Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Projevy těla při vysokém příjmu cukru

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

4. 9. 2020 | Zdraví a životní styl

Pokud vám následující symptomy připadají povědomé, pak to může být znakem toho, že konzumujete příliš mnoho cukru.

Připadají vám následující body až důvěrně známé? Pak byste měli prověřit svůj příjem cukru. Protože často to může být důvod zdánlivě neškodných bolístek, které byste ale neměli ignorovat. Příliš mnoho cukru totiž škodí celému vašemu tělu.

Neustálý hlad

Chodíte třeba každých pět minut do lednice? Pak byste si měli dát pozor, abyste nepřijímali příliš sladkých potravin. Protože pak zabraňuje vysoká hladina cukru v krvi dostat glukózu do buněk. Následkem nemá tělo žádnou energii a volá po novém a novém jídle.

Stálá únava

Při vysoké hladině cukru v krvi není tělo schopno správně ukládat glukózu a buňky tak nedostanou potřebné palivo. To je důvodem, proč jsme neustále unavení a vyčerpaní. Proto ke svačině sáhněte raději po ovoci.

Časté močení

Když máte vysokou hladinu cukru v krvi, nejsou ledviny schopné vstřebávat dostatek tekutiny. Tělo se snaží hladinu cukru vyrovnat tím, že ji ředí svými zásobami tekutin a to vede k častějšímu močení.

Velká žízeň

Kvůli vyčerpaným zásobám vody, které tělo spotřebuje k ředění cukru, budete mít větší žízeň, a dokonce pocit sucha v ústech. Pro zahnání žízně sáhněte v každém případě nejlépe po čisté vodě nebo alespoň po nápojích bez cukru.

Ztráta váhy

Jakkoli nelogicky to zní – zvýšená konzumace cukru může způsobovat krátkodobý úbytek na váze. Častější močení totiž způsobuje, že tělo ztrácí vodu a je lehčí. Když navíc špatný inzulin zabraňuje optimální látkové výměně, přenastaví se tělo na spalování cukrů. Zní to jako dieta snů, ale pozor – je to nouzový stav těla a může vést k závažným zdravotním následkům.

Infekce

Infekce močových cest a kvasinky jsou velmi časté vedlejší příznaky, když jíte příliš mnoho cukru. Cukr totiž vytváří příznivé prostředí pro množení bakterií.

Špatně se hojící rány

Hojí se vám rány jako říznutí nebo oděrky podezřele dlouho? Na vině je zřejmě cukr. Ten dokáže totiž poškodit cévy a znesnadňuje tím cirkulaci krve. Především na končetinách nejsou pak tkáně dostatečně prokrveny a rány se nemohou správně hojit.

Potíže se soustředěností

Vysoká hladina cukru v krvi zabraňuje glukóze dostat se do mozkových buněk. Tím je pro náš mozek těžké načerpat energii a optimálně ji využít. Pokud je pro vás tedy často těžké se rozhodnout a máte pocit pomalého myšlení, bude to nejspíš příliš vysokou hladinou cukru.

Podrážděnost

Vědecké výzkumy ukázaly, že lidé s vyšší hladinou cukru v krvi jsou bojácnější, podrážděnější, a někdy dokonce depresivnější. Jakmile mozek nedostane vyvážené množství glukózy, nálada klesá. Navíc cukr ovlivňuje také příjem další látky – chromu, který je potřebný pro udržení stabilní hladiny cukru, protože inzulin bez chromu nemůže fungovat. 

Antioxidanty nebojují jen proti toxinům

Salát se švestkami

Salát se švestkami

9 hlasů
20min 667 kJ 95 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Smažené kalamáry

13 hlasů
35min 986kJ 125 Kč

Pro milovníky mořských plodů.

Polévka s klíčky

18 hlasů
20min 176kJ 50 Kč

Rychlý vývar s klíčky mungo.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více