Podle dosud neznámého symptomu můžete poznat rakovinu prsu

Domácí prevence a včasná diagnostika rakoviny prsu jako je například jejich prohmatávání, má svůj veliký smysl. Samo o sobě ale bohužel nestačí. Navíc byste měly kontrolovat ještě další věc.

Pokud jde o prevenci rakoviny prsu, většina žen se spoléhá na pravidelnou kontrolu vzniku uzlíků. Ale to samotné nestačí. Je nutné pravidelně kontrolovat ještě jeden dosud neznámý symptom pro tohle zákeřné onemocnění. Jen při včasné léčbě s ní lze totiž účinně bojovat.

Rakovina prsu může postihnout kteroukoli z nás

Téma rakoviny prsu se dostává do popředí vnímání lidí především tehdy, když touto nemocí onemocní nějaká známá hvězda – asi všechny si hned vzpomenete na nejznámější příklad Angelinu Jolie. Ale tahle nemoc si nevybírá jen zářná světla ramp, vyskytuje se u „normálních“ smrtelníků.

Když v létě dala Claire Warner na svůj Facebook fotku svého levého ňadra, nenašli byste na něm téměř žádnou zvláštnost. Téměř. Možná byste si až na druhý pohled všimli malého dolíčku. A protože i někdo další přidal podobnou fotku, už věděla, že je to vážný symptom, který je potřeba neprodleně nechat vyšetřit lékařem. A ten jí skutečně obávanou diagnózu potvrdil – že má rakovinu prsu v raném stadiu a že v tomto stavu je velmi dobře léčitelná.

Podobný obrázek totiž sdílela už v únoru jiná žena. Kylie Armstrong byla také tak odvážná, že zveřejnila fotku svého prsu. A i u ní byly patrné jen minimální dolíčky.

Včasnou diagnostiku rozhodně nepodceňujte

Obě ženy nespojuje jen stejná drastická diagnóza, ale i cíl o tomto neznámém symptomu informovat co možná nejvíce žen. Proto je velmi důležité, abyste nesledovaly změny jen pohmatem, ale i optickou kontrolou, aby bylo možné rozpoznat rakovinu prsu co nejdříve. Protože mnohdy se dolíčky objeví ještě mnohem dřív, než je možné si uzlíky a bulky nahmatat.


Zdarma produkt k testování!

Staň se testerkou!

Reklama

Zdravě se Sabčou

Všechna videa
13:40

Štíhlá a pevná stehna

Štíhlá a pevná stehna
18:24

Kardio cvičení pro celé tělo

Kardio cvičení pro celé tělo
14:03

Hardcore cvičení na bříško

Hardcore cvičení na bříško

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Nebývalý projev důvěry vás v týdnu velmi potěší. Moc dobře si totiž uvědomujete, že důvěra není samozřejmá. Navíc jde o velice křehkou záležitost. Vy však umíte lidem naslouchat a podrazáctví je vám cizí. Díky tomu vám os... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

47 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
16 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
124 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat