Přihlášení na Bety.cz

Neplatné uživatelské jméno nebo heslo

Zapomněla jste své heslo?

Pokud žádný z uvedených účtů nemáte, zaregistrujte se zde

Co je nového

.

Nové zprávy

Nemáte žádné nové zprávy

Zapomeňte na vodu. Jaký je nejlepší nápoj po cvičení?

Se zarděním přiznává, že ulítá na "Růžovce" a Ulici. Nesnáší přetvářku a faleš. Potají ujídá redakční bonbóny.

Zobrazit další články autorky

01.04.2015 | Zdraví a životní styl

Mnohé fitness maniaky tato zpráva zřejmě překvapí, odpůrce konzumace mléka popudí. Ale produkt kravského vemene je nejlepším nápojem po tréninku, ať už v posilovně, na běžícím pásu nebo v přírodě. Mléko totiž mnohem lépe než obyčejná voda a sportovní nápoje – mnohdy ne zrovna laciné a slibující zázraky – vrací tělu vodu. A nejen to.

V mléce jsou obsaženy také bílkoviny pro svaly, sacharidy jako zdroj energie a elektrolyty, o které přicházíme pocením.

Vysvětluje to profesorka Alice Robertsová v novém pořadu televize BBC. Aby svá tvrzení dokázala, vybrala si na Birminghamské univerzitě několik studentů. Po cvičení jim podávala tři různé nápoje – vodu, sportovní drinky a mléko. Ti, kteří pili mléko, byli hydratovaní nejlépe a měli nejlepší výsledky krevního vyšetření.

„Mléko zůstává v zažívacím traktu mnohem déle než voda a sportovní nápoje. Velmi pomalu se uvolňuje z žaludku do tenkého střeva, takže se vstřebává postupně do krevního oběhu a pomáhá tělu získat zpět vodu, kterou si pak udržuje déle. Je to také cenný zdroj bílkoviny, sacharidů a elektrolytů a pomáhá nahradit sodík ztracený pocením,“ tvrdí profesorka Robertsová.

Podle vědců z Kodaňské univerzity ani není pravda, že mléko přispívá k obezitě. Osoby, které konzumují hodně mléka a mléčných výrobků, nejsou obéznější. „Lidé, kteří konzumují hodně mléčných výrobků, totiž vylučují hodně tuku s exkrementy, tuk se nevstřebává ve střevech tolik jako u osob, které se mléčným výrobkům vyhýbají,“ vysvětluje poznatky získané ve spolupráci s kodaňskými odborníky profesorka Robertsová v pořadu televize BBC.

„To samozřejmě neznamená, že můžete sníst obrovské množství mléčných výrobků a budete hubnout, ale znamená to, že si můžeme dopřát sýr a nemusíme se cítit tak provinile,“ dodává Robertsová.

Saunování zregeneruje tělo i duši

Špenátový salát

Špenátový salát

7 hlasů
20min 573 kJ 65 Kč

Nejčtenější články

Tip na večeři

Krůtí nudličky s okurkou

11 hlasů
55min 634kJ 190 Kč

Jemné krůtí maso s okurkou a koprem.

Kuřecí s hříbky

12 hlasů
1h a 20min 398kJ 145 Kč

Kuřecí stehna s hříbky a broskvemi.

Poradny

Zaměstnavatel nepřihlásil zaměstnance, jak postupovat?

Dobrý den, Heleno,pokud má Váš manžel se zaměstnavatelem uzavřenou pracovní smlouvu nebo dohodu o... Více

S kým mám řešit nemocenskou po přepisu firmy?

Dobrý den,z Vašeho dotazu bohužel nevyplývá, co se dělo po ukončení Vaší nemocenské (dočasné prac... Více

Beran

Horoskopy Beran

21. 3. - 20. 4. změnit

Pozvání na schůzku vám udělá opravdu velkou radost. Přesto se na malou chvilku neubráníte panice a strachu. Byla by však obrovská škoda, abyste zahodili svoji šanci kvůli nedostatku sebevědomí. Hoďte obavy za hlavu a zkuste si rande jednoduše užívat.

Více