, aby na nich ostatní uživatele naštvali či zesměšnili.

Autoři z Michigan State University sledovali to, kolik času 472 studentů tráví na Snapchatu či Facebooku. Pak zkoumali také to, co tyto studenty k trávení času interakcí s oběma sítěmi tolik táhne. A z výsledků je jasné, že jedinci, kteří byli posedlejší užíváním sociálních médií, je užívali ke krutým a nekalým účelům.

„Výrazné bylo, že jsme sledovali vztah mezi problematickým užíváním obou platforem a negativním sociálním potenciálem jedince, což je touha jedince být krutý, nekalý a používat druhé pro svůj osobní prospěch,“ uvedl docent Dar Meshi z Michigan State University.

Negativní sociální potenciál souvisí s tzv. temnou triádou lidské osobnosti. Jde o vlastnosti ze spektra poruch osobnosti – machiavelismu, narcismu a psychopatie. Tyto vlastnosti jsou silně sobecké a zcela pozbývají empatie.

Taky trávíte příliš mnoho času surfováním po internetu nebo hraním her v telefonu? Nadužívání chytrého mobilu může značně ovlivnit každodenní produktivitu a způsobit zdravotní problémy. Jak skoncovat s touhle novodobou mánií!

Monitorujte frekvenci

Dávejte pozor na používání mobilního telefonu a sledujte, kolikrát za hodinu ho kontrolujete. To vám může pomoci zjistit, jestli máte problém. V případě, že jej do ruky uchopíte víc než dvakrát za 60 minut, a navíc se cítíte nesví, když to neuděláte, jste závislí.

Zaměřte se na spouštěče

Začněte zkoumat, co vás vede k použití telefonu. Mohou to být pocity nejistoty či třeba nuda. Pokud nejste ve své kůži, například ve společnosti, je možné, že vám přístroj něco nahrazuje. Sledujte své návyky a vyhýbejte se situacím, které jeho používání nahrávají.

Plánujte

Když se zbavujete své závislosti na telefonu, je důležité mít plán. Proto si nastavte denní limit a určete, pro jaké účely svůj mobil využijete. Pouze volání, nebo i e-maily a sociální sítě? Sepište si „denní dávku“ a jděte za svým cílem.

Změňte nastavení

Ne, doopravdy nepotřebujete vědět, jestli vám váš příspěvek někdo olajkoval. Změňte nastavení svého telefonu a nechtějte po něm, aby vás upozorňoval na každou maličkost. (V této souvislosti mnoho lidí zjistilo, že aktivace letového režimu je to pravé!)

Odstraňte nepotřebné aplikace

Možná budete potřebovat víc než jen vypnout oznámení. Pokud tomu tak je, proveďte další krok a odinstalujte aplikace, které skutečně nepotřebujete. (Měli byste začít s těmi, které podporují surfování po síti.) Buďte nekompromisní!

Přitažlivé výhody červeného vína

Salát s hroznovým vínem

Salát s hroznovým vínem

8 hlasů
20min 521 kJ 75 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Mrkvový krém

28 hlasů
25min 234kJ 30 Kč

Vydatná a zdravá polévka.

Kuřecí prsa se zeleninou julien

11 hlasů
45min 458kJ 99 Kč

Dietní kuřecí prsa se zeleninou připravenou v páře.

Poradny

Loni jsem dostala výpověď, co dělat pro nárok na PPM?

Dobrý den,pokud na mateřskou dovolenou můžete nastoupit nejdříve 22.1.2021, pak bude rozhodným ob... Více

Začínám pracovat na DPČ, mám nárok na PPM?

Dobrý den,jestliže jste otěhotněla až po ukončení posledního pracovního poměru (HPP), pak se na V... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Dlouhodobé plány, které se týkají přestavby vašeho obydlí, se vám podaří zrealizovat v rekordně krátkém čase! Když chcete, umíte být plní energie a elánu, o jakém se vašemu okolí ani nesní. Jen dejte pozor na př&ia...

Více