Nejrychlejší hubnutí do léta: Přinuťte tělo spalovat tuk!

Mnozí lidé se uchylují k dietě, která vylučuje konzumaci sacharidů (karbohydrátů). Australští experti však tvrdí, že ještě účinnější metoda je, když se do takové diety zařadí den, kdy člověk jí naopak sacharidů mnoho. Cyklické střídání několika dnů bez sacharidů a jednoho dne s vysokou koncentrací těchto metabolitů, vede k hubnutí rychlému a trvalému.

Metodu vyzkoušel také osobní trenér Chris Hujber. „Sacharidové cykly nutí tělo využívat ke spalování a výrobě energie tuk, a nikoli sacharidy či svalovou hmotu,“ vysvětluje osmadvacetiletý trenér.

Při dietě, v níž jsou vyřazeny sacharidy zcela, však tělo spaluje nejen tuk, ale také svalovou hmotu. A tomu prý zabrání právě zařazení jednoho sacharidového dne do dietního plánu.

„Když člověk přestane jíst sacharidy, tělesné spalování na několik dní zvýší rychlost, ale pak dostává šok, protože nemá sacharidy, místo toho začne spalovat tukové zásoby. Když ale pak zařadí jeden den s vyšší koncentrací sacharidů, aby znovu zapálil motor a získal energii, metabolismus těla začne fungovat ještě rychleji. Jakmile člověk nejí sacharidy dlouhodobě vůbec, tělo tráví nejen tuk, ale také svalovinu, což je nežádoucí,“ dodává Hujber.
TIP Bety: Chcete poradit, jak začít hubnout? Nevíte, jak si správně sestavit zdravý jídelníček? Poraďte se zdarma s naší výživovou poradkyní Gabrielou Knosovou!Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Reklama


Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Očekávejte náročný týden, ale s velkým potenciálem pro růst a rozvoj. Budete se cítit motivováni pracovat na svých cílech a ambicích a to vám poskytne silný pocit směru a jistoty.Na pracovišti můžete čekat nové příležitosti, nové... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

90 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:15
142 Příspěvků
Poslední příspěvek 20:14

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat