Netrapte se zbytečným přemýšlením

Kino v hlavě? Nekonečná smyčka? Kolotoč myšlenek? Pokud vás trápí neustálé přemýšlení, jste v pasti. Jak se z ní dostat?

Přemýšlíte a přemýšlíte – každý z nás to zná, když hlavou krouží myšlenky jako na kruhovém objezdu a stále jakoby míjejí správný výjezd. Přemýšlíme o budoucnosti, uvažujeme, co by kdyby a stejně se nikdy nedobereme žádného konce. Stojí nás to hodně sil a energie, proto je nejvyšší čas z toho myšlenkového kolotoče vystoupit.

Všechno je v našich mikro návycích

Mikro návyky je chování, které se nám zdá malé a bezvýznamné, ale ve skutečnosti má velký dopad na náš život a pohodu. A právě proto, že je tak malá, je velmi snadné ho zařadit do našeho každodenního života. Například jít raději po schodech než použít výtah, nebo si dát raději kávu bez cukru. Dobré na nich je to, že je můžeme kdykoli přizpůsobit a začít se měnit.

A jak zastavit každodenní myšlenkový kolotoč?

Věnujte pozornost svým myšlenkám

Prvním krokem z pasti rotujících myšlenek je uvědomit si, že už jste v ní. Takže si sedněte a svoje myšlenky si uvědomte.

Otázka negativních myšlenek

Představujete si svoji budoucnost v nejšedivějších odstínech? Vždy předpokládáte to nejhorší? Pak se pokuste vědomě ptát, proč vidíte určité situace tak negativně. Také se zeptejte sami sebe, zda jsou tyto negativní myšlenky oprávněné a zda jsou opravdu reálné.

Zastavte se

Když myšlenky znovu roztočí svůj kolotoč ve vaší hlavě, přerušte to tím, že si v duchu řeknete „Stop!“ Snažte se zaměřit svou pozornost na něco jiného. Přemýšlejte o tom, co by pro vás bylo právě v tuto chvíli nejlepší – možná máte žízeň, hlad nebo by bylo dobré si zacvičit. Dokonce i malé změny vás z víru myšlenek mohou vysvobodit.

Zdroj: názory autora,https://www.calmclinic.com/anxiety/symptoms/unwanted-thoughts, https://www.healthline.com/health/mental-health/intrusive-thoughts


Reklama

Tip na snídani

Více tipů

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden budete mít pocit, že po nějaké době váš život opět zaplavila motivace. A nezáleží na tom, zda je to motivace k práci, budování či posilování milostného vztahu nebo třeba k sebevzdělávání. Příval energie v&a... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

35 Příspěvků
Poslední příspěvek 15.5.
5 Příspěvků
Poslední příspěvek 15.5.
3 Příspěvků
Poslední příspěvek 15.5.

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat