Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Podrobte menstruaci bližšímu zkoumání

Propadla zumbě a harémovým kalhotám. Kdyby mohla, celý den by jedla čokoládu. Vysněná dovolená je v Mexiku po boku přítele Marka. Jako malá chtěla být baletkou.

Zobrazit další články autorky

17.09.2020 | Zdraví a životní styl

Pokud chcete mít o svém zdravotním stavu jasno, zaměřte se více na svoji menstruaci. Váš pravidelný cyklus o vás totiž může vypovědět více, než byste si mohla myslet.

Jak je na tom naše tělo po zdravotní stránce, nám dokáže říct hned několika způsoby. Náš zdravotní stav může vyčíst například podle kvality vlasů, podle ňader nebo dokonce podle barvy očí. Ale i z běžných tělesných funkcí si můžeme udělat zdravotní závěry. Takže menstruace je jen jedním z mnoha, ale za to velmi zajímavým…

Vynechání menstruace

Samozřejmě, že nejrychlejším vysvětlením pro vynechání menstruace je těhotenství nebo začínající menopauza. Ale může to mít i jiné příčiny, tou nejtypičtější je stres. Protože by za tím mohly být i vážné zdravotní důvody, měla byste v takovém případě neprodleně vyhledat lékaře.

Bolesti

Bolesti zad, břicha nebo hlavy zažívá během periody mnoho žen. Tyto symptomy jsou ale – bohužel – normální. Ovšem už se našlo několik zaměstnavatelů, kteří pochopili, že menstruace může být pro ženu velkým psychickým a fyzickým vypětím, a tak dávají ženám v tomto období volno. Nicméně pokud jsou bolesti nezvykle silné, mohou se za nimi skrývat myomy. I v takovém případě je nutná lékařská konzultace.

Silné krvácení

První dny menstruace jsou zpravidla silnější než dny následující. Že v takovém případě musí žena hygienické potřeby měnit častěji, je naprosto normální. Ale přibližné množství vyloučené krve byste měla bedlivě sledovat. Jakmile je krvácení najednou neobvykle silné, mohou být příčinou opět myomy nebo také hormonální změny. A jenom lékař dokáže určit, co je skutečný důvod, a vyloučit tak možná rizika.

Velmi slabé krvácení

Pokud jste měla slabé krvácení vždycky, například díky užívání antikoncepce, pak si můžete gratulovat. Jestliže ale menstruujete slabě teprve posledních pár period, určitě byste o tom měla informovat svoji gynekoložku. Obzvlášť slabá perioda může totiž znamenat špatnou funkci štítné žlázy nebo zjizvení dělohy. Někdy je za lehkou menstruaci odpovědné také těhotenství v rané fázi.

Nepravidelnost

Jestli si z vás menstruace dělá blázny a objevuje se v nejrůznějších termínech, je to sice nepříjemné, ale nemusí to nutně znamenat nějaký problém. Pokud jste nepravidelnou menstruaci měla vždycky a doteď to neznamenalo žádné zdravotní problémy, pak je všechno v pořádku. Lékaři ovšem radí zažádat si o vyšetření, pokud dojde k nějakým změnám oproti běžnému stavu. I tady by mohly být příčinou různá onemocnění.

Správná inhalační technika zvyšuje účinnost léčby dýchací...

Celerová polévka

Celerová polévka

15 hlasů
1h a 25min 649 kJ 80 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Kuře Marengo

21 hlasů
50min 481kJ 150 Kč

Recept na kuře s ananasem a rajčaty.

Salát ze zelí s pomerančem

9 hlasů
1h a 20min 362kJ 50 Kč

Výborný recept na přípravu salátu z červeného zelí.

Poradny

Mohu požádat o výjimku kvůli výplatě dávek v poukázkách

Dobrý den,pokud během posledního roku pobíráte příspěvěk na živobytí déle než 6 měsíců, úřad prác... Více

Musím doložit příjmy přítele bez trvalého bydliště?

Dobrý den,samotná změna bytu nemusí být problém, záleží samozřejmě na tom, jak se oproti původním... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Zrozence tohoto znamení čeká týden plný modrého nebe bez mráčků (tedy obrazně řečeno). Využijte toho, odhoďte nedůležité starosti a žijte naplno! Pokud do svých plánů navíc zahrnete milovaného člověka, vyhnete se potenciálním problémům, které...

Více