Spánek přináší pocit štěstí

Až budete příště zase mít špatné svědomí z toho, že jste spali příliš dlouho, myslete na to, že dlouhým spánkem podporujete svoje tělo, aby mohlo být zdravější, uvolněnější a šťastnější. A to jednoduše jen tak – přes noc.

Spánek není životně důležitý jenom pro naše tělo, dělá totiž dobře i naší duši. S dostatkem spánku můžete být produktivnější, empatičtější a celkově mnohem šťastnější. Nevěříte? Tak tady jsou tři důvody, proč vám dokáže spánek přinést více štěstí do života.

Negativní pocity zaspěte

Znáte ty dny, kdy vás všechno dokáže vyvést z konceptu a neskutečně podráždit? Důvodem nejspíš bude, že jste předchozí noc málo nebo špatně spali. Protože negativní pocity zpracovává jiná část mozku než ty pozitivní. A ta část, která zpracovává pozitivní emoce, trpí více, pokud jí nedopřejete dostatek spánku než ta s těmi negativními. A to je příčinou toho, proč jste po bezesné noci mnohem více emočně náchylní a zranitelní vůči špatným zprávám nebo vzpomínkám. Proto negativní emoce jednoduše zaspěte a vzbuďte se do nového dne zase šťastní.

Spánek je zdravý

Po noci, kdy si vaše tělo mohlo dostatečně a kvalitně odpočinout, se ráno vzbudíte zdravější. Při nočním klidu se tělo a mozek nacházejí ve stavu pohotovostního režimu – v takzvaném stand-by modu. Nejsme při vědomí a naše svaly se téměř nehýbají, proto může tělo zbylou energii použít na jiné věci, tedy pro noční údržbu našeho imunitního systému. Jako takový noční servis a opravna. Takže vyčerpaní usínáte a ráno se probouzíte zase svěží a zdraví. A to už dokáže uspokojit i náročného klienta ne?

Noční relaxace

I když jdete do postele s plnou hlavou starostí a ve stresu, po dobrém spánku se ráno cítíte odpočatí a uvolnění a váš mozek je připravený na novou „nálož“. To proto, že v noci náš mozek zpracovává to, co přes den zažil nebo se naučil, takže ráno může otočit list a začít psát na novou stránku knihy našeho života.     


Celkem 2 komentářů

jana kratochvílová
08.11.2020

Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Vaše pověstná houževnatost vám málokdy dovolí sejít z cesty, kterou jste sami pro sebe vymysleli a jíž jste odhodláni se držet. Jenže tento týden se vám takováto strategie nemusí právě vyplatit... Vaše okolí vás spíš bude mít tendenci vnímat jako tvrdohlavého člověka, který není přístupný argumentům či názorům jiných. Sami víte, že tak to není, ... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
4 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat