Kvalitní láskyplné vztahy mají pozitivní vliv

Psychologové z Colorada se rozhodli prozkoumat, v které etapě psychosociálního vývoje člověka začnou mít romantické (láskyplné) vztahy s partnery ochranný vliv. A překvapením bylo, že je tomu už u velmi mladých osob na začátku střední školy. Ovšem tyto vztahy musejí být opravdu kvalitní a mít povahu věrného intimního propojení.

„Zajímalo nás, jak podpora v romantickém vztahu, kupříkladu podpora partnerů ve chvíli, kdy to jeden z nich potřebuje, poskytování vzájemné společnosti, vzájemná podpora, ale také konflikt a vnímaná míra spokojenosti s tímto vztahem, souvisejí s psychosociálním vývojem jedince,“ tvrdí doktorka Charlene Collibeeová z University of Denver.

Být pouze ve vztahu – jakékoli kvality – nemá na psychosociální vývoj a konflikty téměř žádný vliv. Ale jakmile již mladí lidé mají vztah se vzájemnou podporou a vnímají ho jako uspokojivý, přičemž se v něm velmi málo vyskytují negativní reakce a konflikty, zvládají pak takoví partneři různé psychosociální potíže lépe.

„Není podstatné jen to mít nějaký partnerský vztah, ale podstatná je povaha tohoto vztahu,“ uvedla Collibeeová v závěru své studie.Sledujte nás na sociálních sítích:

Reklama

Tip na večeři

Více tipů

Hřibová omáčka

(2 hlasů)

Tofu stir-fry se zeleninou

(1 hlasů)

Horoskopy

Beran

Beran

21. 3. - 20. 4.

Tento týden bude ve znamení harmonických vztahů. Pokud jste v partnerském vztahu, těšte se na spoustu pohodových chvílí plných porozumění a radosti. Single Berani mohou očekávat zajímavé setkání s někým, kdo je zaujme. Pozor vša... Více

Vybrat znamení

Nastavení horoskopu

Vyberte si znameni, které chcete zobrazovat.

Diskuze

1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
1 Příspěvků
Poslední příspěvek včera
56 Příspěvků
Poslední příspěvek včera

Pro pokračování se musíte registrovat nebo přihlásit

Přihlásit se Registrovat